Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Co roku umiera 25 tysięcy osób z powodu zanieczyszczenia powietrza
Co roku umiera 25 tysięcy osób z powodu zanieczyszczenia powietrza
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Szokujące dane na temat zanieczyszczenia powietrza: każdego roku w Anglii umiera nawet 25 tysięcy osób z powodu zanieczyszczeń powietrza.

Public Health England (PHE) wzywa teraz lokalne władze, by zrobiły wszystko, co w ich mocy, dla poprawienia jakości powietrza w najbliższej okolicy. Najwięcej osób Umiera z powodu zanieczyszczenia w Południowej Anglii – 4.034 osób powyżej 25 roku życia. Na drugim miejscu niechlubnej listy znajduje się North West: 3.427 zgonów, na trzecim Londyn: 3.389. W pozostałych częściach Anglii liczby wahają się między 2.000 – 3.000, lepiej jest tylko na północnym-wschodzie - tutaj zanotowano 1.199 zgonów.

Eksperci mówią, że chodzi tu przede wszystkim o długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Jednak takie chwilowe skażenie, jak to zanotowane w zeszłym tygodniu, kiedy pył znad Sahary połączył się z zanieczyszczeniami znad kontynentu i samej Anglii, również są szkodliwe. Mogą prowadzić do nasilenia się objawów astmy oraz mieć negatywny wpływ na pracę płuc.

PHE podkreśla, że w ostatnich dekadach, jakość powietrza w Anglii znacznie się poprawiła, dzięki czystszej technologii oraz surowszych przepisach proekologicznych. Wiele jednak da się jeszcze zrobić, szczególnie lokalnie.
piątek, 11 kwietnia 2014 08:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Odpowiedź Camerona na list Polaków
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy nie potrafili policzyć imigrantów