Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Szpital w Glasgow wprowadza testy na obecność alkoholu u noworodków
Szpital w Glasgow wprowadza testy na obecność alkoholu u noworodków
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Władze Princess Royal Maternity Hospital w Glasgow postanowiły, że każde dziecko, które się tam urodzi będzie przechodzić badania na obecność alkoholu. Akcja ma na celu powstrzymanie matek przed piciem w trakcie ciąży.

Pilotażowe badanie wykazało, że około 40 proc. kobiet nie powstrzymuje się od picia alkoholu w podczas ciąży, a 15 proc. z nich pije więcej niż jedną lub dwie małe lampki wina tygodniowo. W trakcie akcji, która jest fundowana przez Glasgow Children’s Hospital Charity badacze pobiorą 750 próbek smółki i sprawdzą, czy znajdują się w niej cząsteczki świadczące o konsumowaniu przez matkę alkoholu. Kobiety będą musiały także wypełnić specjalny kwestionariusz, w którym odpowiedzą na pytania dotyczące ich stylu życia.

Przewodnicząca zespołu badawczego neonatolog doktor Helen Mactier powiedziała gazecie „The Herald”, że picie podczas ciąży prawie na pewno przyczynia się do występowania wśród szkockich dzieci trudności z nauczaniem. To z kolei prowadzi do osiągania słabych wyników, a w dłuższym okresie czasu do przestępczego trybu życia. W badaniu wezmą udział matki pochodzące z różnych środowisk społeczno-ekonomicznych.
piątek, 29 kwietnia 2016 14:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Troje mieszkańców Birmingham oskarżonych o finansowanie terrorysty Mohameda Abriniego
  Czytaj następny artykuł:
W Moseley rozpoczęto budowę sklepu Marks & Spencer