Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Reakcje alergiczne i szok anafilaktyczny coraz częstszą przyczyną pobytu w szpitalach
Reakcje alergiczne i szok anafilaktyczny coraz częstszą przyczyną pobytu w szpitalach
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W ciągu ostatnich pięciu lat w Anglii o jedną trzecią wzrosła liczba osób przyjętych do szpitala ze względu na reakcję alergiczną lub szok anafilaktyczny.

Dane zebrane przez NHS Digital pokazują, że w roku 2015/2016 przyjęto 29544 pacjentów z objawami alergicznymi. W 2011/2012 roku było ich 22206.

Reakcja alergiczna powstaje, gdy system odpornościowy reaguje dysproporcjonalnie na substancję, która normalnie nie jest uważana za szkodliwą. Ostateczne dane dotyczące tego ile osób zamieszkujących Wielką Brytanię cierpi na alergię nie są dostępne, ale organizacja Allergy UK twierdzi, że obecnie u około 50 proc. dzieci diagnozowana jest ta przypadłość.

W listopadzie NHS Digital formalnie opublikuje dokument ilustrujący stały wzrost w liczbie pacjentów przyjmowanych do szpitali ze względu na alergię. W raporcie nie zostanie zawarta informacja o tym ile dokładnie osób cierpi na to schorzenie w całym kraju. Będzie to natomiast rejestr szpitalnych incydentów, które miały miejsce w danym roku - pisze BBC.

Wstępne dane świadczą o tym, że niektóre placówki zanotowały ogromny, nawet dziesięciokrotny wzrost w liczbie przyjęć pacjentów z alergiami. Dla przykładu w University College London NHS Trust w roku 2011/2012 leczył 103 osoby, a w roku 2015/2016 aż 1163.
środa, 12 października 2016 06:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Samsung wstrzymuje produkcję smartfona Galaxy Note 7
  Czytaj następny artykuł:
„W imię Allaha zabijemy wszystkich uczniów” – szkoła katolicka otrzymała przerażające groźby