Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie NHS w Anglii zastanawia się nad zakazem sprzedaży napoi słodzonych w szpitalach
NHS w Anglii zastanawia się nad zakazem sprzedaży napoi słodzonych w szpitalach
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
NHS England robi rozeznanie wśród swoich pracowników oraz wśród społeczeństwa w sprawie wprowadzenia w szpitalach zakazu sprzedaży napojów słodzonych lub obłożenia ich podatkiem.

Przewodniczący NHS England Simon Stevens mówi, że chciałby, aby służba zdrowia był zdrowym przykładem i praktykowała to, co głosi. Tłumaczy, że próby przeprowadzone w czterech szpitalach pokażą, która z opcji – podatek czy zakaz – będzie najbardziej odpowiednią.

Jeśli plan zostanie wdrożony w życie Anglia będzie pierwszym krajem na świecie, który zaimplementuje takie rozwiązanie. Konsultacje potrwają do 18 stycznia. Objęto nimi wszystkie napoje z dodatkiem cukru, w tym soki owocowe, słodzone napoje na bazie mleka oraz słodzoną kawę - donosi BBC.

Szacuje się, że 20-procentowy podatek mógłby przynieść rocznie od 20 do 40 mln funtów. Zyski byłyby przeznaczane na organizacje charytatywne oraz programy prozdrowotne, by utrzymać 1,3 mln pracowników NHS w dobrej kondycji.

Podczas okresu próbnego w jednym ze szpitali, w których wprowadzono zakaz sprzedaży napoi słodzonych, okazało się, że całkowita liczba napojów nabytych przez klientów nie spadła, zatem zakaz nie wpłynął negatywnie na sprzedawców.
czwartek, 10 listopada 2016 07:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Fotoradary na M6 przyłapały prawie 4 tys. przekraczających prędkość kierowców
  Czytaj następny artykuł:
Marihuana warta 800 tys. funtów przemycona w kartonach po soku pomarańczowym