Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Pacjenci szpitali będą musieli pokazywać paszporty? NHS chce ograniczyć turystykę zdrowotną
Pacjenci szpitali będą musieli pokazywać paszporty? NHS chce ograniczyć turystykę zdrowotną
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Departament Zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem rozwiązania mającego na celu ograniczenie turystyki zdrowotnej. W związku z tym pacjenci szpitali musieliby okazywać dwa dokumenty tożsamości, w tym paszport, aby udowodnić, że należy im się darmowa opieka medyczna.

Jeden z najwyższych stanowiskiem urzędników w Departamencie Zdrowia powiedział w poniedziałek posłom, że zastanawia się nad wprowadzeniem nowego systemu kontroli pacjentów i przyznał, że zdaje sobie sprawię z tego, że ten pomysł jest kontrowersyjny. Jeśli zostanie wprowadzony, osoby próbujące skorzystać z usług angielskiej służby zdrowia, w tym obywatele Wielkiej Brytanii, miałyby udowadniać swoją tożsamość przed przeprowadzeniem badań lub operacji. Przepisy nie dotyczyłyby przychodni GP.

Opublikowany w zeszłym miesiącu raport stworzony przez National Audit Office pokazuje, że brytyjski rząd zapłacił europejskim krajom 674 mln funtów za opiekę zdrowotną, z której korzystali przebywający za granicą Brytyjczycy. Jednocześnie sam otrzymał tylko 49 mln za leczenie cudzoziemców w UK – informuje The Guardian.

Sekretarz w Departamencie Chris Wormald powiedział, że nie może zagwarantować tego, że ministrowie zrealizują cel i zwiększą kwotę odzyskiwaną od europejskich państw z 49 mln do 200 mln.

Niektóre jednostki NHS eksperymentują już z ostrzejszymi kontrolami. Przynajmniej jeden ze szpitali w południowym Londynie wprowadził pilotowy projekt, który ma zmniejszyć zjawisko turystyki macierzyńskiej. Kobiety w ciąży przychodzące na badania do St George Hospital w Tooting muszą udowadniać, że należy im się darmowa opieka.
wtorek, 22 listopada 2016 07:17
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wiatr przeszkodził pilotowi. Zobacz nieudaną próbę lądowania w Amsterdamie
  Czytaj następny artykuł:
Podtopienia, zawalony sufit i samochody pozostawione na ulicach – skutki ulewnych deszczów