Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Imigracja sprawi, że populacja Wielkiej Brytanii będzie większa niż Francji
Imigracja sprawi, że populacja Wielkiej Brytanii będzie większa niż Francji
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W ciągu trzynastu lat populacja Wielkiej Brytanii przewyższy populację Francji – szacuje organ statystyczny Unii Europejskiej. Duży udział w kształtowaniu tego zjawiska będą mieli przybywający na Wyspy Brytyjskie imigranci.

Liczba ludności UK przewyższy liczbę ludności Francji w 2030 roku i będzie stale rosnąć. Wielka Brytania stanie się najbardziej zaludnionym krajem Europy. Kluczową rolę odegra w tym zjawisko imigracji – przewiduje Eurostat. Eksperci twierdzą, że gdyby w UK nie osiedlało się aż tylu przybyszów z innych państw, populacja Wielkiej Brytanii jeszcze, przez co najmniej 50 lat byłaby niższa niż we Francji. Tymczasem prognozy pokazują, że do 2050 roku na Wyspach będzie mieszkać 77,1 mln ludzi, natomiast w Niemczech 74,7 mln, a we Francji 74,2 mln.

Oszacowania poczynione przez mającą siedzibę w Luksemburgu organizację potwierdzają międzynarodowe oczekiwania dotyczące tego, że Wielka Brytania jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów w Europie. Prognozy nie biorą jednak pod uwagę politycznego wpływu Brexitu, który zezwoliłby brytyjskiemu rządowi na odzyskanie kontroli nad napływem ludności - donosi Daily Mail.

Najbardziej aktualne statystyki dotyczące imigracji pokazują, że liczba obywateli państw unijnych przybywających do UK prawie zrównała się z łączną liczbą imigrantów z innych krajów świata. Oszacowania Eurostatu są datowane na początek stycznia każdego roku. Z kolei brytyjski Office for National Statistics przygotowuje je z datą od końca czerwca każdego roku. Najnowsze dane opublikowano we wtorek.

Na początku 2015 roku Wielką Brytanię zamieszkiwało 64 643 370 ludzi. Dla porównania – Francję zamieszkuje 66 175 754, a Niemcy 80 709 056 osób. Według ekspertów na początku 2030 roku liczba ludności UK będzie wynosić 70 469 762, a Francji 70 396 105.

Eurostat podaje, że nie uwzględniając ani imigracji, ani emigracji populacja UK w 2030 roku wyniosłaby 67 251 838, czyli o ponad 2 mln mniej niż we Francji, jeśli i ten kraj nie zostałby dotknięty przez migrację.

Organizacja uważa również, że jeśli imigracja nie miałaby żadnego wpływu na populację, liczba ludności UK do 2080 roku zmniejszyłaby się.

Według ONS na koniec czerwca 2015 roku Wielką Brytanię zamieszkiwało 65,1 mln osób.
czwartek, 05 stycznia 2017 09:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Miliony astmatyków nie otrzymują właściwej opieki medycznej
  Czytaj następny artykuł:
Naładowana broń w toalecie House of Fraser w Birmingham