Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Podawanie czteromiesięcznym dzieciom orzechów zredukuje ryzyko wystąpienia alergii
Podawanie czteromiesięcznym dzieciom orzechów zredukuje ryzyko wystąpienia alergii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Z nowych, opublikowanych w biegłym tygodniu, wytycznych wynika, że już w czwartym miesiącu życia dzieci powinno włączyć się do ich diety produkty zawierające orzechy.

Większość rodziców zwleka z podawaniem tych produktów do momentu aż ich dziecko ukończy rok, ponieważ orzechy niosą ze sobą wysokie ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Jednak zdaniem ekspertów z National Institutes of Health wcześniejsze podawanie orzechów może drastycznie zmniejszyć liczbę dzieci z alergią na te produkty.

W rekomendacji dokładnie określono jak i kiedy karmić dzieci orzechami. Jest to zależne od tego, czy znajdują się one w grupie wysokiego, średniego, czy niskiego ryzyka wystąpienia alergii. Dzieci najmocniej narażone, które cierpią na ciężką formę egzemy i uczulenie na jajka, muszą najpierw zostać przebadane, a pierwszą dawkę produktu z orzechami powinny przyjąć w gabinecie lekarskim.

W przypadku pozostałych dzieci rodzice mogą działać samodzielnie i wprowadzać do diety orzechy tak, jak inne posiłki typu owsianka, czy przecier z groszku. Najlepiej podawać rozwodnione masło orzechowe lub łatwe do przeżucia przekąski.
środa, 11 stycznia 2017 07:58
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nastolatka oskarżona o zamordowanie 7-letniej dziewczynki
  Czytaj następny artykuł:
Zepchnął niepełnosprawną na wózku na tory