Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Debenhams rozpocznie sprzedaż hidżabów
Debenhams rozpocznie sprzedaż hidżabów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Już wkrótce w sklepach Debenhams będzie można kupić hidżaby. Sieć ogłosiła, że jest pierwszą, która będzie posiadała w sprzedaży muzułmańskie okrycia i ubrania.

Pierwszym sklepem, który rozpocznie sprzedaż szali noszonych wokół głowy i szyi będzie londyńska placówka znajdująca się przy Oxford Street. Następnie towary te zostaną wprowadzone do Bullring w Birmingham, Westfield w Shepherd’s Bush, Trafford Centre w Manchesterze oraz Highcross Shopping Centre w Leicester. Kolekcja składająca się z topów, kimon, czapek, szpilek do przypinania hidżabów oraz chust będzie dostępna od maja.

Produkcją tych rzeczy zajmuje się mająca siedzibę w Londynie firma Aab, która opisuje siebie, jako przedsiębiorstwo tworzące współczesne i skromne ubrania dla kobiet.

Wraz z wprowadzeniem do sklepów nowej linii odzieżowej, Debenhams otworzy swoje punkty w Dubaju, Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Indonezji, Iranie oraz Malezji.

Decyzja podjęta przez zarząd firmy spotkała się zarówno z pochwałami, jak i krytyką. Obrońcy tego pomysłu twierdzą, że należy pozwolić kobietom na wolny wybór w kwestii ubioru, z kolei przeciwnicy są oburzeni i postulują bojkot sieci.
wtorek, 14 lutego 2017 14:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania nie potrzebuje nowych imigrantów z Europy Wschodniej
  Czytaj następny artykuł:
W Sandwell jest coraz więcej nosicieli wirusa HIV