Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Powietrze w West Midlands jest zanieczyszczone dwutlenkiem azotu powyżej dozwolonego limitu
Powietrze w West Midlands jest zanieczyszczone dwutlenkiem azotu powyżej dozwolonego limitu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
West Midlands znajduje się wśród regionów, w których poziom dwutlenku azotu znacznie przekracza dozwolony limit. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zarówno one, jak i ich dzieci wdychają bardzo mocno zanieczyszczone powietrze.

W regionie krzyżuje się wiele autostrad i dróg dwupasmowych, a setki tysięcy samochodów z silnikami diesla produkują ogromne ilości dwutlenku azotu. Z rządowych danych wynika, że zanieczyszczone powietrze w West Midlands jest odpowiedzialne za 3 tys. zgonów rocznie, a w 2015 roku Birmingham było jednym z pięciu miast – obok Leeds, Derby, Nottingham i Southampton, które dostały polecenie wprowadzenia stref czystego powietrza. Założenie to ma zostać zrealizowane do 2020 roku – pisze The Guardian.

Dzisiejszy raport pokazuje, że w regionie znajduje się pięć z dziesięciu miejsc, w których dzieci w wieku przedszkolnym są najbardziej narażone na wdychanie dwutlenku azotu. Jednak pomimo tego ponurego obrazu, wśród ludzi zamieszkujących te obszary świadomość zagrożenia wydaje się być niewielka lub żadna.

W Birmingham 38 przedszkoli oraz 30 szkół znajduje się w odległości 150 metrów od dróg, na których poziom dwutlenku azotu jest wyższy niż dozwolony limit. Z dziesięciu najbardziej narażonych przedszkoli żadne nie zdawało sobie sprawy z tego, że istnieje jakiś problem.
czwartek, 06 kwietnia 2017 07:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
Theresa May nie założyła tradycyjnego okrycia głowy podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej
  Czytaj następny artykuł:
21-latek z Birmingham planował zamach terrorystyczny