Przewoz psa z Birmingham do Polski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez pytun » 10 maja 2012, 17:35 Przewoz psa z Birmingham do Polski

Witam.Wybieram sie do Polski i chcialbym zabrac ze soba swojego psa. Jakie potrzebne sa papiery i jakie trzeba przejsc procedury zwiazane z tym Moze jest ktos na bierzaco z tym lub jechal po nowym roku z psemdo Polski, wiem ze jest juz podobny temat ale jest stary a podobno z 2012 rokiem wszystko sie zmienilo. Pozdrawiam

pytun
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 7 gru 2011, 20:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 10 maja 2012, 17:55 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

pytun napisał(a):...wiem ze jest juz podobny temat ale jest stary a podobno z 2012 rokiem wszystko sie zmienilo. Pozdrawiam

Zgadza się, nastąpiły duże zmiany, ale również o tym było sporo na forum.
Wszystko znajdziesz tutaj.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mkw » 10 maja 2012, 21:43 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

Dokladnie jak mowisz pozmienialo sie .Pies nie musi przejsc kwarantanny 6mcy i nie pobieraja krwi na badanie. Wyrabialam psu paszport w styczniu koszt £144. Dostal szczepionke i od tej szczepionki 21 dni nie mogl sie ruszac poza UK. Jesli jedziesz w miejsce gdzie pies narazony jest na kleszcze itp to musisz kupic ten aplikator na kark co sie apliekuj no i odrobaczyc dokladnie nie pamietam jak jest z tym ostatnim jaki czas przed trzeba to zrobic i czy w dwie strony itp.
Ogolnie dzwoniac do DEFRY wszystko powiedzac

Pozdrawiam

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez komar77 » 11 maja 2012, 11:59 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

Profilaktyka antykleszczowa powinna być prowadzona regularnie według wskazań na środku odkleszczającym i to nie tylko ze względu na podróże,ale głównie ze względu na zdrowie psa.Rzadko udaje się uratować psy z boreliozą czy innymi po kleszczowymi konsekwencjami.Jeżeli chodzi o odrobaczanie to wyjeżdżając z Wysp psa nie trzeba odrobaczać,należy to natomiast zrobić między 48 a 24 godziny przed wjazdem do Anglii.Trzeba tego bardzo pilnować,bo we Francji nie wpuszczą na prom czy tunel.Znam przypadki,że ludzie szukali tam weta i czekali całą dobę,by móc wjechać na prom.
Avatar użytkownika
komar77
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 46
Dołączyła: 25 mar 2009, 14:24
Lokalizacja: Tyseley/Torun
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 11 maja 2012, 12:08 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

Mi przewoźnik poradził żeby się z weterynarzem dogadać i godzinę wpisać samemu . Mój poszedł mi na rękę psinka jest z nami , no ale to było przed zmianą przepisów.....
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mkw » 11 maja 2012, 14:51 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

oczywiscie profilaktyke antykleszowa i odrobaczanie sie robi regularnie. Moj piesek ma co miesiac a odrobaczanie co 3 miesiace. Pytanie chyba bylo jakie warunki trzeba spelnic wyjezdzajac poza UK a nie co sie robi na codzien.



Pozdrawiam

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez myszka2010 » 11 maja 2012, 23:08 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

No chyba czas u którym trzeba się wyrobić jest bardzo ważny!!!
A na trasie bywa różnie,
A twoje docinki to w ogóle są z tematem nie związane to po co się wcinasz !
Najlepszym przyjacielem jest ten,kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić,że wraca radość

myszka2010
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 12 kwi 2011, 10:18
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mkw » 12 maja 2012, 10:00 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

widze ze posty zle zinterprowane powoduja wzrost napiecia. Droga myszka po pierwsze nikt nie docina nikomu po drugie miejsce to nazywa sie forum a po trzecie nigdy nie napisalam ze cos jest nie tak z czasem. Zostala mi udzielona dokladnie taka sama informacja przez defre a pozniej przez weterynarza. Pozdrawiam zle interpretujacych posty i szukajacych zaczepki

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzysztof710 » 12 maja 2012, 12:43 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

to może ja się wtrącę i mi też sie zbierze he he.No ale tak poważnie to dwa miesiące temu byłam z moim pupilem w Pl.Paszport miał wyrabiany w zeszlym roku w tej chwili nie jest to potrzebne.Piesek musi przejśc kwarantanne musi byc zaszczepiony przeciw wściekliznie nie póżniej niż 21 dni przed podróżą i nie póżniej niż 3 lub 5 dni przed podróżą musi odwiedzić veta i połknąć tabletkę na odrobaczenie.Odkleszczanie czy odpchlanie też już nie jest obowiązkowe.łączny koszt przygotowania psiaka do podróży to około80 pounds tyle mnie to kosztowało.Jeśli chodzi o środek lokomocji to wybrałam euro tunel fakt jest trochę droższy ale psiak siedzi z nami w aucie i podróz trwa znacznie krócej.Pozdrawiam

krzysztof710
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 3 kwi 2011, 19:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez VA » 12 maja 2012, 14:40 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

krzysztof710 napisał(a):...i nie póżniej niż 3 lub 5 dni przed podróżą musi odwiedzić veta i połknąć tabletkę na odrobaczenie.

Dokładniej przed wjazdem do UK. Wyjeżdżając z UK nic nie potrzeba.

krzysztof710 napisał(a):...łączny koszt przygotowania psiaka do podróży to około80 pounds tyle mnie to kosztowało.

Każda podróż to wizyta u veta (nie koniecznie w UK) oraz Ł30 za badanie (które nie zawsze się odbywa) na granicy wjeżdżając do UK - tak uściślając.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez chalimala » 16 maja 2012, 17:45 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

a ja teraz mam pytanie odnośnie samego transportu. ponieważ być może już niebawem będę w stanie sprowadzić tu moja psinke to pomijając już kwestie paszportu itp wiecie może czy istnieje przewoźnik (autobus), który ewentualnie zabierze człowieka z psem? bo niestety nie dysponuje swoim własnym samochodem...albo może ktoś wie jak to wygląda z samolotami? czy jest to bezpieczne i które linie lotnicze oferują taką "wycieczkę"? osobiście wolałabym uniknąć samolotu, ale niesamowicie zależy mi na tym, zeby moja kochana sunia wreszcie tutaj z nami była, bo tęsknimy za nią bardziej niż za rodzicami ;)
Avatar użytkownika
chalimala
Początkujący
 
 
Posty: 44
Wiek: 39
Dołączyła: 18 mar 2012, 14:03
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez elabella84 » 2 lip 2012, 10:22 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

witam wszystkich... Mam pytanie - jesli ja sie wybieram za 3 tyg to juz nie zdaze z ta szczepionka ?

Dodano: -- 2 lip 2012, o 10:25 --

nie wiem co robic ..moj piesek mial ostatnio chip i wlasciwie nie bylo zadnych przeciwskazan do podrozy , zostalam takze pionformowana o szczepionce podawanej ok 24 godz przed podroza... ale teraz obawiam sie o paszport...-zdaze? prosze o pomoc i podpowiedzi..

elabella84
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 39
Dołączyła: 25 lip 2009, 11:17
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 2 lip 2012, 10:31 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

Mi ostatnio weterynarz proponowal zrobienie paszportu od reki, koszt 45f + szczepienie na wscieklizne conajmniej 21 dni przed wyjazdem. O odrobaczaniu nic nie mowil. A teraz jako posiadaczka psa mam pytanie. Bo zalozmy ze moj pies byl odrobaczany miesiac przed planowanym wyjazdem/powrotem, w zwiazku z wyjazdem musi byc odrobaczony znow, a zaleca sie odrobaczanie co 3 miesiace wiec co teraz? Czy zbyt czeste odrobaczanie nie wplynie niekorzystnie na jego zdrowie?

Dodano: -- 2 lip 2012, o 11:31 --

Mi ostatnio weterynarz proponowal zrobienie paszportu od reki, koszt 45f + szczepienie na wscieklizne conajmniej 21 dni przed wyjazdem. O odrobaczaniu nic nie mowil. A teraz jako posiadaczka psa mam pytanie. Bo zalozmy ze moj pies byl odrobaczany miesiac przed planowanym wyjazdem/powrotem, w zwiazku z wyjazdem musi byc odrobaczony znow, a zaleca sie odrobaczanie co 3 miesiace wiec co teraz? Czy zbyt czeste odrobaczanie nie wplynie niekorzystnie na jego zdrowie?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 2 lip 2012, 21:07 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

elabella84 napisał(a):witam wszystkich... Mam pytanie - jesli ja sie wybieram za 3 tyg to juz nie zdaze z ta szczepionka ?

Bez obaw, zdążysz. Kwarantanna po szczepieniu przeciw wściekliźnie jest 21 dni przed wjazdem do UK. Do wyjazdu z UK nie jest data szczepienia istotna. Byłem właśnie w PL na wakacjach, jeden z moich psów był 4 dni po szczepieniu. Żadnych najmniejszych problemów, zarówno przy wyjeździe jak i przy wjeździe do UK.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez elabella84 » 4 lip 2012, 08:29 Re: Przewoz psa z Birmingham do Polski

VA napisał(a):
elabella84 napisał(a):witam wszystkich... Mam pytanie - jesli ja sie wybieram za 3 tyg to juz nie zdaze z ta szczepionka ?

Bez obaw, zdążysz. Kwarantanna po szczepieniu przeciw wściekliźnie jest 21 dni przed wjazdem do UK. Do wyjazdu z UK nie jest data szczepienia istotna. Byłem właśnie w PL na wakacjach, jeden z moich psów był 4 dni po szczepieniu. Żadnych najmniejszych problemów, zarówno przy wyjeździe jak i przy wjeździe do UK.

Serdecznie dziekuje za szybka odpowiedz i uspokojenie mojej osoby heheheh szybko , zwiezle i na temat ...to lubie . Pozdrawiam goraco:-)

elabella84
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 39
Dołączyła: 25 lip 2009, 11:17
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI