Resydent

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez joseph85pl » 10 lip 2012, 17:34 Resydent

witam.tak sie zastanawiam nad resydentem bo jestem juz tu 5 lat i ani razu nie byl mi potrzeby.co o tym myslicie?jak cos to moze ktos podac linka do sciagniecia aplikacji do wypelnienia?zapraszam do dyskusji.pozdrawiam
Avatar użytkownika
joseph85pl
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 38
Dołączył: 31 mar 2011, 19:35
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 11 lip 2012, 09:14 Re: Resydent

Hej. Rezydentem zostajesz automatycznie przyjeżdżając tutaj i nie musisz wyrabiać karty rezydenta (jesteśmy w UE). Po 5 latach lepiej starać się o obywatelstwo
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... uirements/ . Pozdrawiam i życzę powodzenia
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 11 lip 2012, 10:29 Re: Resydent

Obywatelstwo dobre nie ma co jakby moj dziadek takie cos uslyszal to pewnie przewrocilby sie w grobie...

Wielcy Anglicy co tak naprawde nie wiedza kim sa dobre hehe

Ktos mi kiedys powiedzial jak wybieralem sie do UK "Tylko nie zapomnij kim jestes i skad pochodzisz" bardzo dobra rada ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez manuuu » 11 lip 2012, 10:48 Re: Resydent

owszem jesteśmy rezydentami. jeśli chcemy mieć to oficjalnie na papierze wtedy wypełniamy aplikację. gdy już posiadamy rezydenta dopiero wtedy można starać się o obywatelstwo.

znam przypadek, który najpierw aplikował na rezydenta, a niedawno dostał obywatelstwo. teraz wielki anglik. pozbył się z domu polskiej tv i zabronił domownikom posiadania jej nawet we własnych pokojach. nienawidzi Polski i przeklina ją na każdym kroku. odbierając telefon odpowiada po ang na każde pytanie. to przykre żeby aż tak wyrzekać się i wstydzić swojego pochodzenia..
Ostatnio edytowano 11 lip 2012, 11:03 przez manuuu, łącznie edytowano 1 raz

manuuu
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 14 cze 2012, 18:04
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 11 lip 2012, 10:49 Re: Resydent

A co jest złego w podwójnym obywatelstwie? Jak jesteś takim patriotą to co robisz w UK? A tak poza tym to nie Anglicy tylko Brytyjczycy, to duża różnica. Anglikiem można się tylko urodzić a Brytyjczykiem zostać przez naturalizację. To, że Tobie się to nie podoba nie znaczy, że inni nie mogą tego robić. Niektórzy myślą także o swoich przyszłym potomkach, o tym co ułatwiłoby im życie. Niektórzy planują tu zostać więc jaki jest sens co chwile latać do PL, żeby załatwiać różne rzeczy skoro tu można wyrobić sobie papiery i nie latać co chwile do PL, a bo to dowód czy paszport z daty wyszedł...

Dodano: -- 11 lip 2012, o 10:56 --

manuuu napisał(a):owszem jesteśmy rezydentami. jeśli chcemy mieć to oficjalnie na papierze wtedy wypełniamy aplikację. gdy już posiadamy rezydenta dopiero wtedy można starać się o obywatelstwo

manuu nie prawda, nie musisz mieć rezydenta, żeby starać się o obywatelstwo jeśli jesteś obywatelem UE. Tylko osoby z poza UE muszą starać się o rezydenta, a potem o obywatelstwo. W przypadku Polaków czyli obywateli UE po 5 latach można się starać o obywatelstwo bez uprzedniego oficjalnego statusu rezydenta. Wszystko dokładnie opisane jest na str internetowej Home Office'u, którą poprzednio podałam.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez joseph85pl » 11 lip 2012, 15:36 Re: Resydent

ludzie co wy piszecie masakra!!!starajac sie o rezydenta czy obywatelstwo kieroje sie zdrowym rozsadkiem bo jestem juz tu tyle i nie mysle predko wracac, w planach mam tu jeszcze troche posiedziec czy zostac a resydent czy obywatel moze mi pomoc bardziej niz status zarobkowego emingranta.telewizje mam ale jej nie ogladam z jednego powodu NIE MAM CZASU niestety.a odnosnie obywatela to jakie sa pytania mniej wiecej ponoc troche historji i polityki ale pewnosci nie mam ktoz z was zdawal?pozdrawiam was napieci strasznie ludzie.
Avatar użytkownika
joseph85pl
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 38
Dołączył: 31 mar 2011, 19:35
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 11 lip 2012, 15:43 Re: Resydent

joseph85pl, jezeli do tej pory rezydent nie byl Ci potrzebny to czemu nagle sie tym interesujesz? ten papier do niczego sie nie przydaje.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez joseph85pl » 12 lip 2012, 01:18 Re: Resydent

no wlasnie tak myslalem ciagle nad tym i stwierzilem ze zapytam wiare czy bylo im to potrzebne do czegos.tak sie zastanawian na marginesie jezeli by uk.wystapila z uni co nas by czekalo czy musieli bysmy miec wizy czy nie , jest tu nas tylu ze ciezko sobie wyobrazic co pan Cameron by zdecydowal zeby gospodarke nie zalamac naszym brakiem.
w kazdym badz razie dziekuje za komy.A kiedys pytalem sie Pana w Inrze czy jak to sie zwie na W.B. jak tam bylem to powiedzial mi ze do wielu rzeczy tylko okreslic sie nie mogl za bardzo jak sie dopytywalem glebiej i stwierdzilem ze rozmowa dalsza nie ma sensu bo pewnie myslal ze klijenta zlapie haaa a ty pech stara wydra mu sie trafila .....pozdrawiam i zycze wiecej slonca ...
Avatar użytkownika
joseph85pl
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 38
Dołączył: 31 mar 2011, 19:35
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 12 lip 2012, 07:32 Re: Resydent

vanilia napisał(a):A co jest złego w podwójnym obywatelstwie? Jak jesteś takim patriotą to co robisz w UK? A tak poza tym to nie Anglicy tylko Brytyjczycy, to duża różnica. Anglikiem można się tylko urodzić a Brytyjczykiem zostać przez naturalizację. To, że Tobie się to nie podoba nie znaczy, że inni nie mogą tego robić. Niektórzy myślą także o swoich przyszłym potomkach, o tym co ułatwiłoby im życie. Niektórzy planują tu zostać więc jaki jest sens co chwile latać do PL, żeby załatwiać różne rzeczy skoro tu można wyrobić sobie papiery i nie latać co chwile do PL, a bo to dowód czy paszport z daty wyszedł...

Dodano: -- 11 lip 2012, o 10:56 --

manuuu napisał(a):owszem jesteśmy rezydentami. jeśli chcemy mieć to oficjalnie na papierze wtedy wypełniamy aplikację. gdy już posiadamy rezydenta dopiero wtedy można starać się o obywatelstwo

manuu nie prawda, nie musisz mieć rezydenta, żeby starać się o obywatelstwo jeśli jesteś obywatelem UE. Tylko osoby z poza UE muszą starać się o rezydenta, a potem o obywatelstwo. W przypadku Polaków czyli obywateli UE po 5 latach można się starać o obywatelstwo bez uprzedniego oficjalnego statusu rezydenta. Wszystko dokładnie opisane jest na str internetowej Home Office'u, którą poprzednio podałam.



Do Polski nie musisz latac bo sa ambasady

Ja tez nie planuje (narazie) wracac ale nie znaczy to ze musze starac sie o UK paszport powied mi co sie zmieni dla Ciebie z Brytyjskim paszportem w reku ?
Jestem patriota i to ze nie moge zarobic w Polsce nic nie zmienia do mojego podejscia, pewnie tak jak wiekszosc z nas przy najblizszej nadarzajacej sie okazji wrocilbym do Polski bo dom to jednak dom, a tutaj nie wazne czy z Brytyjskim paszportem czy nie zawsze bedziesz tylko Polakiem.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 12 lip 2012, 11:23 Re: Resydent

Co w ogóle za pytanie po co ci. Nie twój interes. Każdy robi co chce i ma do tego prawo.

Sent from Motorola Atrix
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy
Góra
-1

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 lip 2012, 11:27 Re: Resydent

Alzak napisał(a):
Do Polski nie musisz latac bo sa ambasady

Ambasada nie od tego. Sprawy załatwia się w konsulacie.
Ale niestety, niektórych spraw tam nie załatwisz.
A więc musisz latać jak chcesz załatwić.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 12 lip 2012, 12:01 Re: Resydent

Fok@ napisał(a):Co w ogóle za pytanie po co ci. Nie twój interes. Każdy robi co chce i ma do tego prawo.

Sent from Motorola Atrix



A gdzie masz takie pytanie "po co ci" czytaj ze zrozumieniem i wyluzuj :D bylo zaproszenie do dyskusji to dyskutuje kazdy ma swoj rozum i wie co robi ...

Dodano: -- 12 lip 2012, o 12:04 --

AdamBoltryk napisał(a):
Alzak napisał(a):
Do Polski nie musisz latac bo sa ambasady

Ambasada nie od tego. Sprawy załatwia się w konsulacie.
Ale niestety, niektórych spraw tam nie załatwisz.
A więc musisz latać jak chcesz załatwić.

Pozdrawiam



Masz racje w konsulacie sie zalatwia sprawy papierkowe, jeszcze nic nie musialem zalatwiac wiec nie mam zadnego rozeznania w tym.

A tak przy okazji to czego nie mozna zalatwic ?? Wiem ze dowod osobisty tylko w PL mozna zrobic lecz nie jest on mi do niczego potrzebny majac paszport . Jest cos jeszcze o czym dobrze wiedziec ??
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy
Góra
-4

KobietaPostNapisane przez vanilia » 12 lip 2012, 13:01 Re: Resydent

Alzak, dla mnie to dużo zmieni. Po pierwsze chcąc lecieć na wakacje poza UE np do USA nie muszę strać się o wizę, płacę 20f za specjalną kartę i nie martwię się o nic. Po drugie wyjeżdżając na wakacje nie martwię się o nic, bo ambasady UK bardziej dbają o swoich obywateli niż nasze PL. To, że będę się starać o paszport wcale nie znaczy, że nie czuję się Polką, bo jestem z tego dumna, a to, że mogę mieć podwójne obywatelstwo i przez to mieć wygodę to dlaczego nie? Czego nie załatwisz w konsulacie, a chociażby upoważnienia do sprzedaży np mieszkania itp. Poza tym co zrobisz jeśli UK wyjdzie z UE? Nigdy nie wiadomo co się stanie, a przezorny zawsze ubezpieczony. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale mając obywatelstwo angielskie nie musisz zrzekać się polskiego.

joseph85pl,
tu masz dokumenty wymagane do obywatelstwa
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... documents/

a tu zakupujesz książkę :
http://www.tsoshop.co.uk/bookstore.asp? ... kid=002353
uczysz się z niej

tu zapisujesz się na test:
http://lifeintheuktest.ukba.homeoffice. ... ng_10.html

Test kosztuje 50f, a wyrobienie paszportu, ceremonia itp około 800f.
Książkę kup z tej strony co Ci podałam, to oficjalna książka zaakceptowana przez Home Office. Na ebay'u kupisz podróbki, oczywiście taniej, ale możesz nie zdać, bo ponoć dużo się różnią wiadomości w niej zawarte. Pytania są związane z historią, polityką, życiem w UK, np są pytania o NHS, o ludność itp.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Jak o czymś zapomniałam to pytaj.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 12 lip 2012, 13:18 Re: Resydent

vanilia napisał(a):Poza tym co zrobisz jeśli UK wyjdzie z UE? Nigdy nie wiadomo co się stanie, a przezorny zawsze ubezpieczony.


a co to ma do tego? myslisz, ze zaraz zaczna wszystkich Polakow wyrzucac za granice? niektorzy maja tu domy, placa 30% podatku dochodowego i sa specjalistami, ktorych ciezko bedzie zastapic anglikami. myslisz, ze nagle beda takich ludzi wsadzac na promy i odsylac do Polski? bzdura.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez vanilia » 12 lip 2012, 13:24 Re: Resydent

zwierzakfm, nie zrozumiałeś mnie. Polska nie karze Ci się zrzec paszportu, wręcz przeciwnie to Ty musisz pisać do Prezydenta wniosek o zrzeczenie się obywatelstwa polskiego i musisz podać dobry powód, bo to, że mieszkasz i żyjesz za granicą nie zawsze wystarcza. Poza tym nie możesz być na 100% pewny jaka będzie sytuacja jak UK wyjdzie (o jeśli wogóle wyjdze) z UE. Napewno na rynku pracy będzie ciężko, już jest a co gdyby... Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co będzie. Jeśli ktoś ma ochotę i możliwości, aby starać się o brytyjskie obywatelstwo to dlaczego nie?
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

Następna strona

Powrót do SZUKAM INFORMACJI