Resydent

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez joseph85pl » 12 lip 2012, 16:24 Re: Resydent

Mysle ze to wszystko stopniowo by sie dzialo po wyjsciu UK z UNI.pierwszo napewno by byly wizy podatki od pracy, tak by to zrobili ze ci co maja slaba prace odrazy wy wrocili a reszte specow itp by zostawili bo lepiej miec speca i dac mu obywatelstwo nic pijawke.Wydaje mi sie ze oni zdaja sobie sprawe ze ta skale bezrobocia podnosza emigranci bo typowo z calej Europy a nawet Swiata ludzi przyciaga lepsza kasa i spokojniejsza mysl o jutro ,ale ta wyspa pomiesci okreslona ilosc osob i beda musieli cos zrobic niema innego wyjscia bo bedzie tu coraz gorzej jak ludzi bedzie tu masa a pracy nie bedzie,to co ludie beda robic jak nie beda mieli pieniedzy na zycie?chyba dobrze wiecie.Ciezkie czasy jedny slowem,(trzeba kombinowac zeby nie zbankrutowac)wiec lepiej pomyslec nad tym obywatelstwem o nawet nad tym resydentem.dziekuje bardzo za linki tylko koszty troche mnie przerazily :mrgreen: pomysle nad tym obywatelem tylko nie teraz bo nie mam teraz tyle kasy.
Avatar użytkownika
joseph85pl
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 38
Dołączył: 31 mar 2011, 19:35
Reputacja: -2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 12 lip 2012, 21:52 Re: Resydent

Alzak napisał(a):Masz racje w konsulacie sie zalatwia sprawy papierkowe,

To nie tak.
Konsulat zajmuje się sprawami swoich obywateli przebywających za granicą.
Ambasada zajmuje się polską polityką zagraniczną, sprawami gospodarczymi (kontakty z zagranicznymi inwestorami/ biznesmenami), kontroluje wizerunek swojego kraju w danym państwie itd.

Alzak napisał(a):A tak przy okazji to czego nie mozna zalatwic ?? Wiem ze dowod osobisty tylko w PL mozna zrobic lecz nie jest on mi do niczego potrzebny majac paszport . Jest cos jeszcze o czym dobrze wiedziec ??

Świadectwo urodzin?
Świadectwo małżeństwa?
To tak pierwsze 2 z brzegu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 13 lip 2012, 08:13 Re: Resydent

Powodzenia jak myslicie ze UK wyjdzie z uni, wiekszosc eksportu jest wlasnie wysylana do Uni po wyjsciu kupujacy te produkty musieliby placic cla podatki importowe itp. Jak wiadomo Wyspami rzadzi biznes ekonomiczny ktory takze zostalby powaznie utrudniony wyjsciem wysp z Uni.
Lobby na pozostanie UK w uni bedzie za silne do przeskoczenia i straty finansowe bylyby zbyt powazne do zniesienia przez kulejaca gospodarke.
Jedyna szansa na wyjscie z UE jest jej upadek, nie ma innej opcji dla wysp na opuszczenie czegos w co wlozyli duzo pracy i kasy, to ze maja mniej do powiedzenia i sa troche z boku po Francji i Niemiaszkach jest chwilowe i spowodowane kryzysem, jak sytuacja spoleczna zmieni sie na lepsze uwiezcie ze nastroje i podejscie do Uni tez ulegnie zmianie.
Problemem jest to ze Unia probuje wtracac sie w wewnetrzne sprawy niepodleglych krajow, i to jest najwiekszy problem dla Wysp w tej chwili.

Sorki za OT
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 13 lip 2012, 14:22 Re: Resydent

to nie kwestia patriotyzmu..... to kwestia ulatwienia sobie zycia..... po co taki papier (paszport) pytacie? ano chociaz po to zeby jak sie na "kuroniowke" angielska idzie, sprawdzanie papierow trwalo krocej. zeby pieniazki szybciej wplynely jak jest sie troche na dnie...... zeby za kazdym razem nie marnowac czasu na durne pytania o pochodzenie, date przyjazdu itp.... tak mi sie wydaje. wiem z doswiadczenia co znaczy angielska biurokracja......... patriotom mozna byc nawet majac marsjanskie obywatelstwo moim zdaniem. i prosze nie czepiac sie bledow oraz braku polskiej czcionki bo pisze jedna reka z dzieckiem na kolanie:) pozdro temat rzeka
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 9 wrz 2012, 20:28 Re: Resydent

Czy w takim razie pernament resident na cos sie przydaje ? Z reguly czesto nawet na tym forum dostajemy sprzeczne informacje dla przykladu angielski paszport dla dziecka - jedni pisza ze musi byc zrobiona karta resydenta inni ze nie. Slyszalem tez o przypadku odmowienia domu z councilu i przepadku kolejki wlasnie z powodu braku rezydenta. A co do obywatelstwa to angielski paszport napewno jest przepustka do Usa :-) Mnie nie ciagnie do stanow wiec wystarczy mi paszport z Pl.

Dodano: -- 9 wrz 2012, o 20:28 --

Czy w takim razie pernament resident na cos sie przydaje ? Z reguly czesto nawet na tym forum dostajemy sprzeczne informacje dla przykladu angielski paszport dla dziecka - jedni pisza ze musi byc zrobiona karta resydenta inni ze nie. Slyszalem tez o przypadku odmowienia domu z councilu i przepadku kolejki wlasnie z powodu braku rezydenta. A co do obywatelstwa to angielski paszport napewno jest przepustka do Usa :-) Mnie nie ciagnie do stanow wiec wystarczy mi paszport z Pl.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sylwio70 » 5 lut 2013, 16:55 Re: Resydent

a możecie powiedzieć skąd wziąć formularz na rezydenta stałego?
Czy rezydent jest potrzebny do obywatelstwa?
Ostatnie pytanie czy można mieć jeszcze podwójne obywatelstwo bo słyszałam że już dawno nie ma w uk podwójnych?

sylwio70
Początkujący
 
 
Posty: 41
Dołączył: 21 lip 2009, 10:26
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 5 lut 2013, 18:10 Re: Resydent

sylwio70 napisał(a):a możecie powiedzieć skąd wziąć formularz na rezydenta stałego?
Czy rezydent jest potrzebny do obywatelstwa?
Ostatnie pytanie czy można mieć jeszcze podwójne obywatelstwo bo słyszałam że już dawno nie ma w uk podwójnych?


http://www.dlapolaka.co.uk/main/index.php/infopodst/73-rezydentura-w-uk

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

Poprzednia strona

Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron