Dss : (((( dlaczego nie ?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 18 wrz 2012, 13:49 Dss : (((( dlaczego nie ?

czesc szukam domu do wynajecia ...dzwonilem i pytam dss ok ? i slysze nie nie o to to nie , i to mieszkania nie jest dla Pana hallo o co biega z tym wkacu....Dss - dlaczego tak trudno o mieszkanie z akceptowanym dss-em ? i gdzie i jakie agencji szukac mieszkaniowych z ta mozliwoscia.... ? pozdrawiam... dzieki za wymiane dos...
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 18 wrz 2012, 15:00 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Otoz drogi Radku. Sprawa wyglada nastepujaco. Ubiegajac sie/otrzymujac housing benefit, musisz spelniac okreslone przez rzad wymagania. Jesli wszystko jest ok, wtedy nie ma problemu, placisz czynsz na czas i wszystko jest ok. Jesli natomiast zajda jakiekolwiek zmiany, panstwo automatycznie wstrzymuje Ci wyplate zasilku do czasu wyjasnienia i wtedy zaczyna sie juz problem. Zaczynasz zalegac z czynszem, tlumaczyc sie wlascicielowi ze to tylko tymczasowe itp itd

Poza tym, w momencie kiedy nie masz jak zaplacic czynszu a dalej mieszkasz w czyims domu, przed landlordem dluga droga zeby Cie z niego wyrzucil, bo przeciez nie masz sie gdzie podziac i za co wynajac cos innego.

Wlasciciele chcac uniknac takiej sytuacji, dajac swoj dom pod wynajem do agencji zastrzegaja sobie, ze nie chca u siebie ludzi otrzymujacych housing benefit. Tak to mniej wiecej wyglada od strony wlascicieli domow.

Masz wiec dwie opcje, albo poszukac prywatnego wlasciciela, ktoremu wszystko jedno, ale licz sie z tym ze dom/mieszkanie niestety w wysokim standardzie raczej nie bedzie, albo trzeba bedzie pojsc do pracy......


p.s. mozesz sprobowac dowiadywac sie w Surelet na West Bromwich, czasem cos dla DSS maja albo na gumtree zobacz, tez moze cos znajdziesz. Powodzenia

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez samoszczescie » 19 wrz 2012, 14:01 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Sa agencje ktore wynajmuja domy/mieszkania osobom ktore otrzymuja housing benefit. W niektorych przypadkach mozna sie starac o mieszkanie z housing association ale to zalezy od tego z jakiego powodu dostaje sie housing benefit i w przypadku niektorych housing associations czy zlozylo sie aplikacje o mieszkanie z councilu.

samoszczescie
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączyła: 24 sty 2011, 12:41
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 19 wrz 2012, 14:56 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Kolega pyta o dss a nie housing benefit.Nadijka sa to dwa rozne dofinansowania.DSS jest dla osob niepracujacych wogole dlatego landlordzi niechca wynajsc mieszkan gdyz jak wspomnialas boja sie ze niebedzie placony czynsz.Natomiast Housin Benefit jest dofinansowaniem do rentu ale niepokrywa go w calosci moga sie o niego starac osoby pracujace i malo zarabiajace.

Radek 2010 niewiem z jakiej dzielnivy pochodzisz,ale w moim rejonie czyli Acocks green jest agencjja midland hausing i ona ma duzo mieszkan dla osob pobierajacych DSS
Pozdrawiam

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 19 wrz 2012, 15:44 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

dss jest to zasilek ktory pokrywa prawie wszystkie koszta w mieszkaniach i najczesciej otrzymywany jest przez osoby ktore nie radza sobi w zyciu z problemem alkoholowym,nie moga podjac pracy w zwiazku z roznymy schorzeniami itp itd jednakowoz brytyjczycy w wiekszosci otrzymujący dss t osoby z marginesu spolecznego i agencje takich obywateli nie chca....bo po co im problemy

AGENCJA
Aby zobaczyć całą treść musisz być zalogowany i posiadać co najmniej 3 posty na forum.
ma wiele domów dss ale czy napewno o to ci chodzi a nie o domy na które mozna pobierac housing? bo to sa dwie rózne rzeczy;)
jesli idziesz do agencji pytasz które domy sa do wynajecia takie na które landlord nie pobiera zasiłku i wszystko pamietaj ze aby dostac dofinansowanie muszisz spełniac kryteria osoby o niskich dochodach


ja wynajełam dom 3 sypialnie 2 łazienki 2 ogrody ,podjazd i co sie okazało ze on równiez był dostepny dla osób z dss ;) heh fajnie maja ci bezrobotni zeby sie w trzech sypialniach rozbijac ;) za jedyne 500 funta;) pozdrawiam
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 19 wrz 2012, 21:39 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

witam wszystkich :) na wstepie dzieki za wypowiedzi , wiec szukam domu do wynajecia gdzie moglbym wlasnie pobierac house benefit ... dofinansowanie do czynszu.. :)
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 20 wrz 2012, 08:35 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

julka030308 napisał(a):Kolega pyta o dss a nie housing benefit.


Pracujac dosc dlugo w agencji nieruchomosci wiem ze ludzie uzywaja okreslenia DSS glownie w zwiazku z pobieraniem housing benefitu i w tym przypadku rowniez o to koledze chodzilo ;)

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 20 wrz 2012, 08:41 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Wina kolegi za pomylenie dofinansowan.

Radek2010 ja tez pobieram hausing i podobnie mialam problem ze znalezieniem mieszkania.Maz zadzwonil do hausingu i przedstawil problem ze odmawiaja nam mieszkania ze wzgledu na pobieranie tego zasilku ,a pani powiedziala ze tak naprawde niemusimy informowac wlasciciela ze pobieramy hausing bo to przychodzi do nas na konto a on niemosi wiedziec skad ma pieniadze wazne ze je otrzymuje.Oni nie kontaktuja sie w zaden sposob z landlordem a tylko ty wysylasz nowy kontrakt :)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 20 wrz 2012, 08:47 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Radek_2010 mam znajomych gdzie pobierają i tu nie było problemu,
zadzwoń pogadaj http://www.eazylet.biz/page_1258371252609.html
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 20 wrz 2012, 22:33 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

ludziska kochanie dzieki za poswiecony wasz czas nad tym tematem :P pozdrowa :D :grin: :P

Dodano: -- 20 wrz 2012, o 22:37 --

czesc jesli tak jest faktycznie jak piszesz ... to ciesze sie bardzo :grin: ,bo problem sam sie rozwiazał :) pozdrowaka :) :D



julka030308 napisał(a):Wina kolegi za pomylenie dofinansowan.

Radek2010 ja tez pobieram hausing i podobnie mialam problem ze znalezieniem mieszkania.Maz zadzwonil do hausingu i przedstawil problem ze odmawiaja nam mieszkania ze wzgledu na pobieranie tego zasilku ,a pani powiedziala ze tak naprawde niemusimy informowac wlasciciela ze pobieramy hausing bo to przychodzi do nas na konto a on niemosi wiedziec skad ma pieniadze wazne ze je otrzymuje.Oni nie kontaktuja sie w zaden sposob z landlordem a tylko ty wysylasz nowy kontrakt :)
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez edytadorota1971 » 24 wrz 2012, 11:18 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Witajcie,ja mialam ten sam problem,agencja fajna ale nie chca z dss,stwierdzilismy trudno,wynajelismy mieszkanie a tu sie okazuje ze kazdy kto tylko moze pobiera house benefit tylko ze wypelniajac wniosek o przyznanie tegoz zasilku jest pytanie czy chcesz poinformowac landlorda ze pobierasz zasilek,nie wypelniamy tam nic co jest jednoznaczne z odmowa i jak dostaniesz zasilek to wplywa ci on na konto a z twojego konta na konto landlorda jak masz direct debit,sprawa banalnie prosta i zmartwien zadnych,pozdrawiam i zycze jak najwyzszych zasilkow

edytadorota1971
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 8 mar 2012, 11:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 wrz 2012, 17:13 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

edytadorota1971 napisał(a):(...)zycze jak najwyzszych zasilkow

= jak najniższych zarobków...
Nie życzyłbym tego nikomu...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 24 wrz 2012, 17:17 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Problemu zadnego nie ma kiedy dochod masz taki zeby moc wynajac i oplacic samemu rent za dom ktory chcesz wynajac. Gorzej jak Cie nie stac i bez housing benefitu sobie nie poradzisz. W takim przypadku agencja ktora nie chce dss Ci nie wynajmie bo oni sprawdzaja Twoj dochod i inne zobowiazania
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez edytadorota1971 » 18 paź 2012, 11:41 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

Nie rozumiem takiego stwierdzenia =jak najnizszych zarobkow,anglicy zarabiaja kilka razy wiecej od nas i biora benefity a my mamy sie wstydzic ze je dostajemy,to panstwo ustala komu ma pomoc wiec dlaczego mam nie skorzystac,jesli bym nie dostala to trudno,mam dwie rece i nie wstydze sie pracowac ale czego nie sprobuje sama tego mi nikt na tacy nie poda,wiec!!!!!!! A co do najmu mieszkania to nikt nie powiedzial ze wynajmiemy mieszkanie bez wstepnych oplat,to czy w Polsce czy w Angli czy gdziekolwiek na swiecie jest chyba norma ze trzeba zaplacic kaucje z ta roznica ze tutaj mozna sie postarac o house benefit na 3 miesiace przed przeprowadzka i tak naprawde wprowadzajac sie przy dobrych wiatrach od dnia wprowadzenia mozna miec aktywny dodatek mieszkaniowy,trzeba myslec co robic kochani!!!!!To nie jest zycie na zasilkach lekka reka a raczej korzystanie z tego co dostaja rowniez anglicy i jest to dla nich normą!!!!!!

edytadorota1971
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 8 mar 2012, 11:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 18 paź 2012, 16:27 Re: Dss : (((( dlaczego nie ?

edytadorota1971 napisał(a):anglicy zarabiaja kilka razy wiecej od nas i biora benefity


Dziwne to co piszesz bo ja bylam przekonana ze kryteria dochodowe do uzyskania zasilkow sa jednakowe dla wszystkich, bez wzgledu na to jaki maja paszport, czy sie myle?

Zamiast jak najwyzszych zasilkow powinnas zyczyc ludziom jak najwyzszych zarobkow, tak by nie musieli korzystac z socjalu, o to Adamowi chodzilo
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI