Restauracja turecka

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez Guest » 3 lis 2012, 11:28 Restauracja turecka

Witam.
Zna ktos jakas godna polecenia restauracje turecka w Birmingham lub okolicy???

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez snowman103 » 5 lis 2012, 12:47 Re: Restauracja turecka

Co prawda nie jest to turecka ale podobna , nazywa sie Arabika i prowadza ja Arabowie ale jedzenie jest dobre np shaorama itp nie jest z takiego miesa jak angielski kebab tylko prawdziwe mieso jak tureckie ,miescie sie w dzielnicy Small Heath niedalko centrum 5minut piechotka od stadionu Birmingham City , dokladny adres mozesz sobie wygooglowac:)Pozdrawiam

snowman103
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączył: 3 maja 2012, 05:31
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Arek2 » 5 lis 2012, 17:29 Re: Restauracja turecka

Tureckiej z prawdziwego zdarzenia nie ma a przynajmniej ja nie znalazłem kiedy szukałem. Basha na Coventry Road kiedy ją jeszcze budowali i się spytałem miała być turecko-marokańska, niedawno byłem i jest już tylko marokańska. Różnych arabskich ogólnie jest trochę, jest bardzo dobra perska ale tureckiej nie.

Arek2
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 29 paź 2012, 18:52
Reputacja: 6
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 5 lis 2012, 19:42 Re: Restauracja turecka

Arek2, a ta Basha to jest restauracja czy "Take Away" bo jak wpisaloem w google to pod tym adresem wyskoczylo mi, ze to "Take Away" pisales, ze byles tam i jak wrazenia polecil bys ja znajomym czzy raczej odradzal, a jak mozesz to podaj nazwe tej perskiej.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Arek2 » 5 lis 2012, 20:49 Re: Restauracja turecka

ma taką część bardziej "grillową" a potem przechodzi się dalej i jest normalna restauracja, wyglądała ciekawie, menu w porządku ale o jedzeniu nie mogę nic powiedzieć bo tylko się rozglądałem, nie jadłem nic. Spokojnie mogę polecić tą perską - Shiraz na Hagley Road. Klimatyczna i bardzo dobre jedzenie (pamiętaj tylko że muzułmańska a więc bezalkoholowa). Jedyny problem że jest dość mała i dość popularna - więc problem z miejscami, rezerwacja konieczna i czasem trochę ścisk. A zaraz obok jest Chennai Dosa - też super żarcie, indyjska ale nie taka standardowa że same curry czy biryani tylko dosy czyli takie wielkie naleśniki z różnymi nadzieniami i sosami. nom nom nom.

Arek2
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 29 paź 2012, 18:52
Reputacja: 6
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 5 lis 2012, 21:13 Re: Restauracja turecka

Ok super dzienki za odpowiedzi moze w niedziele wytestuje to podziele sie wrazeniami, a z tego, ze brak tam alkocholu zdaje sobie sprawe ale ostatnio bylem w tureckiej w Londynie i normalnie byl alkohol dla mnie to zadna roznica czy jest czy go nie ma oby jedzenie bylo dobre :grin:

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Arek2 » 5 lis 2012, 21:20 Re: Restauracja turecka

Akurat w Shirazie nie ma, wspomniałem o tym bo wiem że wiele osób nie wyobraża sobie nie popić piwem czy winem :) Ale jedzenie super, bardzo autentyczna irańska restauracja.

Arek2
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 29 paź 2012, 18:52
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Joanna81 » 9 lut 2013, 18:13 Re: Restauracja turecka

Ja bylam w tej iranskiej restauracji Shiraz na Hagley Road i musze potwierdzic ze jedzenie jest calkiem dobre.

Joanna81
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 24 cze 2012, 17:21
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI