Koszt podrozy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 4 gru 2012, 09:59 Re: Koszt podrozy

Thomas napisał(a):
bongorno napisał(a):Warto tez pamiętać o poinformowaniu ubezpieczyciela


Po co?
Chyba ze chcesz opcjonalnie dokupic fulla na europe.

Break down cover to podstawa, nawet w UK :-)



Bo duzo ubezpieczycieli ma w T&C informacje ze przy wyjezdzie z kraju musisz ich poinformowac...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 4 gru 2012, 10:32 Re: Koszt podrozy

Jakoś nikt nie wspomniał o mapach. Przygotowanie trasy jest bardzo ważne i oczywiście poza GPS'em warto mieć w samochodzie aktualną mapę.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 4 gru 2012, 10:49 Re: Koszt podrozy

she77, Myślę , że wszystko już zostało napisane co potrzeba do podróży,ja chciałabym tylko zwróćic uwagę byście nie kupowali auta przed samym wyjazdem... Podróż jest długa,jak pisałaś wcześniej masz 2kę dzieci, tak więc to takie trochę ryzykowne ,kupić auto i testować je dopiero podczas takiej podróży , zawsze może wyjść "szydło z worka " wtedy koszty i czas podróży mogą znacznie przekroczyć koszty nawet biletów lotniczych , zwłaszcza, że dystans pokonuje się w 2 strony. Piszę o tym bo 2 lata temu, znajomi się tak wpakowali nowe autko piękne na cacy i w drodze powrotnej im coś poszło , autostrada , środek nocy , zimno , dzieci wybudzone ,marudne ,daleko do jakiegoś servisu by do toalety iść itd. można sobie tylko wyobrazić ...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez vanilia » 4 gru 2012, 11:04 Re: Koszt podrozy

wielkimar, na jakiej stronie kupujesz tunel bo ja co chciałam kupować 2-3 mce wcześniej to ceny zabójcze po 119 w jedną stronę. Jakbyś mogł to napisz mi stronkę na priva. Dzięki wielkie z góry. Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez she77 » 4 gru 2012, 13:27 Re: Koszt podrozy

malaroksi nie kupimy tuz przed podroza :) mysle o wyjezdzie w przyszlym roku, a zakup samochodu bedzie tak na spokojnie w najblizszym czasie (mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku:))
Po prostu zaczelam sie zastanawiac, czym sie bardziej oplaca dostac do Polski.
Wasze uwagi sa bardzo cenne i bede miala je na uwadze, jesli zdecydujemy sie na jazde samochodem. Dzieki :)
Jeszcze musimy sie nad tym zastanowic, dlatego, ze autem jest dluzej (czyli wiecej urlopu trzeba wziac), ale na miejscu, nie trzeba sie martwic, jesli chce sie jechac tu i tam, no i przywiezc mozna duuuuzo wiecej!

VA rzeczywiscie slyszalam, o przypadku jak padl w czasie trasy GPS i bez map papierowych byloby nieciekawie, wiec rzeczywiscie najlepiej wziac jedno i drugie :)

she77
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 27 lis 2012, 09:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 4 gru 2012, 13:29 Re: Koszt podrozy

Tak to jest jak ludzie nie patrza na znaki i potrafia jezdzic tylko z GPSem...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 4 gru 2012, 13:56 Re: Koszt podrozy

Rok temu wracalem w sylwestra z Polski do Angli i spotkalem chlopaka, ktory jechal z Angli do Polski, a na autostradzie spotkalismy sie na tym samym parkingu pad mu GPS z tego co opowiadal to wydaje mi sie, ze juz 100km jechal w zlym kierunku. Dalem mu swoja mape pokazalem jak ma jechac ale widzialem, ze patrzyl na ta mape i byla to dla niego czarna magia nawet napisalem numery drog z ktorej na ktora ma zjezdrzac zeby dojechac do Zgorzelca. GPS fajne urzadzenie mozna zaoszczedzic duzo czasu ale strasznie oglupia ludzi i rozleniwia.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 4 gru 2012, 14:55 Re: Koszt podrozy

xxxx Tu masz rację. GPS jako wsparcie dla zdrowego rozsądku. Warto zajrzeć do mapy przed wyjazdem szczególnie w holandii gdzie jest taki zarąbisty rozjazd i faktycznie trzeba czytać znaki by nie skręcić źle. No cóż. Swoją drogą tsk a propo's zimówek to warto je mieć. W niemczech jak w niemczech ale jak się wjedzie do naszego jakże pięknego kraju gdzie śnieg potrafi dziewiczo leżeć na środku drogi czekając na rozjechanie . Francuziki zażyczyli sobie alkotesty o czym warto pamiętać. Swoją drogą jeśli przeprawa przez kanał to tylko prom bo można rozprostować kości i ewentualnie kimnąć :) Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 4 gru 2012, 16:29 Re: Koszt podrozy

vanilia napisał(a):wielkimar, na jakiej stronie kupujesz tunel bo ja co chciałam kupować 2-3 mce wcześniej to ceny zabójcze po 119 w jedną stronę. Jakbyś mogł to napisz mi stronkę na priva. Dzięki wielkie z góry. Pozdr



Ależ to żadna tajemnica, kupuje zawsze na stronie eurotunelu :D :

http://www.eurotunnel.com/uk/home

płaciłem 98.00 w dwie strony :lol: , czyli normalnie.

Dodano: -- 4 gru 2012, o 16:33 --

Hunteros30 napisał(a):Swoją drogą jeśli przeprawa przez kanał to tylko prom bo można rozprostować kości i ewentualnie kimnąć :) Pozdrawiam


Prawda... jak ktoś potrafi :D , ja nie i dla tego wolę tunel.
30 min wystarczy na rozprostowanie się i jakąś kawkę. :D



A najważniejsze co trzeba zabrać to, zdrowy rozsądek :!:

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 4 gru 2012, 19:13 Re: Koszt podrozy

Zapomniałem dodać informację odnośnie kosztów
- prom 80F w dwie strony
-paliwo około 280F plus około 100F w rozjazdy rodzinne w PL (diesel)
- opony zimowe 4 szt 13' - 160F
pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez jaackoo » 4 gru 2012, 23:22 Re: Koszt podrozy

AdamBoltryk napisał(a):O jedzeniu nie pisałem bo to jest oczywista oczywistość i nie trzeba wydawać ani eurocenta, jeśli się weźmie wałówkę ze sobą


Oczywiście, kanapka z chlebem - najpopularniejsze rozwiązanie...
+ 2l kawy żeby zaoszczędzić parę €€ ... :)))

jaackoo
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączył: 23 wrz 2007, 19:54
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 4 gru 2012, 23:49 Re: Koszt podrozy

Ja tam w oszczedzaniu nie widze nic wstydliwego :) Superscrimpers rule!!
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 11 gru 2012, 14:23 Re: Koszt podrozy

Hunteros30 napisał(a):xxxx Tu masz rację. GPS jako wsparcie dla zdrowego rozsądku. Warto zajrzeć do mapy przed wyjazdem szczególnie w holandii gdzie jest taki zarąbisty rozjazd i faktycznie trzeba czytać znaki by nie skręcić źle.


chyba masz na mysli Belgie??? Holandia to raptem 20 minut prostej drogi przy dobrze rozpedzonym aucie :)

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez VA » 11 gru 2012, 16:42 Re: Koszt podrozy

Draco napisał(a):
Hunteros30 napisał(a):xxxx Tu masz rację. GPS jako wsparcie dla zdrowego rozsądku. Warto zajrzeć do mapy przed wyjazdem szczególnie w holandii gdzie jest taki zarąbisty rozjazd i faktycznie trzeba czytać znaki by nie skręcić źle.


chyba masz na mysli Belgie??? Holandia to raptem 20 minut prostej drogi przy dobrze rozpedzonym aucie :)

Holandia - jak najbardziej zgadza się. Navi mówi w prawo a droga jedzie w lewo, czy na odwrót.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 11 gru 2012, 16:52 Re: Koszt podrozy

VA napisał(a):
Draco napisał(a):
Hunteros30 napisał(a):xxxx Tu masz rację. GPS jako wsparcie dla zdrowego rozsądku. Warto zajrzeć do mapy przed wyjazdem szczególnie w holandii gdzie jest taki zarąbisty rozjazd i faktycznie trzeba czytać znaki by nie skręcić źle.


chyba masz na mysli Belgie??? Holandia to raptem 20 minut prostej drogi przy dobrze rozpedzonym aucie :)

Holandia - jak najbardziej zgadza się. Navi mówi w prawo a droga jedzie w lewo, czy na odwrót.



Nie chodzi przypadkiem o okolice Eindhoven ? , i nowe drogi wybudowane tam

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI