Wynajmowanie pokoju z psem

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 29 gru 2012, 03:36 Wynajmowanie pokoju z psem

czesc przywiozlem psa do uk z PL nie sadzac ze sytuacja mieszkalna ulegnie zmianie po 5 miesiacach... dzis jestesmy zmuszeni wyprowadzic sie w styczniu landrold sprzedaje dom... cholera mam psa i potrzebuje nowego pokoju... lub flata ... myslalem nad wynajeciem flata przez agencje i nic im nie mowiac ze bedzie pies w domu ? jakie moglyby yc tego konsekfecje ? czy mozr ktos juz z was to brzerabial? nie chciap bym odawac psa do adopci bo nie ma dpa niego domu... dzieki za pomoc zapoomov jakie z TEGO najlepiej wyjdzie by elo ¿
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Sony_2205 » 29 gru 2012, 09:49 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

Sa chyba tylko dwie rzeczy ktore mozesz zrobic w takiej sytaucji. Szukac domu gdzie nie ma zakazu dla zwierzat (bardzo ciezkooo znalezc) lub wlasnie tak jak napisales czyli wynajac i nikogo nie informowac o tym ze posiadasz psiaka. Kontrole domu zdarzaja sie ale to juz zalezy od agencji lub landlorda i sa zapowiedziane przewaznie. Moim zdaniem jesli zadbasz i bedziesz pilnowal zeby Twoj pies nie niszczyl domu to nic Ci nie zrobia. Gorzej jesli na przyklad przy wyprowadzce z tego nowego lokum zostawisz zjedzone dywany itd. wtedy moze byc problem. Ja swojego landlorda nie informowalem a zamiarze kupna psa i postawilem go przed faktem dokonanym gdy pewnego dnia zjawil sie u mnie i zobaczyl szczeniaka:) mine mial nie ciekawa ale nie odezwal sie slowem ze mu przeszkadza. Nawet pochwalil ze ladny psiak:) Powodzenia!

Sony_2205
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 wrz 2012, 10:00
Lokalizacja: Cradley Heath
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 29 gru 2012, 09:52 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

Witaj,

My mieliśmy podobny problem z kotem. Mieliśmy upatrzone mieszkanie, które chcieliśmy obejrzeć i potem może wynająć, ale w ogłoszeniu podkreślone zostało, że nie życzą sobie zwierząt. Mimo wszystko umówiliśmy się, poszliśmy oglądać i kiedy nam się spodobało powiedzieliśmy przedstawicielowi agencji prawdę- strasznie chcielibyśmy wynająć to mieszkanie, ale mamy kota. Ludzie boją się, że zwierze wyrządzi w domu szkody, więc powiedzieliśmy, że możemy nawet wpłacić wyższy depozyt. Pan jedynie zapytał czy kot nie podrapie wykładzin :) Wynajmujemy to mieszkanie już od 3 lat.

Uwierz mi nie ma sensu oklamywać agencji czy właściciela nieruchomości. Prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw- a to komuś z sąsiadów się nie spodoba szczekanie psa, albo będziesz miał jakąś awarie i ktoś z agencji lub sam właściciel przyjdzie to obejrzeć- co wtedy zrobisz? upchniesz psa w szafie? ;)

A jeśli nic już nie będziesz mógł zrobić spróbuj zafundować mu powrót do Polski. Zostaw go u rodziców, rodzeństwa, uważam że oddanie ukochanego zwierzaka do adopcji komuś obcemu to już ostateczność.
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez madzian » 29 gru 2012, 15:04 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

Najczesciej wlasciciele domow nie chca zwierzat! :/ ale jak ze wszystkim zalezy do sytuacji :) mysle ze jesli w ogloszeniu nie ma nic na temat zwierzat to Mozna to potraktowac jako przyzwolenie :) I czesto lepiej nie wspominac o zwierzaku :/ . Nie Wiem jak duzy jest twoj pies ? Gdyz wiekszosci przypadkow gdy widzimy duzego psa widzimy duzy "problem" I odwrotnie! Mimo ze nie musi dokladnie tak byc. Uwazam ze sprobowalabym najpierw zadzwonic do agencji ( zeby nie widzieli mnie ) I Zapytac czy maja w ofercie mieszkania itp. Do ktorych moglbys wprowadzic sie z psiakiem jesli dostaniesz 3 odmowy hmmm odpowiedz masz gotowa! Jak mieszkam w uk od prawie 10 lat tak przez czas ktory wynajmowalam domy, mieszkania mialam raz zapowiedziana z duzym wyprzedzeniem kontrole.
Wiadomo ze lepiej zyc spokojnie bez stresu ! Bo nigdy nie wiadomo Jakich sasiadow sie bedzie mialo :/ to tez dosc wazne w kwestii posiadania psa! No moze akurat obok starszej pani bedzie przeszkadzalo wszystko:/ my obecnie mamy obok sasiadow z 3 duzymi psami z racji tego ze kochamy zwierzeta nie mamy problemow ;) a jak to psy szczekaja czasem noca, czasem jak dziecko po obiadku smacznie spi :) ale dzieki naszym czworonoznym sasiadom czujemy sie tez I bardziej bezpieczni!
Oddanie psa , przyjaciela to ostatecznosc waktycznie wolalabym go odeslac do rodziny w pl jesli taka jest mozliwosc :/ coraz czesciej na Birmingham polonii zamieszczane as ogloszenia " oddam psa" , " sprzedam psa" ( mam na mysli the dorosle) z roznych powodow a bo to sasiad a bo to uczulenie itp. Pomyslcie zanim jakie kolwiek zwiarze znajdzie sie w waszych domach! To nie zabawka! Dopuki nie mamy wlasnych 4 katow zawsze moze pojawic sie problem :/ nie ktore osoby podchodza zbyt rzeczowo do posiadania psiakow, kotow itp...
Zycze powodzenia !

madzian
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 19 sie 2008, 20:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 29 gru 2012, 17:45 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

ubezpieczenie na rok na psa kosztuje 160 funtów jesli powiesz w agencji ze zapłacisz to cie wpuszcza z psem landlordowie boja sie ze pies przegryzie kabel i spowoduje pozar
wykupisz ubezpieczenie bedziesz mógł zamieszkac z psem znam kilka osób które tez mialy taki problem ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez LadyHekate » 29 gru 2012, 20:00 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

ja znam agencje, ktora nie robi problemow i zawsze sa jakies oferty domow dla ludzi, ktorzy posiadaja zwierzaczka:)
jak chcesz wiecej informacji to napisz pw, bo nie chce robic reklamy:)
Avatar użytkownika
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 34
Dołączyła: 27 kwi 2011, 18:22
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 29 gru 2012, 23:03 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

witam : D all za wpisy w temacie sorki ze taki pid koniec nie zrozumialy byl pisalem go juz na pol spiaco w pracy... wiec choler jasna cenie sobie porzadek iczystosc w domu nawet jesli jest pies w domku piesek nie jest duzy 8 letnia babcia BUllterrierka ; ) jest kochana i szkoda by ja wysylac do pl ponownie i tak 5 lat spedzila sama w pl bez nas znalazlem ciekawe studo flat na kitts green z albright agencji tak mysle moze uda mi sie porozmawiac z tymi pracownikami agecyj. w yej sprawie jestem gotow zaoferowac nawet wyzzszy depozyt za piesa ... zeby tulko cos dostac :) wlasnego bo o pokoju to chyba nie sadze by bylo warto marzyc .: p
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 30 gru 2012, 13:48 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

na studio psa nie wezma zobaczysz....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez DziuniaJupi » 6 sty 2013, 17:06 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

Ja wynajmuję z parkerrose i nie ma problemu żeby mieć zwierzaka tylko żeby było czysto w domu.

DziuniaJupi
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 15 lip 2012, 20:30
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 7 sty 2013, 23:41 Re: Wynajmowanie pokoju z psem

DziuniaJupi napisał(a):Ja wynajmuję z parkerrose i nie ma problemu żeby mieć zwierzaka tylko żeby było czysto w domu.


Ale to czy mozesz miec zwierzaka w domu nie zalezy od agencji tylko wlasciciela. My mielismy kota na poprzednim flacie chociaz w kontrakcie mielismy wyraznie napisane "no pets". Wizytacja z agencji byla raz na pol roku, zawsze zapowiedziana wczesniej listownie wiec kot szedl na spacer w tym czasie :) Przez rok z nami mieszkal i agencja nigdy sie o tym nie dowiedziala, wyprowadzilismy sie, dostalismy depozyt i ok, w nowym mieszkaniu niestety by to nie przeszlo bo wlasciciel agencji od ktorej wynajmujemy mieszka za sciana (mieszkamy w szeregowcu) wiec o kota musielismy zapytac i tez wiekszego problemu nie bylo. Trzeba dzwonic i pytac, jesli dany dom stoi dlugo pusty i nie ma na niego chetnych to sie zgodza i ze zwierzakiem, byle wynajac, w koncu i tak wszelkie szkody musisz naprawic albo poniesc koszta Ty
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI