Mandat i punkty karne

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez gregor75 » 13 sty 2013, 13:01 Mandat i punkty karne

mandat i punkty karne w anglii

Mam takie pytanie czy ktos uczestniczyl w kursie ktory oferuje policja w UK zamiast 3pkt i £60, jak wyglada taki kurs i gdzie w Bham mozna go zrobic.Dzieki za porady.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 49
Dołączył: 5 lut 2011, 11:59
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 13 sty 2013, 21:30 Re: Mandat i pky karne

kurs musi ci zaoferowac policja dostaniesz wezwanie zamiast mandatu zglosisz chec i oni ci przysla stosowne dokumenty i wyznacza termin kursu jesli ci nie bedzie pasowal mozesz go zmienic masz na ten kurs ilestam czasu
trwa okolo 4 godzin i jest płatny 80 funtów ;)
omawiane sa warunki bepieczenstwa i zagrozenia i wszystkie inne rzeczy które powinienes dawno wiedziec prowadzi go pan policjant
w przerwie popijasz kawke i zajadasz sandwicha ;)
wszystko
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez gregor75 » 13 sty 2013, 21:55 Re: Mandat i pky karne

Dzieki za pomoc.pozdrawiam ::stop::

gregor75
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 49
Dołączył: 5 lut 2011, 11:59
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vactum77 » 14 sty 2013, 12:26 Re: Mandat i pky karne

warto pojsc na taki kursik. odbywa sie w campanile hotel, blisko centrum. jest to bardziej na podstawie zabawy-- gry zespolowej.
http://www.ttc-uk.com.
na tej stronce znajdziesz wszystko krok po kroku.
jezeli nie znasz angielskiego mozesz wziac kogos ze soba by ci pomogl sie dogadac.
naprawde warto.

vactum77
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączył: 26 cze 2011, 22:50
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 14 sty 2013, 13:03 Re: Mandat i pky karne

no zgadza sie ale tak od siebie pójsc nei mozna..bo trzeba posiadac list z policji z numerem referencyjnym....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez gregor75 » 14 sty 2013, 17:41 Re: Mandat i pky karne

List juz dostalem i jest tam nr.ref ale nie wiem czy to o ten chodzi bo w formie ktora otrzymalem byly tylko pyt.o dane osobowe i teleadresowe oraz notka ze mam 2 opcje albo ten kurs albo 3pkt i £60 forme odeslalem i na osobnej kartce poprosilem o skierowanie na kurs,narazie czekam na odp.A ponadto nie wiem czy mam ten kurs robic w Bham czy Rugby bo mieszkam w Bham a kamerka zrobila fotke w Rugby i list jest z tamtad. :?:

gregor75
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 49
Dołączył: 5 lut 2011, 11:59
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 15 sty 2013, 00:14 Re: Mandat i punkty karne

Wam to dobrze mi nikt nie proponował takiego kursu tylko mnie na laser złapał dużo do zabrania prawka nie zabraklo

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 15 sty 2013, 00:44 Re: Mandat i punkty karne

W moim przypadku bylo tak ze musialem jechac na kurs do miasta w ktorym kamera zrobila mi zdjecie

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez gregor75 » 15 sty 2013, 08:03 Re: Mandat i punkty karne

z tego co wiem to kurs proponuja gdy przekroczenie predkosci nie jest znaczne,u mnie to bylo o 11mil w terenie zabudowanym.Ale mam kolege ktory ma juz 13 pkt karnych a prawka mu nie zabrali,bo jest to jego jedyne zrodlo utrzymania.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 49
Dołączył: 5 lut 2011, 11:59
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vactum77 » 15 sty 2013, 11:13 Re: Mandat i pky karne

gregor75 napisał(a):List juz dostalem i jest tam nr.ref ale nie wiem czy to o ten chodzi bo w formie ktora otrzymalem byly tylko pyt.o dane osobowe i teleadresowe oraz notka ze mam 2 opcje albo ten kurs albo 3pkt i £60 forme odeslalem i na osobnej kartce poprosilem o skierowanie na kurs,narazie czekam na odp.A ponadto nie wiem czy mam ten kurs robic w Bham czy Rugby bo mieszkam w Bham a kamerka zrobila fotke w Rugby i list jest z tamtad. :?:






http://www.ttc-uk.com.
na tej stronie wpisujesz nr ref: i wybierasz miejsce gdzie i o ktorej godzinie chcesz na kurs isc. potwierdzasz se oplata 80f i gotowe. :wink:

vactum77
Raczkujący
 
 
Posty: 61
Dołączył: 26 cze 2011, 22:50
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 17 lip 2013, 12:15 Re: Mandat i punkty karne

Hej , tym razem ja mam problem.
Właśnie dostałam list z policji , że dnia 10 lipca o 15:29 została przekroczona prędkość o 9 mil moim pojazdem . Właścicielem auta jest mój partner ,który ma prawo jazdy już kilkanaście lat ,jest On głównym prowadzącym, a ja jestem dopisana do policy jako drugi kierowca , prawo jazdy mam niepełne 3 lata.
Mandat należy się jemu , bo to on przekroczył prędkość jak wracał ze szkoły z dziećmi. List ma 2 kartki ,jedna z danymi trasy ,predkości ,numerem samochodu i po drugiej stronie należy wpisać dane kierowcy itd. A druga kartka to strzeżenie w razie wpisania nieprawidłowych danych lub nie odesłania listu. Nic nie ma na temat kwoty mandatu, ilości punktów itd, ale rozumiem, że to może przyjść po odesłaniu tej formy.
I teraz pytanie, jak to wygląda w ubezpieczalni ,jeśli dostanie mandat i punkty i zgłosimy to do ubezpieczyciela to podnoszą automatycznie ubezp czy na przyszły rok ? Czy jako wieloletni kierowca ma szansę dostać propozycję na kurs ,czy lepiej by było gdybyśmy wpisali że to ja jechałam i może mi by dali kurs , to wzięłabym jego niby jako pomoc a niech patrzy i się uczy ... Nie wiem co robić , zanim się obudzi po nocce i dostanie opiernicz , chciałabym mieć już jakieś rozeznanie w sytuacji .... Ech...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 17 lip 2013, 13:19 Re: Mandat i punkty karne

Na temat mandatu i ilości punktów nie ma nic bo to dopiero przyjdzie po odeslaniu tej formy. Z tym kursem to nie ma znaczenia czy ktos ma prawo jazdy 20 lat czy 3 lata znaczenie ma to na jakim ograniczeniu przekroczył ta szybkość bo są widelki od do i jeśli nie zmieścisz sie w tych widelkach to masz mandat i punkty karne bankowo ewentualnie opcje sad ale nie zaproponują Ci kursu. Co do ubezpieczenia akuratnie miesiąc temu na kursie był mój brat i prowadzący powiedział, ze jeśli odbył kurs i nie ma punktów to nie musi tego zgłaszać ubezpieczeni ale ja to tak do końca nie jestem przekonany bo przy kupowaniu ubezpieczenia jest ewidentne pytanie ile razy przekroczyles szybkość, a nie ile masz punktów. Jak to jest z kwota ubezpieczenia czy podnoszą ja odrazu czy dopiero w przyszłym roku nie mam pojęcia.

Ostatnim razem jak kupowałem ubezpieczenie to z ciekawości zaznaczylem, ze mam jedno przekroczoczenie wtedy wyszło, ze ubezpieczenie kosztowało by mnie 700£ rocznie, a normalnie płace 500£ czyli w kwotach tragedi nie ma ale procentowo to już zonk.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 17 lip 2013, 14:14 Re: Mandat i punkty karne

xxxx, Dzięki , to wypisujemy formę na niego i czekamy co dalej.
xxxx napisał(a):bo przy kupowaniu ubezpieczenia jest ewidentne pytanie ile razy przekroczyles szybkość
to chyba nie tak dosłownie chodzi o to , bo tego by nikt nie był by w stanie zliczyć ;) , chodzi o to , ile razy dostałeś mandat za przekroczenie prędkości , więc jeśli przejdziesz kurs, mandatu praktycznie też nie masz,tak ja to rozumiem. No ale może się mylę.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 17 lip 2013, 15:40 Re: Mandat i punkty karne

Masz racje nie tak to napisałem. Jak bym miał wpisać wszystkie przekroczenia szybkości w ciagu ostatnich 5 lat to płacił bym chyba milion funtów za ubezpieczenie :-) Moze sie zawsze Twój facet upewnić na tym kursie czy dobrze to rozumiesz żeby pózniej wrazie jakiejś kolizji nie było zonka.

Guest
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI