NIN do benefitow pomocy

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Jaga S » 5 mar 2013, 21:37 Re: NIN do benefitow pomocy

No wiem malenkagdz, ze z tym testem to nie do mnie, ja tez chcialam linka dodac o tym ale akurat czasu nie mialam szukac i mnie wyprzedzilas. Chyba fajnie znalesc to na forum i wiedziec o co chodzi w razie czego. Ten test akurat mnie interesuje. Co do homeless, nie napisalam ze tak powiedzialas przeciez, napisalam ze nie czuje sie bezdomna. Moze zabardzo osobiscie podchodze do tematu bo zalozylam ten watek i jestem w sytuacji gdy szukam odpowiedzi na pare pytan. Ale przyda sie przeciez dla innych. Ja nie mialam nic zlego na mysli. Jesli tak mnie zrozumialas to sory.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 mar 2013, 08:20 Re: NIN do benefitow pomocy

Jaga S, No widzisz , i wszystko się jakoś układa w całość...
Odpocznij sobie, bo widzę , że się nie potrzebnie stresujesz wszystkim , od soboty gryziesz się ze wszystkim jak coś mieć już , a widzisz , że na wszystko potrzeba czasu i uwierz mi ,że czas gra tylko na waszą korzyść , bo co byś zrobiła jakbyś już dziś dostała mieszkanie? Stać by cię było na nie ? ok do czynszu ci dopłacą ale woda, gaz , prąd,internet, council tax i inne trzeba płacić... Teraz nic tylko odkładać kasę na wykładziny,farby, łóżko, pralkę ,lodówkę, piec, czajnik,karnisz,zasłonki, łóżeczko,wózek itd... Powodzenia :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Jaga S » 6 mar 2013, 10:03 Re: NIN do benefitow pomocy

malaroksi, dzieki :) ja sie nie gryze z nikim, sa moze jakies nieporozumienia ale sama nie wiem o co ja tylko probuje sie czegos dowiedziec. Pisze na forum bo jednak lepiej jak dla mnie porozmawiac we wlasnym jezyku na te tematy, a niestety poza forum nie mam z kim.
Wlasnie sie dowiedzialam ze moj ma prace tylko do konca tygodnia... Kolejna porazka. Dostal prace przez agencje mialo byc okolo 2-3 miesiace. Dzis go powiadomili ze koles za ktorego robil, wraca z chorobowego w poniedzialek...
To moj sobie popracowal... No to co powrot na bezrobocie... Moze dostane bony na mleko hehhe jesli przyznadza mi ten NiN... Szkoda gadac :(

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 mar 2013, 10:36 Re: NIN do benefitow pomocy

malaroksi napisał(a): od soboty gryziesz się ze wszystkim jak coś mieć już
chodziło mi ze wszystkim,czyli z problemami,myślami,pomysłami a nie ze wszystkimi .
Co do pracy , to niech rejestruje się w kilku agencjach , gdzieś czytałam że w Jaguaże wielkie przyjęcia będą ,zaczepi się gdzieś na pewno , możesz mu wyszukiwać ogłoszeń na stronie job center , monster, poloniusz, bham itd. Pół roku temu śmialiśmy się z mojej supervizorki,angielki, córki,która poszła na studia , ale potrzebowała też pracy na pół etatu,chodziła po agencjach i zbywali ją, powiedziała , że Polaków wszędzie dużo i jakoś pracują a Ona ma problem, więc nauczyłyśmy ją po Polsku , "dzień dobry ,szukam pracy ,jestem studentką" wchodziła do agencji z CV i taki tekst dawała po Polsku, aż trafiła na Polki, tak się uśmiały z tego ,że załatwiły jej pracę ,4miechy temu poderwał ją Polak i się spotykają ,zna już dużo więcej słów :D
Tak więc jakby co zrób plan awaryjny dla twojego ;)
Uszy do góry ,będzie dobrze.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Jaga S » 6 mar 2013, 11:00 Re: NIN do benefitow pomocy

malaroksi, nom zle Cie zrozumialam... No trzeba bedzie chyba mojego z polskiego poduczyc, umie tylko: tak tak, kocham cie itp. Co do poszukiwan pracy dla niego tojuz przerabialsmy tone tych agencji. A teraz wszystko od nowa... Ehhh On jest malarzem z 12 letnim doswiadczeniem, zazwyczaj pracowal przy duzych kontraktach dla firm, fasady budynkow itp. Swietne referencje ale z zagranicy...
Na poczatku jak przyjechalismy bylo krucho bo musial wyrobic ta CSCS card do tego typu pracy, wiec poczatkowo szukal na produkcji, byle gdzie. Teraz ta prace co znalazl tez nie w zawodzie, no ale praca miala byc , najwazniejsze.. Moze sie cos ruszy w jego zawodzie, karte juz ma, nic tylko wysylac CV.
Do pracy typu w jaguarze nie zabardzo go chca, probowal juz wczesniej tam aplikowac, bo nie ma doswiadczenia. Mam nadzieje ze cos znajdzie. Jak patrze co sie dzieje w centrum Birmingham, ciagle cos remontuja odnawiaja, buduja to nie moge pojac czemu nie moze sie gdzies tam zahaczyc. No coz on ma pozakladane profile na roznych portalach z praca, mysle ze cos znajdzie... Tylko kiedy... A jak nie to nauczymy polskiego :)

Dodano: -- 6 mar 2013, 12:11 --

I dzieki Ci malaroksi, jakos podnosisz mnie na duchu, czasami najchetniej ucieklabym do Polski. Ale tam tez nie mam po co. i co on by tam robil... I nasze dziecko..

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 6 mar 2013, 22:01 Re: NIN do benefitow pomocy

Witam Cię Jaga S przede wszystkim gratulacje dla przyszłej mamusi:)


Czy Twój partner posiada karte cscs?Moja znajoma wczoraj podjęła prace jako cleaner na budowie,być może potrzebują malarzy,zwłaszcza mając wieloletnie doświadczenie,nie powinien mieć problemu z pracą.
Jutro postaram się wysłać Ci namiary,wiem jedynie ze agencja mieści się w centrum Bham.
Myślę że Twój mógłby również spróbować w firmie Interserve ,mają swoje biuro na West Bromie,
Głowa do góry,wszystko się Wam ułoży :roza:
Początki na obczyznie zawsze są trudne,ale nie jesteś tu sama,masz kochającego partnera,a pod sercem kruszynkę.Trzymaj się ciepło:)

Dodano: -- 6 mar 2013, 23:09 --

nie doczytałam się, posiada cscs :)
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Jaga S » 6 mar 2013, 22:11 Re: NIN do benefitow pomocy

Ela Eriska, dziekuje :) Oczywiscie moj partner ma ta karte. Bede bardzo wdzieczna za informacje :) Wlasnie juz szukamy tej agencji Interserve w necie. Dziekuje jeszcze raz! I serdecznie pozdrawiam :)

Dodano: -- 7 mar 2013, 19:05 --

No i po chyba poltora miesiaca badz dluzej doczekalam sie NINo :) polecam kazdemu zalatwiac ten nr zaraz po przyjezdzie-pewnie wiekszosc o tym wie. Ale potraktujcie moj przypadek jako przestroge. Najpierw NiN, pozniej wnioski o benefit jesli sie staracie, nie odwrotnie, bo beda was odsylac i zbywac jak mnie przez dlugi okres czasu i najecie sie niepotrzebnie stresu.
Pozdrawiam :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI