Kontrakt a ciaza

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez pupus » 27 mar 2013, 18:03 Kontrakt a ciaza

witam. jestem w czwartym m-cu ciazy, obecnie pracuje przez agencje, nikt nie wie ,ze jestem w ciazy. menadzerka zaproponowala mi kontrakt i ja sie zgodzilam na niego,ale nie poinformowalam ja o mojej ciazy. czy jesli powiem jej za np. miesiac, ze jestem w 5 juz m-cu ciazy to czy moze zerwac ze mna kontrakt i powiedziec, ze ja oszukalam?prosze o pomoc, gdyz nie wiem co mam zrobic, czy teraz jej powiedziec o tym, ale wiem,ze moge pozegnac sie z kontraktem. prosze jesli wiecie cos na ten temat piszcie;)

pupus
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 11 wrz 2012, 10:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 27 mar 2013, 18:31 Re: Kontrakt a ciaza

Nie musisz informowac pracodawcy o ciazy az tak wczesnie.
Masz obowiazek poinformowac ich najpozniej 15 tygodni przed EWC (poczatek tygodnia, na ktory planowane jest rozwiazanie) i na ta okolicznosc przedstawic Mat B1 Certyficate, ktory polozna wystawi Ci nie wczesniej niz w 20 tygodniu.

Tu znajdziesz wiecej informacji:https://www.gov.uk/working-when-pregnant-your-rights

Niemniej jesli praca ktora bedziesz wykonywac moze zagrazac rozwojowi Twojej ciazy sugerowalabym powiedziec pracodawcy zaraz po podpisaniu z nimi umowy o prace.

Warto tez pamietac, ze pracodawca musi zapewnic Ci mozliwosc wszelkich wizyt medycznych w czasie ciazy. Jesli wypadaja one w Twoich godzinach pracy, nikt nie moze oczekiwac od Ciebie odpracowania tego czasu, albo pomniejszac Twoje wynagrodzenie. Rowniez z tego powodu warto powiedziec pracodawcy wszesniej.
Masz rowniez prawo do wolnego czasu od pracy z powodow zdrowotnych (do 3 dni bez zwolnienia lekarskiego), Jesli w umowie o prace nie bedzie mowy o chorobowym platnym przez pracodawce bedzie ono przedmiotem Statutory Sick Pay https://www.gov.uk/statutory-sick-pay, czyli przy krotkim zwolnieniu nie otrzymasz zadnego wynagrodzenia. Niemniej pracodawca nie moze w zaden sposob zmuszac Ci do przyjscia do pracy, jesli nie bedziesz sie czula na silach.

W swietle prawa nie moga Cie zwolnic i maja obowiazek zapewnic Ci bezpieczne dla Twojej ciazy stanowisko pracy (nawet jesli bedzie to kompletnie inna praca niz ta, na ktora wlasnie podpisalas umowe). Nie moga Cie dyskryminowac w jakikolwiek inny sposob np.: poprzez nie wyslanie na szkolenie, nie danie podwyzki, awansu itp jesli Twoi koledzy z pracy bedacy w analogicznej sytuacji takowe otrzymaja. W praktyce egzekwowanie praw broniacych kobiet w ciazy jest duzo prostrze niz w Polsce i pracodawcy bedac tego swiadomi unikaja lamania ich i tym samym placenia sporych zadoscuczynien swoim bylym pracownicom przed Trybunalem Pracy.


Sama zaczelam nowa prace w 5 miesiacu ciazy. Poinformowalam pracodawce o mojej ciazy zaraz po otrzymaniu oferty pracy, jeszcze przed podpisaniem umowy o prace. Mialam wszystko na pismie zarowno oferte pracy z ich strony, jak i moja informacje o ciazy. Uznalam, ze to najlepsze rozwiazanie w mojej sytuacji. Niemniej jesli Ty nie otrzymalas pisemnej oferty pracy i tylko ktos ustnie wspomnial o mozliwosci stalej pracy poczekaj, az bedziesz miala umowe o prace podpisana przez przedstawiciela Twojego pracodawcy.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez pupus » 30 mar 2013, 12:37 Re: Kontrakt a ciaza

ktosienka dziekuje Tobie za informacje;)

pupus
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 11 wrz 2012, 10:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 31 mar 2013, 08:26 Re: Kontrakt a ciaza

Pupus, nie ma sprawy. Mam nadzieje, ze wszystko uda Ci sie bezproblemowo zalatwic.
Zajzyj do nas do ciezarowkowego watku!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI