Samotna kobieta w ciaży

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez roksana123 » 28 mar 2013, 00:00 Samotna kobieta w ciaży

witam ,mam pytanie lub nawet prośbę otóż moja znajoma jest w ósmym miesiącu ciąży i niestety została sama ....do kogo zwrócić się o pomoc w sprawie mieszkania ???może ktoś z was borykał się z podobną sytuacją i jest wstanie służyć radą ...

roksana123
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 27 lip 2011, 17:48
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 28 mar 2013, 08:51 Re: Samotna kobieta w ciaży

roksana123, niech złoży papiery do councilu, a najlepiej to jak możesz to idź z nią i pomóż jej wypytać sięo benefity jakie się jej należą, bo jako samotnemu rodzicowi dużo jej będzie przysługiwało. Tu jest fajna strona dla samotnych matek www.confessionsofasinglemum.co.uk/single-mum-benefits/# to powinno pomóc. Mam nadziję, że wszystko jej się ułoży. Niech poda ojcia dziecka o alimenty niech się nie łudzi że odpowiedzialność go ominie. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez roksana123 » 28 mar 2013, 09:10 Re: Samotna kobieta w ciaży

Council już zaliczyłysmy i proponują jej hostel ....po porodzie zekomo maja dać jej mieszkanie ...benefity i owszem ale również po porodzie ...mamy ją u siebie ale jak wróci po porodzie to u nas nawet niema gdzie wstawic łózeczk (bliżnieta sie urodzą )ja jestem już bez radna ....dzieki za te strone ...kazda pomoc jest ważna ...

roksana123
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 27 lip 2011, 17:48
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez vanilia » 28 mar 2013, 09:24 Re: Samotna kobieta w ciaży

roksana123, a jakby w Sandwell spróbowała tam dość szybko mieszkania dają. A jak nie to niech wynajmie i może o housing benefit się postara. Bardzo mi jej szkoda.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez michalherba » 28 mar 2013, 10:20 Re: Samotna kobieta w ciaży

Wspolnymi silami pomozemy dziewczynie i udupimy faceta :) tseeee tseeee tseeee tseeee tseeee.
Avatar użytkownika
michalherba
Początkujący
 
 
Posty: 48
Wiek: 43
Dołączył: 7 paź 2012, 19:35
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 28 mar 2013, 11:17 Re: Samotna kobieta w ciaży

o widze ze michał sie wypowiada w w wątku ciąża a o swoim ognichu chyba zapomiał hehhe

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 28 mar 2013, 12:11 Re: Samotna kobieta w ciaży

powinna wziasc ten hostel to jej szansa..hostel otrzymuja osoby w pierwszenstwie do otrzymania mieskania a po porodzie nie moze w tym hostelu zostac tylko z marszu chatke dostanie..nie bierze dobrze wam radze
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ona79 » 28 mar 2013, 15:28 Re: Samotna kobieta w ciaży

roksana123,wszyscy piszą,że bardzo szybko można dostać mieszkanie z Sandwell Homes,jeżeli ktoś nie jest wybredny,czyli np.wystarczy mu blok,a nie czeka na domek ze ślicznym ogródkiem.Druga sprawa wiem w jakim stanie dostaje się domy(nie wiem jak to jest w bloku),bez większej kasy na remont,nie da się tam zamieszkać,a co dopiero z niemowlęciem.Z tego co napisałaś Twoja koleżanka,raczej nie dysponuje gotówką,inaczej by sobie coś wynajęła,więc to,że szybko dostanie dom,który musi od razu remontować,nie poprawi jej sytuacji.Jeżeli chodzi o dofinansowania,wiadomo,musi najpierw urodzić dziecko,żeby składać o child tax credit,child benefit.

ona79
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączyła: 22 gru 2011, 21:41
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 29 mar 2013, 09:49 Re: Samotna kobieta w ciaży

ona79 napisał(a):Jeżeli chodzi o dofinansowania,wiadomo,musi najpierw urodzić dziecko,żeby składać o child tax credit,child benefit.


Sugeruje zadzwonic do Tax Credits i zlozyc wniosek juz teraz mowiac, zgodnie z prawda, ze znajoma nie jest odpowiedzialna w tej chwili za dzieci. W odpowiedzi na to prawdopodobnie otrzymacie informacje, ze nalezy jej sie zerowe dofinansowanie i pytanie czy mimo to chcecie zlozyc wniosek na wypadek jesli jej sytuacja zmieni sie w przyszlosci. Od wypelnienia wniosku do otrzymania decyzji mijaja czesto dlugie miesiace, wiec im wczesniej to zrobi tym lepiej.
Jak dziecko bedzie juz na swiecie (niewazne czy przed wydaniem decyzji przez Tax Credits czy juz po), wystaczy do nich zadzwonic i poinformowac ze sytuacja ulegla zmianie i chcecie dodac dziecko do jej gospodarstwa domowego. Najlepiej zrobic to w ciagu pierwszego miesiaca od urodzenia dziecka. Nie trzeba miec do tego aktu urodzenia (ktory jest potrzebny w wypadku Child Benefit), ale trzeba byc pewnym jak bedzie brzmialo pelne imie i nazwisko dziecka (wlaczajac drugie imiona itp) po zarejstrowaniu dziecka.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI