Obywatelstwo brytyjskie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 7 cze 2013, 09:41 Obywatelstwo brytyjskie

Czesc,

czy ktos z Was ostatnio ubiegal sie o obywatelstwo?
Chcialam sie upewnic ,czy na pewno wszystko dobrze rozumiem. :D

Jesli mieszkam w UK od Jan 2006, to:
- nie musze ubiegac sie o leave to remain, prawda?
- nie musze ubiegac sie o permament residence,bo mam automatycznie, prawda?

Mam niebieska ksiazeczke, wydana w Nov 2007, ale to chyba nie jesy juz istotne, prawda? :D

Z oplat, place tylko oplate za naturalizacje czyli 874f, prawda?

Bardzo prosze,zeby ktos potwierdzil,ze gdzies sie nie myle.
Dzieki z gory,
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 7 cze 2013, 10:43 Re: Obywatelstwo brytyjskie

Ja nie na temat, ale sie podepne. Pytanie: czy jak juz masz brytyjski paszport i wyjedziesz z UK na stale moga ci ten passport uniewaznic po dajmy na to 5 latach?
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 7 cze 2013, 12:35 Re: Obywatelstwo brytyjskie

obywatelstwa angielskiego juz nigdy sie nie pozbedziesz choc bys chcial takie jest prawo jej wysokosci krolowej jedyna ossoba od ktorej przyjeto paszport to jest radoslaw sikorski musial sie zrzec kiedy startowal na prezydenta i to byla decyzja krolwej ,ktora poszla mu na reke za zaslugi dla uk

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 7 cze 2013, 13:23 Re: Obywatelstwo brytyjskie

Nastepny niedouczony spec od odpowiedzi na forum. Tyle na temat odpowiedzi marka55.
a w temacie:

We may take away your British citizenship if we find that you obtained your registration or naturalisation by fraud, giving false information, or concealing facts that would have affected our decision. This is known as deprivation of citizenship.

Reasons for depriving you of citizenship might include if you:
- concealed information that might show you are not of good character, such as convictions overseas;
-obtained indefinite leave to remain in the United Kingdom by claiming to hold a different nationality;
-obtained citizenship as the spouse of a British citizen, but you were not validly married to that person; or
-used false documents to obtain citizenship, or cheated in the Life in the United Kingdom test.

We may also take away your British citizenship if, in our opinion, it would be in the public interest for us to do so and you would not be made stateless as a result of us removing British citizenship.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 7 cze 2013, 13:26 Re: Obywatelstwo brytyjskie

Dzieki Marek za odpowiedz. Zastanawiam sie nad wyjazdem do Australii/USA/RPA i jestem pewna, ze z brytyjskim paszportem bedzie mi latwiej sie tam dostac. Dlatego nie wiedzialam czy warto wydawac tyle kasy jak na przyklad po 5 czy 8 latach pobytu poza granicamu UK mi go uniewaznia.
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 7 cze 2013, 13:36 Re: Obywatelstwo brytyjskie

czy moze ktos sie wypowie na moj temat? :lol:
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 7 cze 2013, 17:02 Re: Obywatelstwo brytyjskie

staly bywalec to co dales na forum ja znam ale co ma piernik do wiatraka wiadomo ze przestepcy oszusci moga starcic obywatelstwo ale tu dziewczynie chodzilo o co innego czytaj ze zrozumieniem a tak bez przyczyny jest ciezko sie pozbyc obywatelstwa brytyjskiego przykladem jak napisalem byl Radoslaw Sikorski sam o tym sie wypowiadal jak mu zarzucono ze ma brytyjskie obywatelstwo i startuje na prezydenta tyle na temat

Dodano: -- 7 cze 2013, o 17:05 --

aha tyle na odpowiedz niedouczonego stalego bywalca

Dodano: -- 7 cze 2013, o 17:08 --

i pozbawic cie obywatelstwa moze tylko krolowa

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 7 cze 2013, 18:32 Re: Obywatelstwo brytyjskie

Naucz sie chlopczyku pisac uzywajac znakow interpunkcyjnych ( jesli nie wiesz co to jest to np. przecinek).
Najwyrazniej Twoja wiedza jest podobna do znajomosci jezyka. Jest kolosalna roznica pomiedzy brytyjczykiem z urodzenia a znaturalizowanym europejczykiem.
BA moze cofnac obewatelstwo kazdemu z EU. I potrzeba do tego Krolowej.
I nie ma zadnego problemu nawet jesli sie jest brytyjczykiem z urodzenia jesli chodzi o zrzeczenie sie obywatelstwa.
Ogladasz za duzo telewizji. Idz pograj sobie na Playstation i nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia.

Dodano: -- 7 cze 2013, o 18:39 --

ann11281 - masz racje. Jedyne co musisz zrobic to miec zdany test Life in the UK i prawidlowo wypelniona aplikacje wraz z zalacznikami plus oplata.
Ostatnio nawet nie czeka sie juz dlugo, po okolo 3 tygodniach dostaniesz wstepna odpowiedz i jesli jest pozytywna to dostaniesz wyznaczony termin. Potem mala ceremonia, brytyjski paszport i juz nie bedziesz "Sz.P" tylko "Miss or Mrs".
Powodzonka w poszerzaniu szeregow ;-)
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 8 cze 2013, 10:15 Re: Obywatelstwo brytyjskie

Dzieki anirad. Mam rozumiec,ze masz juz to za soba i moge byc 100%,ze dobrze mysle? :D
Nie jestem jeszcze pewna jaka date wpisac w pytaniu 1.3
1.3 Please say when you were given indefinite leave to enter/remain in the UK

te ze starej niebieskiej ksiazeczki z 2007?
czy mam sobie policzyc 5 lat czy 6 odkad przyjechalam?
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 8 cze 2013, 15:48 Re: Obywatelstwo brytyjskie

jesli masz PR czyli ksiazeczke to podajesz date jaka jest w niej, jesli sie jej nie ma to podaje sie date faktycznego przybycia na stale do UK ( ale wejsciu PL do UK) jesli po drodze nie zlamalo sie przepisow o okresie opuszczenia UK.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 9 cze 2013, 08:49 Re: Obywatelstwo brytyjskie

dzieki anirad.

jestes pewny na 100% ,ze tak trzeba to wypelnic?

a ty jak dlugo czekales na decyzje?
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Hornet » 10 cze 2013, 08:18 Re: Obywatelstwo brytyjskie

ann11281 napisał(a):
Jesli mieszkam w UK od Jan 2006, to:
(1) Nie musze ubiegac sie o leave to remain, prawda?

(2) Nie musze ubiegac sie o permament residence,bo mam automatycznie, prawda?

(3) Mam niebieska ksiazeczke, wydana w Nov 2007, ale to chyba nie jesy juz istotne, prawda? :D

(4) Z oplat, place tylko oplate za naturalizacje czyli 874f, prawda?

(5) Nie jestem jeszcze pewna jaka date wpisac w pytaniu 1.3
1.3 Please say when you were given indefinite leave to enter/remain in the UK

(6) Czy mam sobie policzyc 5 lat czy 6 odkad przyjechalam?


ODP.

Ad1 Wniosek paszportowy składasz po sześciu latach od daty rejestracji w WRS

Ad2 Permanent (nie "permament" :) Residence Card potrzebujesz tylko po to aby nie przedstawiać wszystkich P60 z ostatnich sześciu lat.
Nie jest obowiązkowe, ale warto mieć.

Ad3 W tym przypadku do niczego nie jest ci potrzebna.

Ad4 Pierwsza opłata to test "Life in the UK" - £50
Obywatelstwo (naturalizacja) - £874
Paszport brytyjski - ok £90

Ad5 Pole to zostawiasz PUSTE - nie dotyczy mieszkańców UE.

Ad6 5 lat + 1 rok (dotyczy członków UE - tzw "grupy A8" ... m.in Polski) od daty rejestracji w WRS (oficjalne pozwolenie na pracę)


pinsleepe napisał(a):Ja nie na temat, ale sie podepne. Pytanie: czy jak juz masz brytyjski paszport i wyjedziesz z UK na stale moga ci ten passport uniewaznic po dajmy na to 5 latach?


Możesz stracić status stałego rezydenta po dwóch latach pobytu za granicą.
Obywatelstwa nie stracisz opuszczając UK.

marek55 napisał(a):obywatelstwa angielskiego juz nigdy sie nie pozbedziesz choc bys chcial takie jest prawo jej wysokosci krolowej jedyna ossoba od ktorej przyjeto paszport to jest radoslaw sikorski musial sie zrzec kiedy startowal na prezydenta i to byla decyzja krolwej ,ktora poszla mu na reke za zaslugi dla uk


Co to jest "Obywatelstwo angielskie" ????????????
Może jest jeszcze obywatelstwo szkockie, walijskie i płn. irlandzkie ????
Pisz poprawnie niedouku !!!

Co do Sikorskiego i Królowej ... dawno się tak nie uśmiałem :)
Po co kogoś straszysz "że będzie miał problemy się zrzec" ?
Gul ci skoczył, ze ktoś się ubiega i próbujesz go zniechęcić ???
Jeżeli nie masz zielonego pojęcia na temat, to się zamknij ... i znajdź sobie inny wątek "nabijaczu postów"

Hornet
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 9 cze 2013, 23:06
Reputacja: -18
Nieprzyjazny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 10 cze 2013, 11:08 Re: Obywatelstwo brytyjskie

Gdzie zniknela odpowiedz Horneta?

Dodano: -- 10 cze 2013, o 11:10 --

Gdzie zniknela odpowiedz Horneta?
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wiolinka » 10 cze 2013, 15:47 Re: Obywatelstwo brytyjskie

A czy ktoś jest w temacie jak wygląda ubieganie się par nie będących w związku małżeńskim o Obywatelstwo?? Czy jest możliwość ubiegania się razem, czy każde z Nas musi oddzielnie.
No i ten watek z referencjami, czy trzeba pisemne mieć referencje od dwóch osób czy po prostu ich dane na wypadek jakby chcieli się z nimi kontaktować???

wiolinka
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 20 wrz 2012, 08:24
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 10 cze 2013, 17:34 Re: Obywatelstwo brytyjskie

Pytanie pierwsze-nie wiem
Pyt drugie.Referenci maja wypelnic strone 12 formularza. Wpisac pare informacji, minutka roboty.

Dodano: -- 10 cze 2013, o 21:18 --

Hornet, dzieki za pomoc
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI