Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez kareem_84 » 13 cze 2013, 17:33 Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Uwaga na oszustów kupujących samochody i płacących za nie przez pay pal!!!
Zamiescilem ogloszenie na polonii birmingham i odezwal sie anglik, ktory wyslal maila do mnie z prosbą o podanie mu danych pay pal i ze na bank kupuje ode mnie samochod. Auta nawet nie zamierzal oglądać a odebrac mial je dla niego ktos inny. Oferta byla tak podejrzanie dobra, ze zaczałem szukac na angielskich forach i ludzie mówią, ze jest to sciema. Nie bedę się zagłebial w to, ale wiem ze sa w stanie wysylac lewe maila potwierdzjace ze kasa zostala przelana na Wasze konto itp. A pozniej zaczynaja kręcic, kręcic, kręcic.
Uważajcie ludziska!!!

kareem_84
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 cze 2011, 17:47
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kalaandrzej » 13 cze 2013, 17:44 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

witam. Tez mialam taki przypadek , wystawilam auto na mojawyspa.pl , odezwal sie ktos o imieniu John
zlekcewazylam to bo wydawalo sie zbyt piekne aby bylo prawdziwe. tazke rowniz ostrzegam , nie dajcie sie wkrecic

kalaandrzej
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 20 lut 2008, 21:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kareem_84 » 13 cze 2013, 17:48 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

to możliwe, ze mamy wspólnego ziomka bo do mnie też napisał niejaki Mr John ;)
pozdrawiam!

kareem_84
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 cze 2011, 17:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Szelest » 13 cze 2013, 18:53 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Nie wiem jak tam maile ale dopoki nie widzicie pieniedzy na swoim koncie pay pal to ciezko daloby sie nabrac.
Szeleszczę xD
Avatar użytkownika
Szelest
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Dołączył: 22 sie 2012, 18:07
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 cze 2013, 05:18 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Szelest napisał(a):Nie wiem jak tam maile ale dopoki nie widzicie pieniedzy na swoim koncie pay pal to ciezko daloby sie nabrac.



I co z tego ze masz kase na koncie PalPal ?? Przeczytaj uwaznie T&C PayPala na temat "Reversal" ... Nawet jak ktos Ci zaplacil to te pieniadze moga byc zawrocone ...

Zlodzieje uzywaja do tego kont PayPal do ktorych wczesniej zdobyli dostep i sa to tranzakcje przeprowadzone bez upowaznienia wlasciciela konta.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez mkw » 14 cze 2013, 09:58 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

dokladnie taka sama sytuacja. Auto bylo zamieszczone na autotrader gosciu sie odezwal piszac jako kobieta podpisujac sie jako mezczyzna. Byla to niby kobieta pracujaca w wojsku auto mialo byc niespodzianka dla corki na urodziny platnosc przez paypal odbior przez agenta eheheheheheh k

drugi mail gosciu pracuje na platformie i chce kupic dla kogos tam z rodziny nie pamietam bzdury totalne.Platnosc przez paypal. Nacisakanie z kazdym mailem bardziej a jak nie odpisywalismy to maile przychodzily przez kolejne kilka dni.
Uwazajcie!

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 14 cze 2013, 10:44 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Słyszałem o tym kolega sprzedawał nowy telefon,też przez ebay dostał email że gościu chce kupić dla córki na prezent obecnie jest sprawach służbowych gdzieś tam w świecie tak że odbiór osobisty nie możliwy bo tak kolega zaznaczył w aukcji i czy po wpłacie na paypal możliwa wysyłka.Potwierdzenie na email przyszło że kwota została przelana na jego konto paypal na koncie kwota się pokazała.On telefon wysłał a pieniędzy nigdy nie dostał.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Szelest » 14 cze 2013, 18:38 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Pozostaje byc ostroznym w tego typu sprawach gdy w gre wchodza wieksze kwoty. Sam aktywnie korzystam z serwisu ebay a takze pay pal I nie mialem poki co zadnych przykrych niespodzianek.
Szeleszczę xD
Avatar użytkownika
Szelest
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Dołączył: 22 sie 2012, 18:07
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 14 cze 2013, 20:05 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

my tez ostatnio mielismy taka sytuacje... gosciu twierdzil ze ma na imie Dave a scooter ma byc prezentem dla jego syna
nie dajcie sie tez nabrac jesli ktos bedzie chcial zebyscie przeslali pieniadze na konto swojego znajomego przekazem pocztowym i wyslali mu kopie przelewu jako dowod ze macie takie pieniadze na koncie.. my mielismy taka sytuacje jak szukalismy mieszkania i dalismy ogloszenie na gumtree.. po paru tygodniach dostalismy ostrzezenie od administratora gumtree zeby uwazac na takiego typu oferty
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 15 cze 2013, 13:32 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Najlepsze jest to ze ludzie sie jeszcze daja nabierac na takie przekrety ... szok
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 16 cze 2013, 00:26 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

a ja dalem sie zlapac na takie cos. Sprzedawalem 3 lata temu iphonea nie pamietam ktorego ale chyba 3 gs. Pieniadze dostalem na pay pal ktore widzialem na moim kacie. Oczywiscie towar wyslalem ale pieniadze zostaly zawrocone do wlasciciela pod pretekstem nie autoryzowanej tranzakcji. Tak wiec telefon poszedl w las. Mam jednak nadzieje ze telefon dobrze sluzy oszustowi w koncu za glupote sie placi

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 16 cze 2013, 17:00 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

hej uwazajcie tak samo jak szukacie domku/mieszkania do wynajecia.... czesto jest jakis pan z nigerii ktory akurat jest tam w delegacji a po wplacie na konto depozytu jego niby zona ktora nie mowi po angielsku przesle Wam klucze poczta.... czesto sie to zdarza jak jest prywatny landlord chatkla wydaje sie okazja (kasa za standard) i jest tylko email a tel jest nie aktywny....

a samochody to zawsze odpisywalem zeby temu agentowi przelal kesz i mi dal przy odbiorze fury po tym tekscie juz nigdy sie nie odzywali....

pozdro
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez magiera23 » 16 cze 2013, 20:52 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

To i ja się dorzucę.
Mam wystawiony aparat na gumtree.
Dostaje dzisiaj sms-a (kierunkowy +19 :? ) z zapytaniem czy jeszcze ogłoszenie aktualne.
Po odpisaniu, że tak, następne trzy sms-y to prośby o podanie moje adresu email, bo koleś siedzi teraz w pracy i jak wróci to chciałby się skontaktować drogą mailową :o .
Odpisałem mu coś tam na odwal się i więcej się nie odezwał....
Od razu skojarzyłem temat na forum..

Ciekawe jakie miał plany co do mojego maila ;)

Jakaś plaga teraz???? :o
I uśmiecham się. I uśmiechnę jutro.
I zmierzam. Drogą dokądś.
Avatar użytkownika
magiera23
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 28 mar 2007, 13:17
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 16 cze 2013, 21:09 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Dokładnie telefon kolegi też poszedł na Nigerie tak że na takie coś nie odpowiadać.Najlepiej w ogłoszeniu pisać only uk.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 24 cze 2013, 08:18 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Ja im zawsze odpisuje ze znam te przekrety I wysylam korespondecje na policje :) Swoja droga powtarza sie ten sam schemat super oferta cena pasuje ktos jest za granica lub na platformie wiertniczej z reguly chce zrobic present swojemu dziecku ehh Czesto potrzebuja twoj email na pay-pal lub ofiaruja pomoc w zalozeniu konta.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI