Wyjazd autem do PL - a hotelik ,motelik .hostelik na sen.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 28 mar 2014, 12:58

Dla mnie prom to odpoczynek. Na poczatku pływalem z ramsgate do ostende 4h. Teraz z dover-cale I jest całkiem szybko I przyjemnie. A bujanie na promie pomaga ululac :) p.s czy ceny promów az tak podrożały ? Bywalo ze placilem od 30-60 funtow a teraz widze 100...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

Każdy ma swoje własne preferencje, dla mnie spanie na promie to tylko pogorszenie sytuacji, bo potem już nigdzie mi się nie chce jechać ;)
Co do czasu- Adam, Ty podajesz sam czas na promie, ale przecież zawsze masz kolejki do promu a potem zanim wypłynie to też jeszcze pół godziny potrafi minąć, potem znowu czekasz aż zadokuje i zanim go pootwierają...
2.5 -3 godziny to z Dover do Calais czyli najkrótsza trasa to jest absolutne minimum, ja jak pisałem o ponad 5 godzinach to też właśnie z Dover do Calais, ale to był już chyba extremalny przypadek.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

Dla mnie najlepsza opcja jest samolot szybko przyjemnie i bezpiecznie. Podróż autem strata kosmicznej ilości czasu, a dodatkowo po dotarciu do celu potrzeba czasu na zregenerowanie sił. Ja osobiście wogule nie widzę sesu jazdy autem ale jak już było powiedziane kazdy ma swoje upodobania.

Guest
 
 

xxxx Kwestia potrzeb/możliwości.

Jak wozisz tylko fajki, to oczywiście samolot>samochod.
Ale jak chcesz zabrać dwie walizki każda po 15kg, albo przetworów z pół świniaka...

Jak jedziesz sam to oczywiście samolot>samochod
Ale jak jedziesz, Ty, żona i 2ka dzieci...

I tak mozna ciągnąć.

tunelowcy rozumiem, że na pociąg nie ma kolejek, wjeżdżacie na pociąg jak tylko przyjedziecie na stację i odjeżdzacie natychmiast jak tylko zaciągniecie hamulec. Nie ma się co kopać - kazdy ma swoje peferencje i upodobania. Ja nie przekonam Was, Wy nie przekonacie mnie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Adas wlasnie tak. Na pociag nie ma kolejek wjezdzam od razu i eyjezdzam sprobuj kiedys co do reszty to jak adam pisze 4 oxoby bilet na swieta wielkanocne to jakies 600/700 f plus autobus by dojechac do lotniska i w pl i tu . Zdecydowanie tAniej dla mnie to auto no i zawsze jedzonka swojskiego przywioze jak i sloiki hee pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

Tak zapomniałem, ze większość ludzi zabiera ze sobą jedzenie na kolejne pól roku(mimo, ze w polskich sklepach mozna dostac wszystko) jak już czasem jadę samochodem do Polski to mam zawsze podczas powrotu ubaw na promie z jajek w wytlaczankach na podszybiu :-)

Guest
 
 

jajek nie przewożę ani ziemniaków bo jest zakaz przez niemcy zaduże ryzyko
ale czemu nie ? Po co mam płacić za kiełbase na grila np zwyczajną tutaj w przeliczeniu 20 zł jak mogę po drodze kupić w pl za np 13 zł
Kupuje grześki moim dziewczyną bo je uwielbiaja iplace połowe mniej niz w polskim sklepie ser kilo w polskim sklepie kosztuje 6 f to jest 30 zł a ja kupuje kilo za 18 zł
jak ktos ma kasy w pip i jej nie liczy to pewnie tymbardziej xxx was jest tylko 2 je a nas 4 ro
dużo więcej potrzeb w jedzeniu dziewczyny nie żywią sie samymi jajkami a przedewszystkim slodyczami i kupuje zawsze w pl jak tylko moge i ile moge
Lubie tez w pl kupić przyprawy jak pieprz koperek pietruszke warzywko i tp
po co mam przeplacać ?
no i na koniec najlepsze w pl kupuje szynke surowa i łopatke a moj tatuś robi mi słoiki i biała nie ma lepszej i tego sie wycenić nie da no i wiem co jem miam miam:))

Dodano: -- 29 mar 2014, 11:59 --

a i jeszcze jedno xxx jak bedziesz miał dziecikiedyś powyżej 2 lat i będziesz chciał lecieć do pl na świeta i koszt biletu samolotowego to 1500/2000 tysiące tozastanowisz sie nad podróżą autem
No chyba ze kasa u Ciebie się nie liczy no to wtedy nie ma sprawy , jakbym miala jej zadużo też bym latała i brała po 4 bagaże do samolota albo i 6 :))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

xxxx napisał(a):Tak zapomniałem, ze większość ludzi zabiera ze sobą jedzenie na kolejne pól roku(mimo, ze w polskich sklepach mozna dostac wszystko) jak już czasem jadę samochodem do Polski to mam zawsze podczas powrotu ubaw na promie z jajek w wytlaczankach na podszybiu :-)

Wiesz niektórzy mają zwierzęta i je biorą ze sobą, nie ktorzy mają fobie latania a jeszcze inni chcą zabrać jak najwiecej do lub z polski. Czy się oplaca czy nie czasami nie ma innego wyjscia.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

mam37 i ile tej kiełbasy, sera wędlin wezmiesz po 15kg i ciekawe co z tym wszystkim zrobisz, a już o kondycji tych cudow przywiezionych latem w temperaturze ponad 20 stopni nie chce nawet myśleć ale smacznego.
Z cenami samolotów to ostro przesadzasz w tym roku na boże narodzenie lecialem za 150£ osoba, 3 lata temu 120£ osoba, za jakiś czas lecę na Kaukaz z jena przesiadka bilet znalazłem za 190£ więc dla chcacego nic trudnego wystarczy dobrze poszukać.

Guest
 
 

Lecialam 12 lutego czyli czas nie swiateczny w jedna strone za 4 osoby 750 f chcialam leciec na swieta cena z birmi do bydgoszczy kupujac w grudniu 1790 nie przesadzam co kielbaski robionej przez tatke jest w sloikach nic im nie dolega sam ja u mnie jadles hee a co do sera i rezxty mam duza lodowke samochodowa nic sie im nie dzieje nastepnie w domku dziele i mroze starczua mi to na okolo 2/3 miesiace pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

xxxx napisał(a):(...)znalazłem za 190£ więc dla chcacego nic trudnego wystarczy dobrze poszukać.


tia, tylko czemu ZAWSZE te najlepsze oferty są nie w tym terminie w którym ja chcę lecieć? A w moim terminie są z kosmosu? Jeśli planujesz urlop pod ceny biletów, to masz fajnie. Nie wszyscy tak mogą.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

w temacie ktos sie pyta o motelik, hostelik jakies fajne miejsce na przerwe w trakcie jazdy samochodem do polszy a wy o cenach biletow na samolot piszecie...

dzieki za taka pomoc...

greg2904
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączył: 10 lis 2012, 15:08
Reputacja: 10
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI