Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez scmww » 22 wrz 2013, 10:28 Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

witam, jakieś 1.5 roku temu miałem wypadek w pracy z udziałem wózka widłowego (kierowca potrącił mnie w miejscu gdzie nie powinien jedzić), prawnicy własnie przysłali mi pismo, że ubezpieczalnia strony przeciwnej proponuje podział winy 50/50. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tego typu sprawą i podziałem winy? wiem, że jak się nie zgodze na podział winy wydłuży to sprawę o kolejne kilka miesięcy, jednak skoro proponują podział winy, znaczy, że w jakimś stopniu wiedzą, że jest to wina ich klienta. Bardzo proszę o opinie.

scmww
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 9 gru 2011, 16:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez greg611 » 23 wrz 2013, 07:02 Re: Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

Moja rada... Jeżeli sie zgodzisz na podział winy 50/50 to odszkodowanie dostaniesz w szybszym terminie, ale będzie to niższa kwota. Natomiast jeżeli sie nie zgodzosz- a jesteś pewien co do swojej niewinności to warto poczekać, bo wtedy odszkodowanie będzie o wiele wyższe, ale będziesz musiał poczekać jeszcze chyba do pół roku... Ale warto!

greg611
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 1 lip 2010, 16:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 23 wrz 2013, 09:51 Re: Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

A co tu jest do decydowania za jakiegos frajera Cie maja ?

Skoro wozek nie powinnien tam byc to chyba nie ma opcji na zadne 50:50 ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez misia33 » 2 paź 2013, 21:11 Re: Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

co napisal Twoj adwokat? Przede wszystkim napisz z jakich powodow uwazaja, ze jestes winny w 50%, to moze bede w stanie odpowiedziec na Twoje pytanie.

misia33
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 8 sty 2012, 18:31
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez scmww » 6 paź 2013, 14:18 Re: Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

adwokaci nie potrafią mi doradzić w tej kwesti, mówią, że muszę sam podjąć decyzję, i że jeżeli zdecyduje sie domagać 100% to przeciągnie się to o kilka miesięcy. Strona przeciwna napisała, że domagają sie podziału winy, ze względu na to iż byłem na tej firmie kilkadziesiąt razy (jestem kierowcą) i wiedziałem, że są tam wózki widłowe, że wózek miał sygnał świetlny i mogłem uniknąc potrącenia.

scmww
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 9 gru 2011, 16:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 6 paź 2013, 22:15 Re: Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

jeśli obszar w którym się znajdowales nie jest oznaczony jako obszar gdzie te wózki mogą się poruszać to nie ma żadnego tłumaczenia ze znasz firmę i wiedziales ze te wozki tam będą. niezależnie ile razy odwiedzales to miejsce.

jeśli są nagrania z kamer to jeszcze lepiej.


natomiast nie ma takiego tłumaczenia ze Ty wiesz ze tam jeżdżą wózki. jeśli jest to obszar dla pieszych to koniec i kropka.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 7 paź 2013, 08:41 Re: Odszkodowanie za wypadek i podział winy 50/50

Odczekaj , pośpiech to zły doradca... Mam kilku znajomych którzy mieli jakieś wypadki i zawsze na początku jest próba podziału winy , sprawa ciągnie się zazwyczaj 1,5 roku i wtedy odszkodowanie jest powalające i wygrana w kieszeni...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI