Jak wcześnie przyjechać?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Szymm » 27 lut 2014, 11:28 Jak wcześnie przyjechać?

Witam, mieszkam w Polsce, ale dostałem pracę w Birmingham i będę wyjeżdżać. Zaczynam od początku kwietnia.
Nigdy nie byłem w UK, nie mam tam konta, mieszkania, nic. Ile wcześniej, według waszego doświadczenia, powinienem tam przylecieć, żeby zdążyć załatwić wszystkie sprawy przed rozpoczęciem pracy. Czy według Was, tydzień jest wystarczający?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Szymm
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 34
Dołączył: 27 lut 2014, 09:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 lut 2014, 12:46

A masz juz gdzie mieszkać?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Szymm » 27 lut 2014, 13:12 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Nie mam kompletnie nic :) tylko załatwioną pracę w centrum w Birmingham. Wszystko będę ogarniać na miejscu.
Avatar użytkownika
Szymm
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 34
Dołączył: 27 lut 2014, 09:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 27 lut 2014, 14:11 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Pierwsze i najważniejsze umów się na spotkanie w sprawie NIN bez tego nie zaczniesz pracy!!!! (można to zrobić online, ale się płaci, za to jest w przyspieszonym tempiehttps://ni-apply.co.uk/apply.php, lub dzwonić a na termin się trochę czeka)
Na stronie znajdziesz ogłoszenia o wynajmie pokoi. A konto w banku można założyć online a później tylko idzie się na spotkanie, z paszportem lub dowodem żeby potwierdzić tożsamość. Mi założyli na miejscu od reki bez zbędnego gadania, ale nie orientuje się czy w każdym banku tez tak jest (ja mam konto w Lloyds).
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Szymm » 27 lut 2014, 14:16 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Dzięki wielkie za informacje. Fajnie, że można załatwiać to drogą online. To dużo ułatwia. Zostanie mi w takim razie polecieć tam trochę wcześniej, żeby znaleźć mieszkanie. (Szukam całego mieszkania, nie pokoju).
Dzięki raz jeszcze.
Avatar użytkownika
Szymm
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 34
Dołączył: 27 lut 2014, 09:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 27 lut 2014, 14:38 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Mozna podjac prace nie majac nin do tego czasu masz nin tymczasowy date urodzenia i f/m zaleznie czy kobieta czy mezczyzna ale trzeba nin wyrobic jak najszyciej
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez mam37 » 27 lut 2014, 15:00 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Na nin wcale długo sie nie czeka bo kilka dni moi znajomi czekali 4
tak jak pisze malenkagdz, można pracę podjąć i bez nin i wyrabiać go w trakcie
Jeśli masz tą pracę na sto procent to jedyne co Ci pozostaje to przed przyjazdem znależść sobie lokum na co musisz mieć trochę grosza czyli na rent za miesiąc i depozyt do tego musisz miec wiele szczescia ze ktos ci bez histori lokum wynajmie
Na
pewno musisz mieć konto w banku bez adresu lipa
powinieneś przyjechać minimum na tydzien przed i ogarniać temat
Chodz nie wiem czy i to Ci wystarczy no ale jak jesteś dobrze zorganizowany i znasz świetnie język i masz gotówki wystarczająco na zycie i opłaty to na bank dasz rade
powodzenia

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Szymm » 27 lut 2014, 15:04 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Pieniądze na życie i opłaty na start mam odłożone na 1 miesiąc. Pracę mam załatwioną, wszystko dogadane z firmą. NIN i konto bankowe założę sobie online i na miejscu wszystko co będzie trzeba podopinam. Wychodzi na to, że najgorzej będzie ze znalezieniem mieszkania.
Dzięki za pomoc!
Avatar użytkownika
Szymm
Początkujący
 
 
Posty: 12
Wiek: 34
Dołączył: 27 lut 2014, 09:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 27 lut 2014, 15:50 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Pojecie miec prace na 100% nie funkcjonuje... Takich co ja mieli zaltwiona, a po przyjezdzie okazalo sie ze musza chocby zdac testy w agencji, o ktorych nie mieli pojecia i potem nie zdali bylo multum ;)... nie probuje Cie straszyc, ale w zyciu jest jak na razie pewna tylko smierc, Zycze ci zeby nikt w tej kwestii nie zrobil Cie w bambuko... jesi chodzi o zakwaterowanie to pokoj wynajmij sobie - oczywiscie najlepiej blisko pracy badz z dobrym dojazdem badz w spoko dzielnicy. Tym mozesz sie zajac raczej 2 tyg przed przyjazdem i tu zycze Ci tez powodzenia bo wiadomo jak sie zaltwia sprawy na odleglosc. Any zarezerwowac sobie pokoj jakis bedziesz musial zapewne wplacic kaucje badz tyg czynsz bo raczej watpie by na slowo ktos Ci rezerwowal to i czekal. Jak piszesz tydz przed bedzie optymalnym terminem na zaltwienei pewnych spraw na spokojnie, powodzenia
Ostatnio edytowano 27 lut 2014, 19:17 przez marass85, łącznie edytowano 1 raz
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 27 lut 2014, 16:05 Re: Jak wcześnie przyjechać?

NIN nie załatwisz online tak ze trzeba zadzwonić umówić się na spotkanie dodatkowo potrzeba ci potwierdzenia adresu zamieszkania.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Goosia » 27 lut 2014, 16:14 Re: Jak wcześnie przyjechać?

ja raczej polecam wziac troche wiecej kasy ze soba bo jesli cos nie wypali z praca , a moze dadza Tobie na poczatek popracowac 2 dni w tygodniu ... a moze sie nie sprawdzisz w tej pracy i Tobie podziekuja . Roznie to bywa . :P
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 27 lut 2014, 18:25 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Co do NIN'u przez neta i ze nie można bez niego zacząć jestem pewna na 100% nawet więcej teraz już nie można zacząć na tymczasowym i czegoś takiego nie uznają, zmieniły się przepisy. Kuzyn przyjechał bo miał nagrana prace na wakacje i okazało się ze bez numeru nie może zacząć bo był tu pierwszy raz i nie miał numeru NIN. Można złożyć aplikacje online za którą się płaci i przysyłają @ z data i godzina spotkania. Jeszcze co warto przed wyjazdem wykupić sobie polisę bo możesz mieć trudności z zapisaniem się do lekarza bo wymagają minimum 3 miesiące pobytu.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 27 lut 2014, 19:29 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Can I Start Work without an NI Number?
Yes, you can start work in the UK, without a permanent NI number, as long as you can
prove to an employer that you are eligible to work in the UK. All employers will ask new
employees for their passport or Identity Card (Europe only) (or you can supply a full birthcertificate and NI number card if you are from the UK). If you cannot prove eligibility to work in the UK, you will not be able to work.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 28 lut 2014, 02:07 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Co do NINu totalna bzdura. Mozna oczywiscie zaczac prace bez tylko precej czy pozniej trzeba go wyrobic. Sprawdzone w zeszlym roku w czerwcu - moja partnerka weszla do agencji dostala prace od reki i 3 godz pozniej pracowala bez NINu i twalo to dobre kilka tyg... Jezeli jakas agencja mowi ze wymagaja NIN to moze i wymagaja ale na mln % mozna bylo zaczac prace bez niego pol roku temu i na 99% od tego czasu niewiele sie zmienilo w tej kwestii...
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karmelek » 28 lut 2014, 05:19 Re: Jak wcześnie przyjechać?

Moze agencje się zgodzą na prace bez ninu ale jak chłopak pisze ze zaczyna prace to podejrzewam ze pod zaklad. u nas w firmie w czerwcu się nie zgodzili zeby zaczal kazali wyrobic i wtedy mogl dopiero zaczac. niech napisze do pracodawcy i bedzie wiedzial czy moze bez czy jednak musi miec juz nin.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Wiek: 39
Dołączyła: 30 paź 2007, 08:47
Reputacja: 27
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI