National Insturance Number - termin

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Norbert C » 2 mar 2014, 18:14 National Insturance Number - termin

witam.
planuję wyjechać w maju do pracy w anglii. Nigdy wcześniej nie byłem w tym kraju. dzisiaj kolega zaproponował mi wyjazd w bardzo taniej konfiguracji (zakwaterowanie za darmo) na jeden tydzień w kwietniu do birmingham. bardzo chciałbym wykorzystać ten tydzień, żeby wyrobić sobie nin, tak, żeby, kiedy wrócę tam w maju móc od razu zacząć pracę z ninem. czy istnieje tak możliwość? mogę umówić się na wywiad w jobcentre internetowo, tak, żeby przypadał on konkretnie na mój kwietniowy okres pobytu w londynie?

z góry dziękuję za odpowiedź

Norbert C
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 mar 2014, 18:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 2 mar 2014, 19:53 Re: National Insturance Number - termin

Na nin umawiasz sie telefonicznie , nie przez internet


zagapilam sie piszac wczesniej
Ostatnio edytowano 2 mar 2014, 20:55 przez malenkagdz, łącznie edytowano 1 raz
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 2 mar 2014, 20:30 Re: National Insturance Number - termin

He malenkagdz chyba telefonicznie a nie przez internet.
Ale do rzeczy niekiedy czeka się dość sporo na termin zawsze pozostaje szukać w innym mieście dogodnego terminu.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez gregor75 » 2 mar 2014, 22:24 Re: National Insturance Number - termin

czeka sie ok 1 miesiaca na wizyte.ale kiedys byl tez taki problem ze zeby otrzymac nin to trzeba bylo pracowac lub miec list od potencjalnego pracodawcy ze przyjmie do pracy.

gregor75
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Wiek: 49
Dołączył: 5 lut 2011, 11:59
Lokalizacja: bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Aleksandra91 » 2 mar 2014, 22:44 Re: National Insturance Number - termin

nie prawda ;) ja znam mnostwo ludzi co dostali prace przez agencje bez ninu ;) po prostu mowisz ze oczekujesz na rozmowe ;) znam nawet rekordziste co pracowal przez rok bez ninu i w koncu jak dostal kontrakt to zaczeli go scigac i mowic ze ma wyrobic ;) pozniej im to dostarczyl i problemu nie bylo. Agencja poda swoj numer nin , z czrgo beda odprowadzac Ci skladki, jest taka mozliwosc. Jak bedziesz mial rozmowe i otrzymasz nin podajesz w agencji. Swoja droga wystarczy list z job centre, ze oczekujesz na rozmowe ( taki zawsze wysylaja). Co do tego jak sie umowic, to tylko telefonicznie. Pamietaj aby miec przygotowane wszystkie dane, (znajdziesz w internecie) co potrzebujesz podczas tej rozmowy.
Avatar użytkownika
Aleksandra91
Raczkujący
 
 
Posty: 79
Wiek: 32
Dołączyła: 27 wrz 2013, 21:44
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 2 mar 2014, 23:14 Re: National Insturance Number - termin

Nie trzeba miec nin Bo nadaja tymczasowy tj data urodzenia i f/m Na koncu i tyle w momencie gdy zarabiasz
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez magda90 » 4 mar 2014, 14:03 Re: National Insturance Number - termin

poza tym żeby wyrobić nin potrzeba również potwierdzenie adresu list z banku czy jakiś rachunek więc wątpię że w tydzieńn to załatwisz, poza tym pytają jak długo tu jesteś , czy juz mieszkasz i przede wszystkim po co Ci nin

magda90
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 33
Dołączyła: 30 mar 2012, 10:38
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Aleksandra91 » 4 mar 2014, 15:04 Re: National Insturance Number - termin

ja sie nie zgodze z kolezanka powyzej, nie trzeba miec zadnego potwierdzenia z banku,potwierdzenia adresu czy rachunku.. za co ma miec niby rachunek ? biorac nawet telefon na siebie musisz miec prace, a co za tym niesie legalnie pracowac...ja przyjechalam 2 lata temu, zadzwonilam, podalam adres( ktory jest potrzebny tylko po to aby zakwalifikowali Cie do jakiego job centre idziesz na rozmowe+ wyslanie listu w oczekiwaniu na rozmowe). Tak pytaja odkad jestes w Uk i najlepiej miec to wszystko spisane, ale mowisz tylko ze przyjechales na dluzej szukac pracy. W tydzien moze sie nie zalatwi bo oczekiwanie na rozmowe trwa, ale jak juz wspomnialam wysylaja list, gdzie jest potwierdzenie ze czekasz na rozmowe a to juz wystarczy zeby szukac pracy. Wiec ja na Twoim miejscu bym to zalatwiaja jak juz przyjedziesz do UK. :)
Avatar użytkownika
Aleksandra91
Raczkujący
 
 
Posty: 79
Wiek: 32
Dołączyła: 27 wrz 2013, 21:44
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jendza79 » 4 mar 2014, 15:17 Re: National Insturance Number - termin

Potwierdzeniem adresu będzie list wyslany z JCP z terminem spotkania , nie ma co kombinować pod górkę ...

jendza79
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 45
Dołączyła: 4 mar 2014, 13:49
Lokalizacja: Bilston
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Aleksandra91 » 4 mar 2014, 16:13 Re: National Insturance Number - termin

Norbert C napisał(a):witam.
planuję wyjechać w maju do pracy w anglii. Nigdy wcześniej nie byłem w tym kraju. dzisiaj kolega zaproponował mi wyjazd w bardzo taniej konfiguracji (zakwaterowanie za darmo) na jeden tydzień w kwietniu do birmingham. bardzo chciałbym wykorzystać ten tydzień, żeby wyrobić sobie nin, tak, żeby, kiedy wrócę tam w maju móc od razu zacząć pracę z ninem. czy istnieje tak możliwość? mogę umówić się na wywiad w jobcentre internetowo, tak, żeby przypadał on konkretnie na mój kwietniowy okres pobytu w londynie?

z góry dziękuję za odpowiedź


to gdzie w koncu jedziesz?:D
Avatar użytkownika
Aleksandra91
Raczkujący
 
 
Posty: 79
Wiek: 32
Dołączyła: 27 wrz 2013, 21:44
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dolan » 14 cze 2014, 13:59 Re: National Insturance Number - termin

Chciałbym zapytac, czy coś się zmieniło w procedurze wyrabiania NIN - słyszałem plotki ze średnio potwierdzonego źródła, że tak. Rok temu przyjechałem do UK i tylko pokazałem się w Job Centre na wcześniej umówione spotkanie i po 2-3 tygodniach miałem list.

Jak wygląda to dla osób przyjeżdżających do UK? Mogę normalnie zadzwonic / pójśc do Job Centre i umówic na dowolny termin spotkanie osobie, która tu dopiero przyjedzie? Mogę dowolnie wybrac "lokal", czy są one przydzielane na jakiejś zasadzie (może rejonizacja?)? Da się umówic na w miarę konkretny termin, czy dzwonię, oni mówią mi kiedy jest wolne i ja albo się zgadzam, albo cześc?

Dolan
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 14 cze 2014, 13:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 14 cze 2014, 21:16 Re: National Insturance Number - termin

https://www.gov.uk/apply-national-insurance-number

Kiedys odsylali wszystkich na Ladywood, jak jest obecnie nie wiem, ale masz numer telefonu i wszelkie informacje na tej stronie.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI