WTC a dochody partnerki za zeszły rok z polski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez emilgdansk » 5 kwi 2014, 10:14 WTC a dochody partnerki za zeszły rok z polski

Witam Może ktoś mi pomoże.Wypełniając kalkulator do WTC podałem swoje tylko dochody bez partnerki wyszło mi około 4 funtów na tydzień. Natomiast już za miesiąc moja partnerka przyjeżdża ale jest w ciąży zaawansowanej i pracować już nie będzie. Wtedy wypełniając WTC kalkulator, dopisują ją oczywiście ale, wpisuje jej dochody czy tez wpisuje 0.
Moja żona od pół roku nie pracuje a wcześniej jakieś tam dochody w Polsce miała.Jeśli wpisuje to jakie to dochody brutto polskie zamieniając na funty i czy od 5 kwietnia 2013 do 2014 czy inaczej??? Dzięki to ważne by mój WTC był większy o kilka funtów na tydzień.
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 8 kwi 2014, 07:50 Re: WTC a dochody partnerki za zeszły rok z polski

Wpisujesz dochody z Pl brutto przeliczone w/g kursu orientacyjnego ( np NBP) na dany dzien i zaznaczasz opcje ze jest to kwota orientacyjna ( a nie dokladna). Jednak jesli nie pracowales caly poprzedni rok ( tak sadze po tych 4 funtach) to licz sie z natychmiastowa kontrola i zeby tego uniknac to po wyslaniu aplikacji zadzwon ( po okolo tygodniu) i podaj swoje tygodniowe/miesieczne zarobki takie jakie faktycznie sa. To znacznie ulatwi Ci zycie.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Uściślając wypowiedź:
anirad napisał(a):Wpisujesz dochody z Pl brutto przeliczone w/g kursu orientacyjnego ( np NBP) na dany dzien (...)

kurs przeliczeniowy powinien być brany na dzień wypłaty. Nie dzień później, nie dzień wcześniej. I nie można uśredniać. Czyli wypłata w styczniu była 25go - bierzesz kurs z 25.01. w lutym 21 - przeliczasz wypłatę lutową po kursie z dnia 21.02 itd.
Nie wiem, czy akurat kurs NBP bedzie odpowiedni. Czy nie musi być kurs Banku Anglii. W końcu to instytucja brytyjska, a nie polska. A jeszcze dobrze się dowiedzieć dokładnie który kurs brać, bo tych tez jest kilka :)

Tak to przynajmniej działa w Polsce, a że przepisy finansowe są z reguły podobne więc zakładam, że tutaj też tak będzie.
Na Twoim miejscu udał bym się do HMRC i zapytał. Tutaj możemy gdybac :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Pozowlilam sobie juz wczesniej na to pytanie odpowiedziec w innym watku, ktory zalozyl Emil.
viewtopic.php?f=1&t=14155


Tak jak wspomnialam w powyzszym watku dochod partnerki Emila z Polski bedzie uzyty tylko jako dochod z ubieglego roku, jako wartosc szacunkowa na potrzeby biezacego roku . Tym samym wskazane jest poinformowanie urzedu, ze w biezacym roku podatkowym partnerka nie pracuje i bedzie miala dochod zerowy. Tym samym jej polski dochod sprzed 06/04/2014 nie bedzie mial zadnego wplywu na ewentualny zasilek w roku podatkowym 2013/14, moze wiec wpisac w forumlarzu wartosc szacowana (estimate) a nie wlasciwa (accurate) oparta o adekwatny kurs.

My tu sobie gdybamy, a Emil zniknal z pola widzenia w miedzyczasie, dyskusja wydaje sie byc czysto teoretyczna.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 9 kwi 2014, 16:36 Re: WTC a dochody partnerki za zeszły rok z polski

Adam - to co dziala w Polsce to przemilczmy ;-)
Wypelniajac wniosek o WTC tak jak napisala ktosienka podajesz zarobki z Pl za rok ubiegly w przyblizeniu ( dzwonilem w zeszlym roku i dowiadywalem sie - poinformowali mnie zeby uzyc danych Banku Polski ( heheheheh) na dzien wypelniania wniosku . I tak nie ma to wiekszego znaczenia bo jak wiedza Ci ktorzy nie oszukuja, trzeba natychmiast zglaszac kazde zmiany w wysokosci wynagrodzenia lub utrate/podjecie pracy.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

Jestem jestem dziękuje za wszystkie rady.Tak zgadza się pracowałem od czerwca, wtedy przyjechałem. Sorki ze tak rzadko pisze ale 55 h tyg robi swoje. Czyli rozumiem ze podaję dochody żony za rok 2013, ale od stycznia czy od kwietnia 2013, do grudnia bo potem już nie pracowała.
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

anirad napisał(a):Adam - to co dziala w Polsce to przemilczmy ;-)
(...)

Hehehe. Ano.
Kolejny kamyczek do ogródka "dlaczego tu jestem" :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


Powrót do SZUKAM INFORMACJI