Wymiana prawka na angielskie

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 7 cze 2007, 20:51 Re: Wymiana prawka na angielskie

Thomas napisał(a):to jeszcze nic ja za godzine na bristol street zaplacilem £135, ale przyznam ze obsluga parkingu na ktory "przeparkowali" auto byla bardzo mila :mrgreen:


znam ten ból: 120L za 15 minut stania kolo Digbeth.. :sad:
bolalo jeszcze jakis czas :neutral:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 10 cze 2007, 19:59 Mimo wszystko....

jeżeli nie masz autka z Polski a zamierzasz je kupić tu, zalegalizuj Polskie w DVLA, w przypadku mandatu masz do zaplaty najniższa kwotę i mogą dopisać tobie punkciki dwoch z moich znajomych miało ciekawe problemy aż dopiero przy ostatecznym wezwaniu do zapłaty na kwotę Ł1500 zaczęli biegać i odkręcać("startowali" od Ł30) punktów jak było tak i pozostało 3.
Kwestia druga, jeżeli chcesz być tu kierowcą i masz angielskie prawo jazdy jest łatwiej.
Mój plastik (Europejski z Polski) wymieniła mi firma dla której pracuję za free dodatkowo badanie lekarskie też free a w chwili obecnej digital tachograf card jw. free
Polecam opcje pierwszą zalegalizować czy zgłosić polskie w DVLA

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 cze 2007, 20:06 Re: Wymiana prawka na angielskie

nie bardzo rozumiem za co to L1500??? za co to L30???
Jesli zalegalizuje polskie auto to bede musial ubezpieczyc auto rowniez w anglii. a to juz by sie nie oplacalo, dlatego ze to samo auto tutak kosztuje znacznie mniej.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 10 cze 2007, 21:26 Re: Wymiana prawka na angielskie

Thomas napisał(a):nie bardzo rozumiem za co to L1500??? za co to L30???
Jesli zalegalizuje polskie auto to bede musial ubezpieczyc auto rowniez w anglii. a to juz by sie nie oplacalo, dlatego ze to samo auto tutak kosztuje znacznie mniej.


Ł30 to była pierwotna wersja mandatu ale nie mogł go ani jeden ani drugi zapłacić gdyż nie mieli im gdzie powyższych 3 pkt karnych wpisać(jak wymieniasz bądz też legalizujesz Polskie prawo jazdy dostajesz taki zielony druczek na któym masz wpisywane punkty i mandaty), oni sobie to odpuścili i stąd im kara urosła do wspomnianych Ł1500.
Owszem w przypadku mandatu i niezarejestrowanego prawa jazdy chyba można uniknąć tak wysokich kar trzeba tylko rozpocząć procedurę rejestracji Polskiego o czym należy powiadomic Policję i czekać na druczek z DVLA bądź ponaglenie mandatu o czym znów nalezy zawiadomić Policję(by nie zapłacic za dużo).
Od was zależy jaką drogę obierzecie
Ostatnio edytowano 12 cze 2007, 11:19 przez Guest, łącznie edytowano 1 raz

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 cze 2007, 21:28 Re: Wymiana prawka na angielskie

ja slyszalem je jesli masz polskie prawko a zrobisz cos tutaj to sprawa bezposrednio kierowana do sadu
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 12 cze 2007, 11:25 Re: Wymiana prawka na angielskie

Być może, ja mając tu wypadek z mojej niejako winy nikt mnie nie zapytał o prawo jazdy tylko o ubezpieczenie, na sam koniec tylko chcieli wiedzieć jak sie nazywam.
Ale znajomy z kolei juz nie miał tak lekko, kilka godzin na Police station bez możliwośći telefonu do nikogo.
Zarówno i ja i on nie mieliśmy spraw sądowych.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 12 cze 2007, 16:31 Re: Wymiana prawka na angielskie

vinicimus, zapewne chodzi ci o stluczke (kolizja drogowa) bo jak to byl wypadek to napewno na nazwisku i ubezpieczeniu by sie nie skonczylo. W UK policja nie zajmuje sie stluczkami takze kolega musial cos odwalic hehe.
Nie mieliscie spraw sadowych bo pewnie nie bylo wykroczenia. pozdro
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 12 cze 2007, 17:00 Re: Wymiana prawka na angielskie

wlasnie sobie przypomnialem ze znajomy jakis czas temu opowiadal mi ze, dostal mandat i nie mial go jak zaplacic, dlatego ze mial polskie prawko. Ale sytuacja taka jest wtedy kiedy polski kierowca z polskim prawkiem jadac pojazdem zarejestrowanym w anglii dostanie mandat. jesli jedzisz pojazdem zarejestrowanym w pl wowczas mandat zostaje wyslany do pl. lub, nigdzie :mrgreen:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI