Zgubiony dowod osobisty plus przeterminowany paszport

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
hmmm to moze macie jakies wzgledy w ambasadzie skoro wam rok temu wyslali a ktosienka niemiala takiej mozliwosci :) :) :) :) :) :)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

Nie mialam zamiaru nikogo wprowadzic w blad, a juz tym bardziej To_ja .
Jesli tak to zostalo przez kogokolwiek odebrane, to szczerze przepraszam.
Napisalam tylko o tym jak procedury wygladaly, kiedy ja wyrabialam swoj paszport.
Z powodow zdrowotnych wyjazd do Londynu byl mi wtedy bardzo nie na reke, wiec sprawdzilam dokladnie zasady zanim zdecydowalam sie na calodzienna urzedowa wycieczke.


Julka030308 dziekuje za dodatkowy komentarz do Twoich wczesniejszych wpisow oraz karniaka, ktorego mi wystawialas uzasadniajac:

julka030308 napisał(a): Czytanie postow niedokladnie i niezrozumiale;-)


Rozumiem, ze bylas tak zajeta pisaniem zlosliwosci i niestety bezowocnymi poszukaniami slownika ortograficznego i wlasnie z tego powodu Twojej uwadze umknela ta informacja:
ktosienka napisał(a):
niemniej warto sprawdzic czy sie to nie zmienilo


Jesli zas chodzi o Twoj dzisiejszy wpis:


julka030308 napisał(a):hmmm to moze macie jakies wzgledy w ambasadzie skoro wam rok temu wyslali a ktosienka niemiala takiej mozliwosci :) :) :) :) :) :)


Powodow, dla ktorych Konsulat zmienia zasady wysylania paszportow poczta moze byc co najmniej kilka, ale sama przeciez dobrze o tym wiesz, gdyz w styczniu 2012 tu na forum napisalas:
julka030308 napisał(a):Dzwoniłam wczoraj do pani Eli z domu polskiego i powiedziala ze dodzwonic sie ciezko i najlepiej jest przyjechac osobiscie i sie zapisac.Wiec trzeba najpierw jeszcze tak sprobowac :grin:
Co do odbioru to tak trzeba odebrac osobiscie w Londynie :)



Pozdrawiam mimo wszystko

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

Znowu cztasz i nierozumiesz co czytasz :(

Niepisalam w poscie 2012 roku o wlasych doswiadczeniach z konsulem tylko o telefonie do pani Eli od ktorej dostalam takowe informacje :)

A chodzilo o dyzur konsularny w domu polskim w birmingham dlatego dzwonilam do pani Eli,a pani Ela niejest pracownikem konsulu i dlatego powiedziala ze paszport trzeba odebrac osobiscie gdyz niemiala wiedzy na ten temat

ktosienka ja tez pozdrawiam mimo wszystko i niestety niebede odpisywac juz i wyjasniac moich postow .Niemam tyle czasu co ty pozdrowienia :grin:

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny
Góra
-6

Jak ja wyrabiałem paszport to trzeba było 2 razy jeżdzić do konsulatu - złożyć wniosek oraz odebrać paszport. Wysyłka pocztą była tylko i wyłącznie w uzasadnionych, ciężkich przypadkach.
Więc, tak jak ktosienka napisała - zasady się zmieniają.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez to_ja » 9 paź 2014, 19:04

To jeszcze jedno pytanie, mogę jechać z dzieckiem czy musze sama? Syn 18 miesięcy, nie mam z kim go zostawić, tz w pracy. Na stronie ministerstwa piszą ze tylko dla interesantów.

to_ja
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączyła: 21 wrz 2009, 16:39
Lokalizacja: tamworth
Reputacja: 13
Neutralny

to_ja, Oczywiście że możesz jechać z dzieckiem :)


Wtrące się jeszcze co do odbioru paszportu. Ja wyrabiałam dzieciom to nie było problemu by przysłali do domu ,tylko wypełnić formę,zapłacić zaadresować do siebie kopertę i już. Natomiast dla mnie takiej opcji nie było , kazali osobiście odebrać i pobierali odciski palców, stary paszport unieważnili mi już przy składaniu wniosku i nie musiałam go przy odbiorze pokazywać.
Kiedyś gdy byłam dzieciom wyrabiać paszporty to byli z nami znajomi i im Pan powiedział ,że nie ma problemu wyślą paszport ,a my tuż obok w okienku u Pani i ta ,że nie nie ma takiej możliwości... Trochę dymu poszło i jednak się dało, tak więc dużo też zależy od cyklu miesiączkowego i kompetencji ludzi pracujących w konsulacie ... :D
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI