Pomoc Pociągi Stacja New Street

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez jumper21 » 5 paź 2014, 22:01 Pomoc Pociągi Stacja New Street

Witam, otóż mam małe pytanko, mieszkam w uk jakieś 3 tyg. nie znam aż tak dobrze języka i troszeczkę obawiam się mojej podróży w piątek,wybieram się do dziewczyny, ona mieszka niedaleko Bristolu a ja w Peterborough,kupiłem bilet z Peterborough do Birmingham na stację New Street który przyjeżdża na Platform 12A a odjeżdżam do Bristolu z Platformy 12B, chciałbym się zapytać jaka jest odległość między tymi platformami i czy w miarę łatwo jest połapać się na stacji co gdzie jest? W niedzielę jak wracam przyjeżdżam z Bristolu na Platform 8 a odjeżdżam do Peterborough z Platform 11A i tutaj to samo pytanie, jak mniej więcej dostać się z jednej na drugą platformę :) Z góry dziękuję za pomoc :) Życzę miłego dnia.

jumper21
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 5 paź 2014, 21:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez haworcja » 6 paź 2014, 13:59 Re: Pomoc Pociągi Stacja New Street

Nic strasznego, platforma 12A i 12B to to samo, po prostu często tutaj różne pociągi odjeżdżają z tego samego peronu, z tym, że z różnych jego końców :)

Także wciąż będziesz na tym samym peronie.

Jeśli jednak chciałbyś wyjść do miasta, to ten akurat peron ma trochę innego rodzaju wyjście, jest jakby oddzielony nieco, bo wciąż stacja jest częściowo w remoncie.

Platforma 8 i 11 to przejście rzędu 2 min, wjeżdżasz na górę schodami ruchomymi, skręcasz tułów w odpowiednią stronę i zjeżdżasz... nie ma filozofii ;)

jeśli chcesz użyć windy zamiast schodów (ciężkie bagaże, rower, wózek z dzieciem :P), to musisz szukać wyjścia na górę zawsze z końca B :)

Ano i zawsze wszystko (destynację) będziesz miał podane na tablicy elektronicznej, tzn. czy na właściwym peronie jesteś, mnie też to zawsze uspokaja ;)

Miłej podróży :mrgreen:

Kocham pociągi :)
Świadomość - kluczem do wszystkiego.

haworcja
Początkujący
 
 
Posty: 45
Wiek: 41
Dołączyła: 8 cze 2012, 20:58
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jumper21 » 6 paź 2014, 15:14 Re: Pomoc Pociągi Stacja New Street

Dziękuję Ci bardzo haworcja za obszerną odpowiedź ;) A jeszcze mam 2 pytanka, bo w sumie nigdy nie jeździłem pociągami, ani w PL ani w UK, z powrotem mam z Birmingham pociąg do Peterborough z przesiadką autobusową, z Birmingham wyjeżdżam do Leicester i stamtąd muszę dojechać do Stamford i ze Stamford mam pociąg do Peterborough, i nie wiem czy w cene biletu który kupiłem mam wliczony dojazd z Leicester do Stamford czy muszę bilet kupić, i drugie pytanko właśnie a propos biletów, bo zamówiłem niby 4 bilety, 1 ebilet (do wydrukowania) i tam musiałem napisać Swoje imię i nazwisko, wpisałem to ale na bilecie który pobrałem jest tylko pierwsza litera imienia nic więcej, czy to w czymś przeszkadza ? i jeszcze 3 bilety które zamówiłem, przyszły pocztą, ale z nimi jakieś dziwne karteczki rozmiarów biletów, i nie wiem co to jest. Pozdrawiam ;)

jumper21
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 5 paź 2014, 21:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez haworcja » 6 paź 2014, 22:30 Re: Pomoc Pociągi Stacja New Street

No tak patrząc na to na stronie, tam rzeczywiście oferują autobus na pewnym odcinku i zapewne jest to z powodu jakichś robót na trasie czy cuś, w każdym razie wg mnie powinno być już wszystko wliczone w cenę. Skoro masz bilety do swojej finalnej stacji, to droga została już opłacona, więc jeśli to z ich winy nie możesz jechać bez przesiadek, to zapewnienie transportu zastępczego raczej jest "included" :)

Jeśli przyszły Ci pomarańczowe te karteczki z nadrukiem, to bardzo możliwe, że są to właśnie te bilety :) Może być ich nieco więcej niż potrzeba, bo niektóre dotyczą metody płatności itp., te akurat nie będą Ci potrzebne. Reszta jak najbardziej.

Piszę tak na odczucia, bo nie kupowałam biletów przez pocztę jeszcze. Tzn. przy kupnie online wybrałam odbiór w maszynie lub w ticket office, więc nie wiem do końca, może tak być, że nie zechcą honorować wydruku ze strony. Z nazwiskiem nie powinno być problemu, chyba, że zarezerwowałeś fotel dla króla ;) Najlepiej oczywiście spytaj na stacji, będziesz wiedział na stówę.

:mrgreen:
Świadomość - kluczem do wszystkiego.

haworcja
Początkujący
 
 
Posty: 45
Wiek: 41
Dołączyła: 8 cze 2012, 20:58
Reputacja: 14
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI