Kupno auta i road tax

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez teko » 15 paź 2014, 17:08 Kupno auta i road tax

Witam. Chcę kupić auto i dowiedziałem się, że od 1 Października road tax nie przechodzi na nowego właściciela. Teraz myślę czy do wykupienia taxu nadal potrzebuję mieć auto ubezpieczone? Wykupił bym je również zaraz po zakupie, ale z tego co wiem w systemie może się pojawić dopiero do kilku dni.
Możecie mi podpowiedzieć jak to mam zrobić?
Pozdr.

teko
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 29 wrz 2013, 18:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez miro121 » 15 paź 2014, 17:12 Re: Kupno auta i road tax

Zadzwon do Driver & Vehicle Licensing Agency ... proste?

miro121
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 31 sty 2013, 12:50
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez s_virus » 15 paź 2014, 17:20 Re: Kupno auta i road tax

Jeśłi strona DVLA się wysra (znowu) to wciąż możesz to zrobić w wybranych placówkach poczty.

EDIT: Oczywiście, że musissz mieć ubezpieczenie i ważny MOT. (taka oczywista oczywistość, że aż mi umknęła)
Avatar użytkownika
s_virus
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączył: 22 lut 2014, 08:51
Reputacja: 15
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez teko » 15 paź 2014, 18:14 Re: Kupno auta i road tax

To wiem, ale w dzień kupna auta nie będę miał papierów od ubezpieczenia, a na ich stronie informacja raczej pojawia się w ciągu kilku dni a nie na bieżąco niestety.

teko
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 29 wrz 2013, 18:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 paź 2014, 18:53 Re: Kupno auta i road tax

Jak z kumplem pojechaliśmy kupić samochód, to kupił ubezpieczenie przez internet z użyciem telefonu... Odczekaliśmy godzinę i pojechaliśmy. Ubezpieczenie masz od konkretnej godziny z dokładnością do minut.
I możesz kupić ubezpieczenie powiedzmy na 3 dni, aby dojechać i znaleźć w międzyczasie na spokojnie coś lepszego.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez s_virus » 15 paź 2014, 19:04 Re: Kupno auta i road tax

No widzisz tak to urzędasy, bez względu na szerokość geograficzną, utrudniają nam porządnym ludziom życie. Kwit na ubezpieczenie możesz wydrukować (jeśli będziesz miał czym) natychmiast po zakupie i z tym śmigasz na pocztę. Tyle teoria. W praktyce wygląda to tak, że robisz na stronie wybranego ubezpieczyciela przymiarkę, zapisujesz by łatwo do niej powrócic po finalizacji zakupu, spisujesz kwitek z datą potwierdzający zakup (tu pełne dane sprzedawcy) prosisz poprzedniego właściciela, żeby jeszcze jeden dzień nie anulował taxu (albo 2 jesli to sobota) i z ważnym ubezpieczeniem i motem wracasz do domu. Nawet jeśli psiarnia Cie zatrzyma pokazujesz wszystkie kwitki, informujesz o technicznej niemożności zakupu taxu, i Cie puszczają. Sprawdzone i szeroko opisane przez rdzennych mieszkańców ziem kurw.... ten, tej, królowej matki.

Uwaga: Nie dotyczy pojazdów zakupionych od sprzedawców "Made in India" z definicji bez motu, taxu i ubezpieczenia a często bez V5C.

Dodano: -- 15 paź 2014, 19:06 --

AdamBoltryk napisał(a):Jak z kumplem pojechaliśmy kupić samochód, to kupił ubezpieczenie przez internet z użyciem telefonu... Odczekaliśmy godzinę i pojechaliśmy. Ubezpieczenie masz od konkretnej godziny z dokładnością do minut.
I możesz kupić ubezpieczenie powiedzmy na 3 dni, aby dojechać i znaleźć w międzyczasie na spokojnie coś lepszego.

Pozdrawiam

A po kiego grzyba wyrzucać pieniądze w błoto??
Avatar użytkownika
s_virus
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączył: 22 lut 2014, 08:51
Reputacja: 15
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 15 paź 2014, 20:33 Re: Kupno auta i road tax

s_virus napisał(a):No widzisz tak to urzędasy, bez względu na szerokość geograficzną, utrudniają nam porządnym ludziom życie. Kwit na ubezpieczenie możesz wydrukować (jeśli będziesz miał czym) natychmiast po zakupie i z tym śmigasz na pocztę.


Bzdura.
Od 1 października na poczcie nikt nie wymaga od Ciebie żadnych ubezpieczeń lub Mot-ów na papierze, więc nic nie musisz drukować. (działa nowy system, sprawdziłem wczoraj)

Dodano: -- 15 paź 2014, 20:37 --

s_virus napisał(a): Nawet jeśli psiarnia Cie zatrzyma pokazujesz wszystkie kwitki, informujesz o technicznej niemożności zakupu taxu, i Cie puszczają.


Kolejna bzdura.
A jak Ci zrobi fotkę lub złapie na kamerze? (te kamerki co są np.w B-ham mają system połączony z DVLA od 1 października)
Kiedy i komu się tłumaczysz? Do kamery, czy odwołujesz się od listu z DVLA?

Od 1 października troszkę się pozmieniało...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 15 paź 2014, 21:24 Re: Kupno auta i road tax

s_virus napisał(a):(...) Kwit na ubezpieczenie możesz wydrukować (jeśli będziesz miał czym) natychmiast po zakupie i z tym śmigasz na pocztę.(...)

NIGDY w zyciu mi poczta nie akceptowała wydrukowanych polis. ZAWSZE chcieli oryginał przesłany pocztą przez ubezpieczyciela. Może to i kwestia poczt na których ubezpieczałem swoje auta (od 6 lat), ale z tego co wiem, to nikomu z moich znajomych nie udała się taka sztuczka.

Policji nie musisz przedstawiać żadnych świstków - jesteś w systemie. Mogą sobie sprawdzić na kompie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez s_virus » 15 paź 2014, 21:26 Re: Kupno auta i road tax

Czytanie ze zrozumieniem to dla niektórych nieosiągalna sztuka.

Dodano: -- 15 paź 2014, 21:28 --

AdamBoltryk napisał(a):
s_virus napisał(a):(...) Kwit na ubezpieczenie możesz wydrukować (jeśli będziesz miał czym) natychmiast po zakupie i z tym śmigasz na pocztę.(...)

NIGDY w zyciu mi poczta nie akceptowała wydrukowanych polis. ZAWSZE chcieli oryginał przesłany pocztą przez ubezpieczyciela. Może to i kwestia poczt na których ubezpieczałem swoje auta (od 6 lat), ale z tego co wiem, to nikomu z moich znajomych nie udała się taka sztuczka.

Policji nie musisz przedstawiać żadnych świstków - jesteś w systemie. Mogą sobie sprawdzić na kompie.

Pozdrawiam

A mnie za każdym razem. CUD.

Dodano: -- 15 paź 2014, 21:29 --

AdamBoltryk napisał(a):
s_virus napisał(a):(...) Kwit na ubezpieczenie możesz wydrukować (jeśli będziesz miał czym) natychmiast po zakupie i z tym śmigasz na pocztę.(...)

NIGDY w zyciu mi poczta nie akceptowała wydrukowanych polis. ZAWSZE chcieli oryginał przesłany pocztą przez ubezpieczyciela. Może to i kwestia poczt na których ubezpieczałem swoje auta (od 6 lat), ale z tego co wiem, to nikomu z moich znajomych nie udała się taka sztuczka.

Policji nie musisz przedstawiać żadnych świstków - jesteś w systemie. Mogą sobie sprawdzić na kompie.

Pozdrawiam

A mnie za każdym razem. CUD.
Avatar użytkownika
s_virus
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączył: 22 lut 2014, 08:51
Reputacja: 15
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 15 paź 2014, 21:40 Re: Kupno auta i road tax

AdamBoltryk napisał(a):NIGDY w zyciu mi poczta nie akceptowała wydrukowanych polis. ZAWSZE chcieli oryginał przesłany pocztą przez ubezpieczyciela. Może to i kwestia poczt na których ubezpieczałem swoje auta (od 6 lat), ale z tego co wiem, to nikomu z moich znajomych nie udała się taka sztuczka.


A możesz mi wyjaśnić czym się różni polisa wydrukowana z mojej kopiarki w domu a kopiarki ubezpieczyciela?
Miało pisać certyfikat ubezpieczenia i to wszystko, nikt nie pytał mnie na poczcie z czyjej kserokopiarki to wydrukowałem.
Ale od 1-go już mamy ten problem z głowy...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez elmo3 » 15 paź 2014, 21:42 Re: Kupno auta i road tax

Witam
Aby wykupic Tax na poczcie czy tez online wymagany jest tylko dokument V5 i wazny przeglad MOT

Pozdrawiam

elmo3
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 19 lis 2009, 19:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez teko » 16 paź 2014, 00:25 Re: Kupno auta i road tax

Działa nowy system, ale czy jest na tyle sprawny żeby już kilka minut po ubezpieczeniu auta pokazało to w systemie? Wiem że przed zmianą czekało się nawet kilka dni.

teko
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 29 wrz 2013, 18:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 16 paź 2014, 05:11

Sami znawcy jeden lepszy od drugiego...

Ja od 3 lat nie dostaje zadnej polisy poczta a tax na poczcie jakos kupilem po wydrukowaniu polisy z strony ubezpieczyciela.

Tym co chca jechac bez taxu i ubezpieczenia powodzenia zycze moze sie uda nie trafic na ANPR kamerke po drodze...a pozniej liczcie na to ze moze sie wam uda wybronic "technicznym" problemem.

Co do zakupu to praktycznie nic sie nie zmienilo V5, mot i insurance jest potrzebny a jak nie masz jakiegos z tych dokumentow to zalezy od humoru pani na poczcie mi sie kiedys udalo kupic tax bez motu bo zapomnialem wydruku...

W razie zatrzymania bo z jakiegos powodu nie jestescie jeszcze w bazie danych policja dzwoni do ubezpieczyciela.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krzysmad » 16 paź 2014, 11:15 Re:

Alzak napisał(a):Sami znawcy jeden lepszy od drugiego...

Ja od 3 lat nie dostaje zadnej polisy poczta a tax na poczcie jakos kupilem po wydrukowaniu polisy z strony ubezpieczyciela.

Tym co chca jechac bez taxu i ubezpieczenia powodzenia zycze moze sie uda nie trafic na ANPR kamerke po drodze...a pozniej liczcie na to ze moze sie wam uda wybronic "technicznym" problemem.

Co do zakupu to praktycznie nic sie nie zmienilo V5, mot i insurance jest potrzebny a jak nie masz jakiegos z tych dokumentow to zalezy od humoru pani na poczcie mi sie kiedys udalo kupic tax bez motu bo zapomnialem wydruku...

W razie zatrzymania bo z jakiegos powodu nie jestescie jeszcze w bazie danych policja dzwoni do ubezpieczyciela.


Wczoraj (środa) kupowałem tax w Walsall na poczcie..
Miałem tylko v5 pani na poczcie poinformowała mnie że v5 od 1-go wystarczy nic więcej nie trzeba.
Więc się zmieniło.





Miałem tylkov5

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 29 sty 2009, 13:04
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 16 paź 2014, 11:19 Re: Kupno auta i road tax

i alellujjaaaaa :}

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI