Kupno auta i road tax

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 16 paź 2014, 11:20 Re: Kupno auta i road tax

teko napisał(a):Działa nowy system, ale czy jest na tyle sprawny żeby już kilka minut po ubezpieczeniu auta pokazało to w systemie? Wiem że przed zmianą czekało się nawet kilka dni.


Zgadza się tak było. Zmieniło się, sprawdziłem. Wykupowałem taxa 10 minut po zrobieniu Mot i ubezpieczenia.

Dodano: -- 16 paź 2014, 11:22 --

Alzak napisał(a):Sami znawcy jeden lepszy od drugiego...


???

Dodano: -- 16 paź 2014, 11:26 --

Alzak napisał(a):Sami znawcy jeden lepszy od drugiego...
Co do zakupu to praktycznie nic sie nie zmienilo V5, mot i insurance jest potrzebny a jak nie masz jakiegos z tych dokumentow to zalezy od humoru pani na poczcie mi sie kiedys udalo kupic tax bez motu bo zapomnialem wydruku...


Ja w Birmingham wykupiłem bez mot i ubezpieczenia (przed 1 październikiem nie było takiej opcji), więc chyba Panie znawco mylisz się, a pani na poczcie to humorki może mężowi pokazywać a nie klientom...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 paź 2014, 13:53 Re: Kupno auta i road tax

por.Borewicz napisał(a):A możesz mi wyjaśnić czym się różni polisa wydrukowana z mojej kopiarki w domu a kopiarki ubezpieczyciela?

Nie wiem,
- może z tego samego powodu dla którego wydrukowane stany konta i operacje na rachunku nie są potwierdzeniami wykonania przelewu a kórymi sa dokumenty z banku? Przynajmniej w sprawach karno-skarbowych w Polsce.
- może z powodu - powiedzmy - znaków wodnych (albo innych zabezpieczeń) na papierze oryginalnej polisy?
- może z powodu mnogości narzędzi do edycji dokumentów (fotoszopy i inne takie)?
Nie mam pojęcia.

s_virus napisał(a):Czytanie ze zrozumieniem to dla niektórych nieosiągalna sztuka.

Przyganiał sagan garnkowi

AdamBoltryk napisał(a):(...) Może to i kwestia poczt na których ubezpieczałem swoje auta (od 6 lat), ale z tego co wiem, to nikomu z moich znajomych nie udała się taka sztuczka.

Więc jeśli trafialiście na poczty na których nie trzeba było mieć polisy, to możecie sobie pogratulować nawet cudu jesli chcecie....
Opisałem SWOJE doświadczenie z 6 letniego pobytu tutaj. Macie inne? Super, tylko czemu zaraz zarzucacie komuś że pisze bzdury?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 16 paź 2014, 14:08 Re: Kupno auta i road tax

AdamBoltryk napisał(a):
por.Borewicz napisał(a):A możesz mi wyjaśnić czym się różni polisa wydrukowana z mojej kopiarki w domu a kopiarki ubezpieczyciela?

Nie wiem,
- może z tego samego powodu dla którego wydrukowane stany konta i operacje na rachunku nie są potwierdzeniami wykonania przelewu a kórymi sa dokumenty z banku? Przynajmniej w sprawach karno-skarbowych w Polsce.
- może z powodu - powiedzmy - znaków wodnych (albo innych zabezpieczeń) na papierze oryginalnej polisy?
- może z powodu mnogości narzędzi do edycji dokumentów (fotoszopy i inne takie)?


Nie to żebym się czepiał, ale co mają sprawy karno-skarbowe w Polsce do wykupu road taxu na poczcie w Anglii ?
Naprawdę masz znaki wodne na swojej polisie?

Dodano: -- 16 paź 2014, 14:14 --

AdamBoltryk napisał(a):Więc jeśli trafialiście na poczty na których nie trzeba było mieć polisy, to możecie sobie pogratulować nawet cudu jesli chcecie....
Opisałem SWOJE doświadczenie z 6 letniego pobytu tutaj. Macie inne? Super, tylko czemu zaraz zarzucacie komuś że pisze bzdury?
Pozdrawiam


Twoje 6-letnie doświadczenia są poprawne, bo tak było, ale teraz tzn. po 1-wszym października się zmieniło.
Chyba że w ostatnich 2 tyg kupowałeś road tax i chcieli od Ciebie te dokumenty?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez nic_nie_robie » 25 lis 2014, 16:04 Re: Kupno auta i road tax

Witam.Mam takie pytanie odnosnie road tax a raczej jego braku.Otóż jestem w UK od kilku miesięcy i nie do końca wiem co,gdzie i jak.A w szczególności dlaczego tak drogo.Postanowiłem zrezygnować ze świętego spokoju i kupiłem auto.I się zaczęło...O anulowaniu ubezpieczenia nie wspomnę bo to inna sprawa.Ale do sedna.Auto kupiłem pod koniec pażdziernika.Z kółkiem na 5 miesięcy.Ku mojemu zadowoleniu zostałem zapewniony przez znajomego mieszkającego tu kilka lat że kółko przechodzi na nowego właściciela.Aż tu wczoraj wygrzebałem stronę gdzie można sprawdzić status tax i mot.Zaglądam a tu tax-u brak.Niewiele myśląc opłaciłem od razu bo inaczej się nie da.Teraz moje pytanie-jakiej wysokości kary mogę się spodziewać?Zaznaczam że z auta korzystałem codziennie więc spodziewać się mogę na pewno.Aha i po jakim czasie od zapłaty road tax można poruszać się autem?Mam wydrukowane potwierdzenie zapłaty. Bo przeszukałem pół internetu i nic.wszędzie stare stawki.Dziekuję za pomoc.A następnym razem raczej rower kupię....

nic_nie_robie
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 wrz 2014, 12:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kuba_guzik110 » 26 lis 2014, 15:08 Re: Kupno auta i road tax

Witam. Mam pytanie z podanym zagadnieniem. Mianowicie kupiłem miesiąc temu auto które stoi na prywatnej posesji posiada ważny MOT, tax road wygasł przy kupnie auta w związku z nowymi przepisami (po 1 października tax road się anuluje przy zmianie właściciela). Teraz postanowiłem przewieść auto do Polski ponieważ chce je kupić ode mnie kolega. Co muszę w tym przypadku zrobić żeby wszystko było legalnie?
-Po pierwsze wykupic ubezpieczenie na 1 dzień (znalazłem stosunkowo tanie ubezpieczenie )
-Po drugie wykupić tax road na 1 dzień. Jest to możliwe ? i jak mam to zrobić
-Po dojechaniu do Polski i sprzedaniu samochodu co musze zgłosić do DVLA oraz jaki odcinek dowodu V5 musze mu przekazać.

Bardzo prosze o jak najdokładniejsze wytłumaczenie ponieważ czasu mam mało, w Anglii jestem od kilku miesięcy i z angielskim też u mnie słabo. Z góry dziękuje

kuba_guzik110
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 26 lis 2014, 15:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 26 lis 2014, 15:24 Re: Kupno auta i road tax

Po pierwsze to opłacony road tax przechodzi przecież na nowego właściciela. Sprawdź na disc'u w aucie czy to napewno z Twojego auta :p Jest na nim podbita pieczątka?
Co do Twojego kolejnego pytania to możesz poruszać się autem odrazu po wykupieniu aczkolwiek lepiej mieć przy sobie potwierdzenie zapłaty na przykład na telefonie w razie kontroli przez policję.
Jaką karę masz na myśli?

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 26 lis 2014, 16:16 Re: Kupno auta i road tax

Barber_2205 napisał(a):Po pierwsze to opłacony road tax przechodzi przecież na nowego właściciela. Sprawdź na disc'u w aucie czy to napewno z Twojego auta :p Jest na nim podbita pieczątka?
Co do Twojego kolejnego pytania to możesz poruszać się autem odrazu po wykupieniu aczkolwiek lepiej mieć przy sobie potwierdzenie zapłaty na przykład na telefonie w razie kontroli przez policję.
Jaką karę masz na myśli?


Od 1 października lub listopada już nie przechodzi. Nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności. A kółka można sobie teraz w 4 litery wsadzić lub po prostu wyrzucić - będzie łatwiej.

Road Tax trzeba wykupywać od nowa po zakupie auta. Jeżeli sprzedajesz auto z ważnym road taxem to możesz starać się w DVLA o zwrot pozostałego road taxu.

Leniuch niech się nie boi - jak nie złapali to nic nie powinni zrobić.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 26 lis 2014, 17:09 Re: Kupno auta i road tax

Barber_2205 napisał(a):Po pierwsze to opłacony road tax przechodzi przecież na nowego właściciela.


Od 1 października nie przechodzi. W momencie zakupu auta , jeśli chcesz nim jechać do domu najpierw musisz wykupić road tax.
Jest o tym mowa w tym wątku, jakby ktoś chciał poczytać, lub na każdej stronie DVLA.

Dodano: -- 26 lis 2014, 17:18 --

Krzysiek2099 napisał(a):
Leniuch niech się nie boi - jak nie złapali to nic nie powinni zrobić.


Tu też się zmieniło, teraz mniej zatrzymują, a więcej fotek robią (zwłaszcza brak road tax)
Oczywiście życzę aby nic nie przyszło, ale to że nie złapali nic nie znaczy.
Co do kary za brak:
Instead, an electronic road tax database will keep track of who has paid - and those who don't face a fine of £1,000.
ze strony dvla...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Barber_2205 » 26 lis 2014, 18:13 Re: Kupno auta i road tax

Doczytałem teraz że faktycznie się zmieniły przepisy... Poruszam się tym samym autem od 2 i pół roku także nie miałem okazji usłyszeć o zmianach. Ale dobrze wiedzieć na przyszłość :)

Barber_2205
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 12 sie 2013, 10:43
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kuba_guzik110 » 28 lis 2014, 23:18 Re: Kupno auta i road tax

czy ktos jest w stanie odpowiedziec na moje poprzednie pytanie ?

kuba_guzik110
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 26 lis 2014, 15:04
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI