Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Bernii » 16 maja 2007, 09:31 Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Witam.
Orjetuje sie ktos moze w cenach za h kursu w prywatnych szkolach nauki jazdy??
Ile tych godzin minimum nalezy wyjezdzic ??
Ile kosztuja egzaminy teoria + praktyka ??
Jak z ubezpieczeniem samochodu - osoba z ktora sie jezdzi + osoba ktora sie uczy??
Ponoc w UK jezeli ktos nie jest wpisany w papierach o ubezpieczenie samochodu prywatnego nie moze go prowadzic ??
Zdawal ktos prawko w Birmingham ?? (pomocne adresy??)
Jak z tymi naklejakmi na samochod??
I prosilbym rowniez o inne pomocne informacje dla kogos kto chce tu zrobic "prawko" ktore wam przyjda do glowy.
Avatar użytkownika
Bernii
Rozeznany
 
 
Posty: 250
Wiek: 40
Dołączył: 16 maja 2007, 09:09
Lokalizacja: Rzeszow/Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez niejacek6 » 16 maja 2007, 12:56 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

no wlasnie ja tez chcialbym sie czegos wiecej dowiedziec
Avatar użytkownika
niejacek6
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 42
Dołączył: 18 kwi 2007, 19:16
Lokalizacja: Kidderminster
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 16 maja 2007, 14:06 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Bernii napisał(a):...o ubezpieczenie samochodu prywatnego nie moze go prowadzic ??

tak faktycznie wykupujesz na siebie, dopisujesz przy ubezpieczeniu osobe, drogiego kierowce co dodatkowo obniza ci kwote oplat

gdzie i jak sprawdzic ile zaplacisz (link) poszukaj na forum bo bylo juz to walkowane
ubezpieczenie okolo 500f bez znizek jezeli je masz to poprosza o przetlumaczona wersjie i uwzglednia
jak biezesz osobe do ubezpieczenia maleje,
ale jak biezesz platnosc ratalna wzrasta o jakas stowke
Tax okolo 170 rocznie

niestety o kursach nic niewiem :)

pozdro
Ostatnio edytowano 16 maja 2007, 17:25 przez Shon, łącznie edytowano 1 raz
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 16 maja 2007, 17:07 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

to i ja wtrace swoje pytanie, jak to jest tutaj ze skuterami? ile kosztuje tax na to, srednie ubezpieczenie? chce kupic nowy skuter, mam kategorie B wymienione na angielskie, jak i zdaje za niedlugo na ciezarowki...

no i czy bez zadnych dodatkowych testow moge jezdzic na skuterach do 50cm3 czy takze do 125cm3?
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alchem » 24 maja 2007, 10:37 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Shon napisał(a):
Bernii napisał(a):...o ubezpieczenie samochodu prywatnego nie moze go prowadzic ??


Ja wlasnie przymierzam sie do zakupu samochodu i mam pewna watpliwosc. MOT - rozumiem, Road Tax - rozumiem, rejestracja - rozumiem, ale jak mam kupic samochod i dojechac nim do domu bez ubezpieczenia skoro jest ono na konkretna osobe? Co i w jakiej kolejnosci trzeba zrobic, zeby kupic i odebrac auto zgodnie z prawem? Czy ktos moglby to wyjasnic krok po kroku?

Alchem
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 24 maja 2007, 09:21
Lokalizacja: Zielona Gora
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 maja 2007, 11:09 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Alchem :
1. znajdujesz auto ktore cie interesuje i chcesz je kupic
2. zapisujesz numer rejestracyjny i na internecie sprawdzasz najlepsze dla ciebie oferty ubezpieczenia
3. zapisujesz numer referencyjny ubezpieczenia ktore wybrales i numer telefonu do ubezpieczyciela
4.jedziesz kupic auto
5.siadasz we wlasnym juz aucie i dzwonisz do ubezpieczalni , podajesz num referencyjny troszke swoich danych i po dokonaniu zaplaty za 2 miesiace z gory - otrzymujesz numer swojego ubezpieczenia.
6.wracasz do domu. ubezpieczenie przyjdzie poczta po 1-2 dniach.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 maja 2007, 11:11 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Bartsun napisał(a):to i ja wtrace swoje pytanie, jak to jest tutaj ze skuterami? ile kosztuje tax na to, srednie ubezpieczenie? chce kupic nowy skuter, mam kategorie B wymienione na angielskie, jak i zdaje za niedlugo na ciezarowki...

no i czy bez zadnych dodatkowych testow moge jezdzic na skuterach do 50cm3 czy takze do 125cm3?



na 125 muszisz zrobic dodatkowy kurs - od 80 do 200 funtow, bedziesz mogl uzywac 125cc z literka L i nie bedziesz mogl wozic pasazera ani uzywac autostrad
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 24 maja 2007, 11:47 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Alchem napisał(a):skoro jest ono na konkretna osobe?


jezeli jestes pewien kupna rejestrujesz i ubezpieczasz auto ktorym bedziesz jechal

ja tak zrobilem bo gosciu akurat mial papiery w biuze rejestracyjnym (kopil go dwa tygodnie przedtem i dopiero na siebie rejestrowal)

ubezpieczalem sie na jego samochod (spisalem umowe)

w polisie napisalem (bo jest kluzula czyj to jest samochod ) jego dane jako wlasciciela auta, ale ubezpieczenie namnie i odraazu dostalem numer ubezpieczenia (oczywiscie platnosc karta ble ble ...

a tak po prawdzie niech ci ten samochod przywiezie dasz mu na paliwo i paczke lizakow i niech sie buja :) TERAZ BYM TAK ZROBIL i jak kompresora na drugi raz kupowac bede to tak zrobie :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alchem » 24 maja 2007, 12:18 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Shon napisał(a):a tak po prawdzie niech ci ten samochod przywiezie dasz mu na paliwo i paczke lizakow i niech sie buja :) TERAZ BYM TAK ZROBIL i jak kompresora na drugi raz kupowac bede to tak zrobie :)


Tak wlasnie myslalem, ze bedzie to chyba najwygodniejszy sposob. Dzieki za rady.
Anirad - w punkcie 5. jest mala kicha, bo jak mam zaplacic jak siedze w samochodzie ;) Nie, no wiem oczywiscie, ze mozna to zrobic przez tel, ale czy to bezpieczne jest :roll: Poza tym ta opcja jest niezle zagmatwana i tak ja sobie wyobrazalem wlasnie, ale nie moglem w to uwierzyc, ze nie ma czegos prostszego.
Jak sprawa wyglada w takim razie z pozyczaniem auta np. znajomemu, albo w wypozyczalniach?

Alchem
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 24 maja 2007, 09:21
Lokalizacja: Zielona Gora
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez reniatom » 26 maja 2007, 10:34 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

ja preferuje inna opcje ubezpieczenia, umawiam sie z goscie ze jade ogladac autko.przed wyjazdem z domu kupuje przez neta ubezpieczenie na jeden dzien za 10f. proponuje strone norwich union. podajemy tylko marke i model. nie potrzebujemy numeru rejestracyjnego.ubezpieczenie od razu wysylaja na e-maila.wiec drukuje i jade spokojnie po auto.

reniatom
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 25 lip 2006, 10:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 15 cze 2007, 01:13 kto robi prawko w UK ?

czy ktos z was robi lub robil prawo jazdy w UK ? jesli tak to prosze o wpisy za ktorym razem zdaliscie i co sadzicie o nauce w Uk . ja jestem w trakcie nauki , testy zaliczylem , 20 godzin prawie wyjezdzilem , 27 lipca mam egzamin :) moze zdam w co watpie. moja dziewczyna tez tu robi i 3 razy juz oblala teraz przygotowuje sie do 4 egzaminu. Moim zdaniem zrobic prawo jazdy w UK to ciezka sprawa :( w sumie w PL prawie to samo ....

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 15 cze 2007, 05:39 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

w jakim stopniu trzeba znac angielski, zeby poradzic sobie z nauka testow oraz z egzaminem?
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 15 cze 2007, 22:20 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

jesli chodzi o znajomosc jezyka to na testach jest tlumaczenie po polsku wiec nie ma problemu z testami, jesli chodzi o egzamin to tez nie jest tak zle bo komendy sa proste np. skrec w prawo w lewo, prosto itp lajcik :) mozna tez skorzystac z tlumacza na egzaminie jak i na jazdach wykupionych tzn. mozna wziasc kolege kolezanke ktory/a zna dobrze jezyk , wtedy tlumacza ci podczas jazdy co masz zrobic :)

Pozdro :lol:

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 16 cze 2007, 06:30 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

rozumiem, ze testy do nauki tez sa po polsku? Ile jest pytan i czy wiecej niz w PL? Sorry , ale chce wyslac zone na prawko i zastanawiam sie czy da rade, czy lepiej w PL.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anczi21 » 16 cze 2007, 11:22 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

ja mam angielskie testy i dalem rade sie nauczyc z pomoca :) ale slyszalem ze gdzioesz juz kraza polskie testy :) pytan jest bardzo duzo , juz nie pamietam dokladnie ale cos kolo 900 pytan :/

Pozdro

anczi21
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Wiek: 38
Dołączył: 5 lut 2007, 01:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI