Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez logik89 » 16 lis 2014, 12:06 Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

Wtam w sobotni poranek gdy wracalem z pracy Anglieska drogowka zatrzymala mi polskie auto i zabrali mi na parking policyjny. Jakie sa szanse na odebranie auta np przyjechania wlasna laweta i odrazu wywiesc do pl. policjanci powiedzieli mi ze mam jechac na parking wplacic wymagana kwote i moge odebrac autko i to samo powiedzial mi facet co przyjechal laweta. Ale gdy przyjechalem i chcialem odebrac autko powiedzieli ze nie moga dzis wydac bo maja problem w systemie a ze mam przyjechac w poniedzialek. Moze ktos podpowiedziec co robic i jak sie starac o odebranie autka.

logik89
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 9 cze 2013, 15:46
Reputacja: 2
Neutralny

Proste- przyjść w Poniedziałek i wziąć ze sobą kartę kredytową.Może jeszcze pomodlić się żeby im się w poniedziałek systm nie zawiesił!
A dlaczego zabrali ci autko na policyjny?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez rmazurek » 17 lis 2014, 05:22 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

krisbrumm napisał(a):A dlaczego zabrali ci autko na policyjny?


Odpowiedz jest juz w pierwszym poscie:

logik89 napisał(a):gdy wracalem z pracy

zatrzymala mi polskie auto i zabrali mi na parking policyjny.



Nie wiem jak to dziala ale jesli naliczaja oplate za kazdy dzien auta na parkingu to przypomnij ze byles w sobote i system nie dzialal...

Swoja droga "system nie dziala" to wymowka typu- dzis jest sobota i nie chce nam sie... Trzeba bylo ich naciskac, powiedziec ze masz juz prom zarezerwowany itp...
Avatar użytkownika
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posty: 95
Wiek: 38
Dołączył: 27 sie 2012, 12:38
Lokalizacja: Castle Bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 lis 2014, 06:59

Chyba nie jest napisane dlaczego zabrali tylko co zrobili.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 17 lis 2014, 07:10 Re: Re:

Thomas napisał(a):Chyba nie jest napisane dlaczego zabrali tylko co zrobili.

W takim przypadku jak wyzej jest opisane nie mozna Polskim samochodem po UK sie poruszac, jako ze ma prace jest automatycznie rezydentem UK czyli 6 miesiecy turystycznego poruszania sie pojazdem na obcych rej nie obowiazuje...
Ostatnio edytowano 17 lis 2014, 07:17 przez Alzak, łącznie edytowano 1 raz
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy
Góra
-2

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 lis 2014, 07:16

A co w sytuacji kiedy prowadzilby samochód kogoś kto właśnie go odwiedził z PL?
Lub jest wspolwlascicielem pojazdu z żoną ktota właśnie odwiedziła bidoka?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 17 lis 2014, 07:19 Re: Re:

Thomas napisał(a):A co w sytuacji kiedy prowadzilby samochód kogoś kto właśnie go odwiedził z PL?
Lub jest wspolwlascicielem pojazdu z żoną ktota właśnie odwiedziła bidoka?

Odpowiedz jest prosta sprawdzili by ANPR ... Wiedza kiedy wjechales do UK jakimi drogami jedzisz i jak czesto...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

krisbrumm napisał(a):Proste- przyjść w Poniedziałek i wziąć ze sobą kartę kredytową.Może jeszcze pomodlić się żeby im się w poniedziałek systm nie zawiesił!


Tego nie zrozumiałem. Ma wziąć na siebie winę niedziałającego systemu ? Zapłacić za koszta które powstały z tego powodu i modlić się żeby system działał ?
Czyli pracownik parkingu decyduje czy Ci odda auto czy nie i zrobi to kiedy będzie miał ochotę ?
Te teorie oczywiście opierasz na jakimś przepisie prawnym, czy tak tylko piszesz?

Kol.logik89 Nie zgadzaj się na ponoszenie kosztów nie działającego systemu - to nie twoja wina !

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez logik89 » 17 lis 2014, 10:58 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

A wiec tak niedlugo jade na ten parking dowiwdziec sie czegos wiecej. Chce tylko odebrac auto jakos dojexhac pod dom postawic go na swojej posesji i za kilka dni wywiesc na lawecie do polski. Wole wydac na lawete niz placic im za przetrzymywanie autka. A walek jest taki ze auto na tych tablicach nigdy nie wjechalo do uk bo auto kupilem w angli a tablice wyslalem poczta ;) wiedz nie wiedza kiedy wjechalem do kraju. Zobaczymy co powiedza jak pojade tam na parking.

logik89
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 9 cze 2013, 15:46
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez logik89 » 17 lis 2014, 11:09 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

no tez dziwne wlasnie mowili ze mam jechac tego samego dnia i nic nie zalatwilem a w sobote pracowali tylko do godz. 13. i moze dlatgo splawili mnie. Ciekawe czy bede mogl wrocic na kolach pod dom..... bo tylko o to mi chodzi. wyczytalem gdzies na forach ze na przerejestrowanie auta badz na opuszczenie kraju masz 56dni ciekawe ile w tym prawdy moze ktos ogarnia ten system dzialania tego wszystkiego.

logik89
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 9 cze 2013, 15:46
Reputacja: 2
Neutralny

To jest anglia. Tu wszystko zależy od widzimisię urzędasa. Poza tym to nie jest kwestia kiedy auto wjechało tylko ile czasu się nim poruszasz po uk.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez logik89 » 17 lis 2014, 16:39 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

a wiec tak wyjasnione wszystko autko zostanie oddane tylko musze poczekac na papiery ktore wystawil mi policjant ktory popelnil duzy blad. Poniewaz zatrzymali mnie za brak road taxu a w systiemie widnieje ze nie posiadam insurance a posiadam polskie ubezpieczenie z opcja na europe. Takze udalem sie do najblizszego police station i tam wyjasnilem wszytsko posterunkowy powiedzial ze mam zlozyc skarge na tego policjanta ktory zawinil i z dokumentami ktore dostane udac sie na parking zaplacic 260f i odebrac autko i wtedy bede mogl uzytkowac autko przez jakis czas. Takze jak sie o cos walczy wywalczy sie ;)

logik89
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 9 cze 2013, 15:46
Reputacja: 2
Neutralny

Spoko. Niedługo Cie zatrzymają za przekroczenie dozwolonego terminu przebywania autem w UK. Co się odwlecze...

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

Krzysiek2099 napisał(a):To jest anglia. Tu wszystko zależy od widzimisię urzędasa.


Bzdura.Kolega Ci to udowodnił, nie odpuścił i załatwił sprawę.

Dodano: -- 17 lis 2014, 18:47 --

Krzysiek2099 napisał(a):Spoko. Niedługo Cie zatrzymają za przekroczenie dozwolonego terminu przebywania autem w UK. Co się odwlecze...


Przecież pisał wcześniej, że chce wywieźć to auto do PL.

Dodano: -- 17 lis 2014, 18:54 --

logik89 napisał(a):a wiec tak wyjasnione wszystko autko zostanie oddane tylko musze poczekac na papiery ktore wystawil mi policjant ktory popelnil duzy blad. Poniewaz zatrzymali mnie za brak road taxu a w systiemie widnieje ze nie posiadam insurance a posiadam polskie ubezpieczenie z opcja na europe. Takze udalem sie do najblizszego police station i tam wyjasnilem wszytsko posterunkowy powiedzial ze mam zlozyc skarge na tego policjanta ktory zawinil i z dokumentami ktore dostane udac sie na parking zaplacic 260f i odebrac autko i wtedy bede mogl uzytkowac autko przez jakis czas. Takze jak sie o cos walczy wywalczy sie ;)


Brawo. Tak jest z większością spraw tutaj, jak walczysz to wywalczysz.
Tak jest w urzędach, w sklepach a zwłaszcza w pracy w dodatku jak pracujesz z rodakami co mają podejście tego typu "bo w Anglii tak jest".
To, że nie walczą w swoich sprawach ok, ale najgorzej jak jeszcze innym doradzają...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

Sorry ale road tax a insurance to dwie rozne sprawy
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI