Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Ktoś ci podpowiada jak sobie poradzić z tym problemem , jak bezpiecznie wywieźć auto ,a ty pyskujesz i podejrzewasz podstęp ? To po co pytasz na forum?? Żenada.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 29 sty 2009, 13:04
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 4 gru 2014, 08:45 Re:

Thomas napisał(a):Przeciez to tak nie działa. Kamery skanuja rejestracje pojazdu po czym sprawdzają w systemie czy ma taxa.
Miejac obca rejestracji wcale cie nie sprawdzą.


No i wyjdzie że nie ma taxa, więc następny krok to sprawdzenie, kiedy wjechał. Tak to działa.
Jeśli twierdzisz że mając obcą rej wcale cię nie sprawdzą to się mylisz.
Więc, myślę ,że 100% gwarancji, których kolega szuka na forum nikt mu nie da.

Dodano: -- 4 gru 2014, 08:48 --

Thomas napisał(a):Przestan juz schizowac goscia, chyba ze masz lawete I chcesz zarobić.


Tu, niestety nie pomogę, bo nie posiadam lawety, ale nie dawno musiałem skorzystać z Dover do B-ham.

Dodano: -- 4 gru 2014, 09:07 --

pulpet1 napisał(a):Nie on mnie nie schizuje ale tak myślałem że to laweciarz tylko pewnie czekał na post typu a moze znasz jakiegoś laweciarza co pojedzie za 150£ :-) Pozdro


Kolego to są Twoje pierwsze posty na forum i już "jedziesz" po kimś nie znając go?
Nie mam lawety, ale na ebay, gumtree, bham, jest ich od groma.

W październiku moje auto padło 10 mil przed Dover, było to o godz.22 i dzwoniłem po laweciarzach.
Przyjechał gość za 1f/milę, więc chciałem Ci powiedzieć jakie są stawki. Ja niestety o 22 w nocy nie miałem szans się potargować.
Myślałem, że szukasz jakiegoś pomysłu, jak wyjechać bezpiecznie tym autem, dlatego napisałem...
Nie wiedziałem, że szukasz gwarancji jak bezpiecznie i za darmo wyjechać...
Ale może ktoś Ci da gwarancję. Powodzenia.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 4 gru 2014, 10:06

Tak wyświetli im sie ze to obca blacha. Tylko mysle sensownie ze w okresie swiatecznych takich blach bedzie masa I to nie tylko z Polski ale I Niemiec beneluxu Francji itd. Wiec brakloby im patroli zeby wysylac do kazdego obcego auta na drodze.
Co innego pewnie będzie po swietach, po nowym roku koedy juz wszyscy "obcy"powinni wyjechać...

Ale pan borewicz ma racje ze gwarancji nie ma..
Miałbyś 100 procentową gwarancje jadąc samochodem na angielskich blachach jak to na przyzwoitego emigranta przystalo
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 4 gru 2014, 10:28 Re:

Thomas napisał(a):Tak wyświetli im sie ze to obca blacha. Tylko mysle sensownie ze w okresie swiatecznych takich blach bedzie masa I to nie tylko z Polski ale I Niemiec beneluxu Francji itd. Wiec brakloby im patroli zeby wysylac do kazdego obcego auta na drodze.


Nie rozumiemy się.
Nie muszą wysyłać do każdego auta.
System jest połączony z Dover(gdzieś to czytałem,jak znajdę wrzucę), nie muszą wysyłać patrolu do kogoś kto wjechał na wyspy tydzień,dwa, czy miesiąc temu. Ale jeśli ktoś wjechał ponad rok temu ???

Ale masz rację, w okresie świąt będzie zamieszanie i może się udać...
Kolega szukał 100% gwarancji, dlatego przedstawiłem taki pomysł.
Pozdr.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 4 gru 2014, 19:19 Re:

Thomas napisał(a):Przeciez to tak nie działa.(...)

Wiesz jak to działa? Bo ja nie. I zapewne poza autorami systemu oraz obslugą też nikt nie wie.
Według Ciebie nie sprawdzają obcych rejestracji. A może nie-brytyjskie rejestracje sprawdzają w bazie wjazdów/wyjazdów do/z UK? Na bramkach na promie/pociągu masz przecież scan rejestracji. To i zapewne jakieś logi są dostępne.
A może zacieśniając współpracę policji wewnątrzwspólnotowych mogą poprosić naszą o namiary?

Oczywiście, to są tylko "gdybania", ale równie prawdopodobne, jak Twoje, że "to tak nie działa".

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Ale powiem tym co tak piszą o tych kamerach tutaj to piszecie kompletne bzdury!! Z pewnych zrudeł wiem ze Te Kamery wszystkie nie sa od tego żeby sprawdzać w czy z danym samochodem jest wszystko ok czy nie i niema zadnego systemu który to robi!!!! Kamery na autostradach są od tego żeby kontrolować czy jest wszystko ok pod względem bezpieczeństwa np. Wypadek, auto kture sie zepsuło,itp w skrajnych wypadkach typu pościgu jakiego kolwiek lub przestępstwa korzystają z tych kamer do namierzenia sprawcy danego przestępstwa i tyle No i oczywiście do namierzania tych co przekraczają prędkość. A do sprawdzania pojazdów i tablic sa wszystkie radiowozy i tajniackie auta których jest bardzo dużo na autostradach w uk.

Dodano: -- 4 gru 2014, 21:23 --

I przestańcie wypisywać bzdury!!! Bo nawet jeśli pojedziesz autem Angielskim bez opłaconego taxu i bez ubezpieczenia przejedziesz całą Anglię i jeśli nie bedzie jechał za tobą jakis Radjowóz lub tajniak to nic ci nie grozi nawet jeżeli pojedzie radiowóz to musi specjalnie cie sprawdzić i w tedy bedziesz mieć kłopoty a sprawdzają wyrywkowo i podejrzanie sie poruszających. Swoją drogą czy wyobraża sobie ktoś z was mądraków system który jednocześnie sprawdza setki tysięcy aut. W całej Angli.

pulpet1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 5 mar 2014, 14:57
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 4 gru 2014, 23:06 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

pulpet1 Poczytaj sobie w na temat ANPR i lepiej zmien zrodlo informacji.


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

Ja nie musze czytać ja to wiem i jest tak jak pisałem system służy do tego żeby wyłapywać przestępców. Wyjaśnię ci to tak jeżeli Pan X jpopełnił przestępstwo i znane są jego numery rejestracyjne i Pan z Policji zgłosi to do systemu to system ANPR poinformuje go gdzie znajduje sie dany pojazd. Duzo by wymieniać przykładów ale podam jeszcze jeden jeżeli Policja poszukuje delikwenta który posiada Auto na siebie i sie nim porusza to szybciutko go dorwą tak to działa a nie szczytuje wszystkie tablice i sprawdza czy wszystko ok.To lepiej ty sobie poszukaj wiecej na ten temat i poczytaj. Pozdro koniec dyskusji na ten temat :-)
Positive use
In August 2004 a presentation by John Dean, the Association of Chief Police Officers’ (ACPO) National ANPR Co-ordinator at IFSEC revealed how ANPR was being used to 'deny criminals the use of the road'.[7]

On 18 November 2005 British police constable Sharon Beshenivsky was shot and killed during a robbery in Bradford. The CCTV network was linked into an ANPR system and was able to identify the getaway car and track its movements, leading to the arrest of six suspects. At its launch in May, Ch Supt Geoff Dodd of West Yorkshire Police, called the ANPR system a "revolutionary tool in detecting crime".[8]

Car cloning
The success of ANPR in detecting vehicles of interest to police has led to a new kind of crime - car cloning. Criminals target vehicles of the same make and model to copy these number plates so that ANPR systems will record a read on the make and model relating to a fake licence plate. Any legal transgressions could then lead to the legitimate owner receiving notification of enforcement action instead of the criminal. There is very little monitoring of licence plate manufacture, particularly websites offering "vanity plates" (plates that are usable only in off-road circumstances, such as car shows) and this gives criminals avenues to attempt to evade detection, however ANPR will often show that there are multiple vehicles using the same registration number and prove that the genuine owner is innocent as well as providing images to identify the culprits.[9]

Project Champion
Project Champion is a project to install a £3m network of 169 ANPR cameras to monitor vehicles entering and leaving the Sparkbrook and Washwood Heath neighbourhoods of Birmingham, both of which have large Muslim communities. Its implementation was frozen in June 2010 amid allegations that the police deliberately misled councillors about its purpose, after it was revealed that it was being funded as an anti-terrorism initiative, rather than for 'reassurance and crime prevention'.[10][11]

pulpet1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 5 mar 2014, 14:57
Reputacja: 5
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 5 gru 2014, 00:41 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

Jeśli tak wszystko wiesz to po co zadajesz tutaj pytania. Zapytaj tych pewnych źródeł czy zgłaszać do DVLA, ze wywozisz auto do Polski.

Guest
 
 

pulpet1 napisał(a):(...)Swoją drogą czy wyobraża sobie ktoś z was mądraków system który jednocześnie sprawdza setki tysięcy aut. W całej Angli.


No pewnie, że masz absolutną rację! Przeciez każde dziecko w przedszkolu wie, że na każdej drodze wjazdowej/wyjazdowej z londyńskiej "zone" stoi gościu i ołówkiem notuje tablice i godzinę wjazdu i wyjazdu każdego auta...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

W ogóle cały ten temat jest... no. Pyta gościu o auto na parkingu policyjnym a go tam nawet nie ma.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Valde » 5 gru 2014, 20:51 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

pulpet1 napisał(a):To lepiej ty sobie poszukaj wiecej na ten temat i poczytaj


wiec poszukalem, troszeczke poczytalem i znalazlem pare odpowiedzi, sorry ze po angielsku ale nie chce mi sie tego tlumaczyc, szczegolnie w sobote wieczorem.

pulpet1 napisał(a):nawet jeśli pojedziesz autem Angielskim bez opłaconego taxu i bez ubezpieczenia przejedziesz całą Anglię i jeśli nie bedzie jechał za tobą jakis Radjowóz lub tajniak to nic ci nie grozi nawet jeżeli pojedzie radiowóz to musi specjalnie cie sprawdzić i w tedy bedziesz mieć kłopoty a sprawdzają wyrywkowo i podejrzanie sie poruszających


ok

The National ANPR Data Centre is being built alongside the Police National Computer because of the need to be constantly updated with lists of suspect drivers and vehicles.[1] Car registrations are checked against lists from the Police National Computer, including vehicles of interest to the police for crimes such as burglary or theft of petrol. [u]Uninsured drivers will be identified from data provided by the insurance industry, vehicles without a valid MoT test certificate will be flagged, and vehicles without a valid tax disc or with unlawful number plates will be identified.

How a police ANPR system works in practice
As vehicles pass the cameras, the VRMs are read together with the time, date and location, which are recorded in a database. The VRM is then checked against a number of databases, including local and national police databases, such as the Police National Computer (PNC) and those supplied by the Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA) and Motor Insurers’ Bureau (MIB). These databases are known as ‘hotlists’.
If the VRM matches one in these databases, an alert is triggered, referred to as a ‘hit’. This ‘hit’ ensures police officers are immediately alerted to vehicles that are stolen, unregistered, unlicensed, uninsured or believed or known to be involved in crime.

pulpet1 napisał(a):Swoją drogą czy wyobraża sobie ktoś z was mądraków system który jednocześnie sprawdza setki tysięcy aut. W całej Angli


ok

The NADC can provide information on vehicle movements that can assist the police in identifying patterns of behaviour of known criminals. Currently (April 2012) the NADC is receiving more than 18 million ‘reads’ each day, with almost 11.2 billion vehicle sightings stored on the database. Information is stored on individual force BOFs and the NADC for two years.


oczywiscie ze wszystko wiesz, nic nie musisz czytac!
Avatar użytkownika
Valde
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Dołączył: 27 mar 2012, 10:58
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 13
Neutralny

pulpet1 napisał(a):(...) jeżeli Pan X jpopełnił przestępstwo i znane są jego numery rejestracyjne i Pan z Policji zgłosi to do systemu to system ANPR poinformuje go gdzie znajduje sie dany pojazd.(...)


1. Jak system może wskazać miejsce pobytu samochodu pana X, jeżeli nie zarejestruje i nie przefiltruje wszystkich dostępnych w zasięgu kamer samochodów? Im mniej sczytanych rejestracji, tym wieksze sito i mniejsza szansa na znalezienie delikwenta.
2. Jazda nieubezpieczonym, nieopodatkowanym pojazdem to też przestępstwo...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI