Reklamacje

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez kathrina_c » 17 mar 2015, 08:38 Reklamacje

Witam,

Czy wiecie może jak w UK wygląda proces reklamacji ??
Kupiłam nowy wózek dla mojego dziecka. Zepsuł się hamulec - poważna sprawa, naraża
bezpeczeństwo mojego szkraba.

Bardzo proszę o informację czy mam prawo żądać wózka zastępczego w razie konieczności wysyłki - nie mam auta - to jedyny sposób poruszania się z moim dzieckiem. Ponadto dziecko jest na etapie zasypiania w wózku, sprawia że w żadnym wypadku nie mogę się go pozbyć w tej chwili.

Pytanie brzmi do czego mam prawo jako konsument w UK.

Z góry dziękuję za pomoc :)
KC.
Avatar użytkownika
kathrina_c
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 43
Dołączyła: 13 wrz 2014, 14:04
Lokalizacja: West Bromwich od niedawna
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 mar 2015, 11:14 Re: Reklamacje

Nie powiedziałaś GDZIE i od kogo go nabyłaś. Sklep/ebay/sklep internetowy...
Zgłaszasz reklamację, oddajesz zepsuty (w formie określonej przez sprzedawcę - kurier/sklep) Naprawiają Twój i odsyłają lub przysyłają Ci nowy.
Wózek zastępczy? Nie słyszałem o takiej możliwości. Ale mało słyszałem. To nie samochód...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 18 mar 2015, 00:17 Re: Reklamacje

W Angli raczej nie ma problemu z reklamacjami w zeszłym roku przed wyjazdem na Kaukaz kupiłem nowy plecak juz jak sie w domu pakowalem w jednej z kieszonek popsuł sie zamek, a w gorach zaczął puszczać jeden ze szwow, ktory trzyma pasek do którego przyczepia sie linę podczas transportu. Po powrocie poszedłem z tym plecakiem do sklepu pokazalem usterki kobieta przy kasie zawolala swojego przełożonego, ktory bez żadnych problemów stwierdził, ze plecak jest objęty 24 miesięczna gwarancja i zaraz mi go wymieni ja jednak chciałem go zwrócić i odebrać pieniadze bo poprostu sie nie sprawdził i tez nie było problemu, po 15 minutach wyszedłem ze sklepu z pieniędzmi.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 18 mar 2015, 11:46 Re: Reklamacje

xxxx no to właśnie jest problem, bo koleżanka nie wspomniała gdzie nabyła wózek. Jak w sklepie to może byc Twój scenariusz. jak przez internet, to też zależy czy na ebauy czy w jakimś sklepie i czy ten sklep ma odpowiedniki w realu, czy 100% internetowy. A problem koleżanki polega na tym, że
kathrina_c napisał(a):(...) w żadnym wypadku nie mogę się go pozbyć w tej chwili(...)

Wymienić wymienią czy też naprawią, ale czy w porządanym przez kolezankę terminie...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


Powrót do SZUKAM INFORMACJI