CPC gdzie korzystniej zrobic czy w PL ? a moze GB?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Witam :)
mam prozbe czymoglby ktos mi doradzic gdzie najrozsadnie bylo byl zrobic ,, Kurs na przewoz rzeczy i osob '' 140 godzin w polsce tyle to trwa po skonczonym 25 roku
czy w Polsce ?? a moze w Uk bylo by madrzej ?
dodam ze zdalem Prawo jazdy w przed swietami 2,04,15 kategorie C E ( nie bedzie problemu zrobic go w polsce jesli chodzi o czas na ten kurs )
zastanawiam sie jak wyglada w uk ten kurs czy trudnIEJ jest go zdac ?
planuje ... pracowac w uk jako kierowca :) a nie w Pl,
jesli zdam go w polsce czy jest on chonorowany w UK po poprzednim przetlumaczeniu ?

dlatego zwracam sie do was kochane ludziska potrzebuje w tej chwili waszego doswiadczenia nabytego :)
pozdrawiam i z gory dziekuje za podpowiedzi
pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 8 kwi 2015, 14:53 Re: CPC gdzie korzystniej zrobic czy w PL ? a moze GB?

Radek_2010 napisał(a):najrozsadnie

hmmm
Radek_2010 napisał(a):Kurs na przewoz rzeczy i osob '' 140 godzin w polsce

:idea:
You’ll need to do 35 hours of periodic training every 5 years to keep your Driver CPC.
https://www.gov.uk/driver-certificate-o ... etence-cpc

Wystarczy jako komentarz ?

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

Ja we wrzesniu 14 roku zrbilem 140 w pl . Uczylem sie dwa tyg pytan ktore dostalem od goscia ktory w pl prowadzi szkolenia [woj kujawsko pomorskie]. Pytania ma identyczne jak na tescie niewiem z kad ale niewnikam. Polecialem do pl na 3 dni i zrobilem jako jedyny zero bledow. Wyszlo mnie okolo 2,5 tys i jest wymienilem w dvla i bez problemu jest uk .

Dodano: -- 8 kwi 2015, o 17:34 --

A i 35h robi sie od zdania cpc co 5 lat jesli zrobiles kwit po 2009r. Chyba ze zdobyles przed to WTEDY 35h i masz z glowy .

PIT586
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 18 wrz 2008, 20:02
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 8 kwi 2015, 18:08 Re: CPC gdzie korzystniej zrobic czy w PL ? a moze GB?

PIT586 napisał(a):A i 35h robi sie od zdania cpc co 5 lat jesli zrobiles kwit po 2009r. Chyba ze zdobyles przed to WTEDY 35h i masz z glowy .

Tak masz racje, zapomniałem o tym że osoby które zdały prawo jazdy po 09r. są objęte innymi przepisami. :mrgreen:

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

To w uk tez troszke inaczej wyglada i 2x tyle :D

PIT586
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 18 wrz 2008, 20:02
Reputacja: 2
Neutralny

Panowie bronka byl postawil :564: :564: za wasze pomocne wypowiedzi :)
wobec tego lece do Ojczyzny :) 12 .04 rozpoczac kurs Przewoz rzeczy i osob
:))) i go zdac : ))))
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

pamiętaj o wyjeździe na płytę poślizgową cały dzien ślizgania, w 3 dni nie załatwisz, a jak pogadasz z instruktorem to cały kurs zrobisz w domu przez internet a egzamin w szkole.

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

bigspot2 napisał(a):pamiętaj o wyjeździe na płytę poślizgową cały dzien ślizgania, w 3 dni nie załatwisz, a jak pogadasz z instruktorem to cały kurs zrobisz w domu przez internet a egzamin w szkole.


ja robiąc CPC w Polsce miałem symulator - 2 godziny jazdy - jest to zamiast płyty poślizgowej.

hashordie
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 26 paź 2013, 14:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez PIT586 » 11 kwi 2015, 20:33 Re: CPC gdzie korzystniej zrobic czy w PL ? a moze GB?

Zalatwisz w 3 dni w sumie w 15 min test i kwit masz w kieszeni. Wystarczy dobrze sie dogadac ze jestes za granica niemasz czasu na jakies plyty czy symulator i placisz. Chcesz pytania nauczysz ich sie w domu i bedziesz na egzamin . I tyle .

PIT586
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 18 wrz 2008, 20:02
Reputacja: 2
Neutralny

Jasne placisz I masz a postem wsiadasz I powodujesz wypadek. Gratuluje takiego myslenia, byle zalatwic. Ta wiedza jest potrzebna bo inaczej kazdy matol z pieniedzmi moze byc kierowca. Zycze Ci kolego zebys zalatwil to szybko ale z glowa. Kierowcow debilow mamy juz wielu nie badz kolejnym.

Pozdrawiam

zawodowy kierowca

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez PIT586 » 11 kwi 2015, 21:51 Re: CPC gdzie korzystniej zrobic czy w PL ? a moze GB?

Napisalem jak sie to zalatwia bedac za granica zeby niejechac na miesiac do pl . Jakos jezdze duzymi i problemu niema .

PIT586
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 18 wrz 2008, 20:02
Reputacja: 2
Neutralny

A firma nie moze ci zrobic? Tutaj tylko sluchasz co gosciu ma do powiedzenia w tydzien masz kurs z glowy.

Dodano: -- 12 kwi 2015, 05:02 --

A firma nie moze ci zrobic? Tutaj tylko sluchasz co gosciu ma do powiedzenia w tydzien masz kurs z glowy.

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 12 kwi 2015, 11:12 Re: CPC gdzie korzystniej zrobic czy w PL ? a moze GB?

bigspot2 napisał(a):wsiadasz I powodujesz wypadek.


Ja bym aż tak nie dramatyzowal. Do 2009r CPC nie istniało i jakoś kierowcy nie gineli jak te przysłowiowe muchy.

Jestem zawodowy kierowcą, jestem wielkim zwolennikiem kursów doszkalajacych, jestem przeciwnikiem CPC w takiej formie i kształcie jak to teraz wygląda.

Ja musiałem zrobić 35h? Strzelam w ciemno ze 20h było o tym samym, tacho itp... Strata czasu dla osób ktore muszą za to płacić.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

Kolego bigspot2 te całe CPC to tylko wyciaganie kolejnej kasy z naszej kieszeni , a dla nowych kierowców to już całkowite nieprozumienie skoro cały materiał maja na kursach przygotowujących do egzaminu. Zamiast pomagać , rzuca się kolejne kłody pod nogi i wyciąga kasę . Jeszcze kilka lat i nie będzie miał kto jezdzić , bo jak policzysz koszt prawka i na dzień dobry 2500 za kwalifikacje w Polsce to koszt robi się już konkretny . A to jak kto jezdzi nie zależy od setek bez sensownych szkoleń , bo teoria nie zawsze idzie w parze z praktyka a od myślenia na drodze i ilości nawiniętych kilometrów ( czytaj zebranego doświadczenia).

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

Witam Panów
- chwalimy sie ;) :wink: :D 16 .05,2015 ukonczylem kurs na przewoz rzeczy w pl :D :!: ;) ( 2500zł ; / zycie ) oraz extra zrobilem ADR cysterny ... :D

placisz .. ( i trzeba meczyc slajdy ) nie bylo szansy :wink: ( ze da rade cos zalatwic pytania czy cos ) przynajmnie w moim osrodku. :) typ bał sie o biznes ze kontrole i itd .W naszej grupie : z 20 osobowej grupy (z przewozu rzeczy ) 7 osob nie zdalo i poprawka na kolejny miesiac ... i nikt nie wnika ze placisz 2500zł za ten kurs ; //

Mam pytanie do Panow , gdy wroce do UK chcialbym wymienic prawo jazdy w DVLA w jaki sposob to sie odbywa :?: ? czy musze do nich jechac osobiscie :?: ? moze wymagane jest wyslanie poczta z forma ? :?: ? przypuszczalny koszty :?: ? rowniesz interesuje mnie karta kierowcy do tachografu :?: ? ;)

czy kierowcy bez doswiadczenia maja szanse gdzies dostac w wekendy do pracy w celu zdobycia doswiadczenia , pierwsze szlify ;P swoich nowych umiejetnosci :P ?? :?:

z gory
dzieki za pomoc :)
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI