Gdzie jest normalny hipermarket?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez nokia41 » 12 mar 2016, 06:28 Re: Gdzie jest normalny hipermarket?

Duzy to pojecie wzgledne szczegolnie dla faceta;-)

A tak powaznie fajnie ze ogarneliscie. Tak jak piszesz ten mniejszy to hall green superstore blizej do miasta a w przy rondzie na m42 jest extra shirley.
jak co to kiedys przybijcie sobie jeszcze na new square west bromwich. Fajne nowe centrum jest tesco extra, primark, sport direct, h&m, next, kino I wszystko w jednym miejscu.

nokia41
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 24 wrz 2007, 16:08
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez golla » 12 mar 2016, 09:30 Re: Gdzie jest normalny hipermarket?

My galerii nie lubimy ha ha, poza tym dla nas to po całym dniu pracy przejeżdżka przez centrum i nam się najzwyczajniej nie chce, ale dzięki za info, bo nie wiedzieliśmy.

golla
Rozeznany
 
 
Posty: 113
Dołączyła: 5 lut 2016, 21:57
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Maggie208 » 12 mar 2016, 21:43 Re: Gdzie jest normalny hipermarket?

Kupic online, na bank dojdzie i wiekszy wybor lol :lol:

Maggie208
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 26 gru 2015, 12:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 14 mar 2016, 16:23 Re: Gdzie jest normalny hipermarket?

Też nie mogę pojąć jak można jeździć tylokrotnie dalej żeby był większy sklep.
Sekcja retail w biznesie już dawno zmienia sklepy na takie - które są w pewien sposób spersonalizowane do klientów. Po to macie wszystkie karty punktowe i lojalnościowe bo w ten sposób budowany jest profil sklepu. Do tego piękne spreadsheety sprzedaży, marży, obrotów i po niewielkim czasie masz wgląd, że nie opłaca się pakować np. asortymentu technicznego do Tesco Extra w dzielnicy XXX bo się słabo sprzedaje. Dalsza analiza wykazała np. że niedaleko jest duże B&Q obok którego stoi Sainsbury, więc Tesco nie będzie na siłe wprowadzać asortymentu który i tak im się nie sprzedaje a zamiast tego mają np. szerszy zakres produktów biurowych czy szkolnych. Stąd może się wydawać że jedziesz do hipermarketu w którym nie ma tego co szukasz mimo że w innym mniejszym sklepie odnajdujesz się o wiele lepiej. W Polsce też to powoli wprowadzają. Niestety nam jako konsumentom pozostaje dostosowywać się do zmieniających się realiów i odzwyczaić się od nawyków konsumenckich że hipermarket ma "wszystko".

Z drugiej strony podpowiem że zakupy online są o wiele lepsze a w szczególności tutaj (pamiętam jak Piotr i Paweł wprowadzał taką usługę w Polsce i na początku to w ogóle nie przeszło). Sainsbury's, Waitrose, Ocado, Morrisons, Tesco - klikasz, zamawiasz, kwestia gdzie wygodniej pod względem np. dostaw. Oczywiście nie ma co liczyć że zamawiając w piątek rano będzie dostępny "slot" na dostawę na 10-tą rano w sobotę, ale zdarzają się wyjątki. Polecam spojrzeć kiedyś na podsumowanie podróży i rachunków (nie tylko za zakupy i paliwo) jak to wygląda jak "jeździcie" do sklepów. W pewnym momencie jest to strata czasu i pieniędzy, w szczególności jeśli zakupy robicie "raz na tydzień" uzupełniając braki w lodówce i zamawiając świeże warzywa i owoce. Okazuje się że nawet w największym ulubionym sklepie akurat nie ma kilku produktów z listy aby ciągle podjeżdżać do innych sklepów aby "dobrać" te brakujące. Nie mówię że zakupy online są 100% rewelacyjne, bo zdarzają się wpadki i brakujące rzeczy, ale rzadziej niż zakupy na miejscu :) (a przy okazji i drzwi nie obiją na parkingu) :D
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 15 mar 2016, 16:45 Re: Gdzie jest normalny hipermarket?

Ja też nie lubię robić zakupów ale czy trzeba w oślim pędzie gonić za technologią:
-zakupy online
-stoję w korku na drodze, patrze w lusterko ktoś się bawi telefonem
-siedzę w restauracji ze znajomymi obok mnie siedzi chłopak z dziewczyną nie rozmawiają praktycznie ze sobą tylko on wpatrzony w telefon ona tak samo
-wrzucanie wszystkiego na facebooka, a gdzie jakaś prywatność, mam wrażenie, że 90% ludzi nie podróżuje po świecie żeby zobaczyć coś ciekawego tylko żeby strzelić "selfi" i wystawić na "fejsa", a wyznacznikiem pozycji w społeczeństwie jest ilość "lajków"

Jak tak dalej pójdzie to niedługo ludzie będą ze sobą rozmawiać, spotykać się, tylko komunikować się za pomocą różnego rodzaju portalów.

https://www.youtube.com/watch?v=9YsTB7O77Qo a tutaj skecz "Tydzień bez facebooka" mój ulubiony moment około 10:40 "Panie to ja mam żonę i trójkę dzieci ja będę musiał teraz do nich rozmawiać" z jednej strony śmieszne, a ale jak się nad tym tak zastanowić to jest straszne, a nie śmieszne.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 15 mar 2016, 18:32 Re: Gdzie jest normalny hipermarket?

Xxx polecam książkę Marc Elsberg Zero.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI