Wyjazd do Anglii?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Kitka94 » 24 sty 2017, 20:54 Wyjazd do Anglii?

Cześć wszystkim. Chciałabym poradzić się Was na temat wyjazdu do Wielkiej Brytanii w ciągu 2-3 najbliższych tygodni. Praktycznie już byłam zdecydowana ale czytałam wiele artykułów na Polishexpress i one mnie po prostu przerażają, co sprawia że odwlekam zwolnienie się z pracy z tygodnia na tydzień i bardzo źle to wszystko na mnie wpływa. Czy warto teraz wyjeżdżać? Jaka jest tam obecna sytuacja Polaków, którzy przyjechali po referendum? W ogóle jak widzicie cały ten Brexit? Bardzo dziękuję za wszystkie informacje i odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Kitka94
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 24 sty 2017, 20:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 25 sty 2017, 06:24 Re: Wyjazd do Anglii?

Póki co to nic się nie zmieniło i przez najbliższe kilka lat nic się nie zmieni.
Nie ma to jak swoją wiedzę czerpać z jakiegoś szmatławca szukającego sensacji...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 26 sty 2017, 17:09 Re: Wyjazd do Anglii?

Wejdź w Polsce na pudelka, potem poczytaj Fakt, SuperExpress i Wyborczą. Na koniec dopraw jakimś przemówieniem polityków i sama zdecyduj czy to co "słyszysz" o Anglii nie jest tak samo w krzywym zwierciadle jak "wiadomości" w Polsce.

Na razie jest jak jest.. są lepsze miejsca, są gorsze miejsca. Są miejsca gdzie Polacy mają w kółko przechlapane, są miejsca pracy gdzie Polaków nienawidzą. Są miejsca gdzie nie warto wypuszczać się nawet w biały dzień. Ale mówimy tutaj o poszczególnych dzielnicach Londynu, Birmingham, Manchester, Liverpoolu, Glasgow, Edinburghu, Bristolu czy Cardiff. Same największe miasta.

Oczywiście w każdym z tych miast znajdziesz też oazy spokoju, różnorodność, zrozumienie i wielokulturowość która sobie "radzi". Są też takie miejsca, w którym jak zamieszkasz to za Polską zatęsknisz dopiero po kilku latach.

Nie ma zbytnio co się przejmować, ale po kilku latach i tak jest spora część ludzi która zastanawia się nad powrotem. Do czego? Nie wiadomo... ale Anglia po jakimś czasie potrafi "zbrzydnąć"
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 26 sty 2017, 17:54 Re: Wyjazd do Anglii?

Jak na razie nie ma obawy ze strony Brexit,ale wybierając się tu trzeba się dobrze zabezpieczyć finansowo.Co prawda prace można mieć od ręki,ale to zależy co masz zamiar robić chodzi o pracę.Jeż poszukujesz dobrej posady licz się z wydatkami zanim coś znajdziesz chyba że jest to zawód poszukiwany w uk.Tak trzeba się przygotować na wydatki na pokój mieszkanie ale to wybór twój.Dodatkowo wydatki na bilety telefon itd,jedna chyba spróbować warto.Powodzenia w razie przyjazdu.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez bartoszekw » 27 sty 2017, 17:15 Re: Wyjazd do Anglii?

witam

Zlezy duzo od twoich oczekiwan ,oraz jaka prace /zawód obecnie masz .W anglii mozna znalezc nadal prace (przez rózne agencje pracy ) ale jest to najczesciej ciezka praca (trudne warunki itp) z koleji jezeli chcesz miec prace lepsza -to ciezko bez doswiadczenia zdobytego w UK od razu sie 'przebic' wtedy jezyk angielski jest koniecznoscia.Jak pisano powyzej -sa rozne miejsca i rozni ludzie. Ja po 3.5 roku wracam do polski akurat - mam w pl dom ,oraz chce zeby moje dziecko chodzilo do szkoly wsrod 'swoich'. Trudno doradzac ale duzo zalezy od twojej sytuacji zyciowej w polsce. Tutaj nie jest kolorowo -duzo osob mieszkajacych w anglii czesto koloryzuje rzeczywistosc tutaj.Sa ludzie ktorzy sa w anglii bo czesto nie maja powrotu do Polski -sprzedali domy itp. Jezeli jednak jestes otwarta na nowe doswiadczenia ,bez rodziny ,masz do kogo przyjechac -kto Ci pomoze (bardzo wazne) to mozesz spróbowac

bartoszekw
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 cze 2016, 16:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka94 » 5 lut 2017, 20:02 Re: Wyjazd do Anglii?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Kitka94
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 24 sty 2017, 20:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marekworcester » 2 mar 2017, 21:18 Re: Wyjazd do Anglii?

Kolega Edmun napisal, ze Anglia po jakims czasie potrafi zbrzydnac. To prawda. Ja bylem 2 razy w Angli, kazdy raz po 3,5 roku. Za kazdym razem po tych 3 latach mi zbrzydlo w uk. Teraz mieszkam 4 lata w Norwegii i tez juz mi te gory zbrzydly. 13 lat na obczyznie Anglia, Dania, Norwegia ale do Polski wracac nie zamierzam. Pozdrawiam Polakow w Bham.

marekworcester
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 lut 2008, 19:01
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zielis1 » 28 mar 2017, 06:59 Re: Wyjazd do Anglii?

Witam,
w maju przylatuje do Birmingham i zamierzam zamieszkac i pracowac w Dudley. Czy mozecie mi cos podpowiedziec, gdzie szukac pracy, na co uwazac.
Pozdrawiam Maciek

zielis1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 27 mar 2017, 09:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez martinez1 » 27 paź 2017, 10:23 Re: Wyjazd do Anglii?

Kitka94 napisał(a):Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Hej - podjelas jakas decyzje , podziel sie przemysleniami :)

martinez1
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 7 gru 2014, 10:20
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron