road tax

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez debskix » 8 cze 2007, 18:18 road tax

jeszcze jedno pytanie z serii polskich aut.czy musze wykupic podatek drogowy w anglii?raczej tak ale czy nie ma problemu z zalatwieniem takiej sprawy na polskich rejestracjach?czy jesli musze to wykupic to procedura jest taka sama jak z ang.autem?

debskix
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 cze 2007, 18:37
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 8 cze 2007, 18:21 Re: road tax

raczej nie trzeba, nigdy nie slyszalem ze trzeba miec a jezdze od 3 lat
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 8 cze 2007, 21:10 Re: road tax

nie musisz wykupowac road tax jeski jezdzisz samochodem zarejestrowanym w pl. Powinienes przerejestrowac auto po 6 miesiacach pobytu na wyspach i wtedy placic haracz. chciaz chyba nikt jeszcze tego nie zrobil :oops:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez corrado1980 » 27 lip 2008, 21:53 Re: road tax

mam tax do końca m-ca....co sie stanie jak wykupie go następnego dnia po terminie ?

corrado1980
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2007, 12:55
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 lip 2008, 22:09 Re: road tax

corrado1980 napisał(a):mam tax do końca m-ca....co sie stanie jak wykupie go następnego dnia po terminie ?


Raczej nic sie nie stanie, ale nie stawiaj samochodu na drodze, tylko w garazu lub na podjezdzie.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 lip 2008, 09:30 Re: road tax

ja myślę , ze podatek drogowy nalezy zapłacic bo widziałam kilka razy jak stoja i namierzają takie auta. Kolega ktory nie zapłacił road taxu juz ponad miesiąc , laweta wzieła mu auto sprzed domu, stał 2kołami na ulicy-2ma na chodniku. Auto juz mu przepadło poniewaz zabranie go z parkingu jest zbyt kosztowne w stosunku do ceny auta. Chyba ze liczysz na łud szczęscia................ :roll:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 28 lip 2008, 11:17 Re: road tax

Tak, pryjezdza ci taka lawetka o 5 rano, cichutko zabiera semochodzik, budzisz sie rano a tu nie ma samochodziku :galy:
Ostatnio 3 samochody tak zgarneli z mojej ulicy.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez DD » 28 lip 2008, 14:35 heh

moj brat za to zaraz po przyjezdzie do UK dostal na szybe piekna duza naklejke z ostrzezeniem ale pomoglo podklejenie do szyby w miejscu road tax'a informacji od kiedy do kiedy bedzie sie tym autem jezdzil po UK. teraz juz ma angielskie wiec bez problemu. Ale pytalem znajomych policjantow i stwierdzili jednoglosnie, ze to bardzo dobry pomysl z ta informacja.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez daro31 » 3 sie 2008, 19:23 Re: road tax

Z tego co wiem od kilku lat jestesmy w Unii wiec samochody ktorymi przyjezdzaja polacy na nie dluzej niz 6 miesiecy na wyspy, nie potrzebuja taxu, bo wszystkie dokumenty maja uzupelione w kraju, prawda, to dziala tez w druga strone, zaden angol nie bedzie wykupywac drogowego bo przyjechal np, na urlop do Krakowa, ale jesli planuesz zostac na dluzej na wyspie, moga sie przyczepic, bo przepis mowi, ze po 6-ciu m-c masz przerejestrowac na ich blachy i wtedy wykupic tax, jesli jestem w bledzie to niech mnie ktos poprawi
pozdrawiam
daro31
Avatar użytkownika
daro31
Raczkujący
 
 
Posty: 69
Dołączył: 9 paź 2007, 19:41
Lokalizacja: Olsztyn - Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 31 paź 2014, 16:45 Re: road tax

Odgrzeję kotleta... ostatnio słyszałem, że policja mówi właścicielom polsich aut, że powinni wykupić road tax. Ale na żadnej angielskiej stronie nie znalazłem info by można było wykupić road tax na pl blachy. Coś się zmieniło w tej kwestii?

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 31 paź 2014, 22:48

Nic sie nie zmienilo poza świadomością policji. Kiedys sami byli nie doinformowani jakie jest prawo a teraz juz nie przejdzie byle wymówka.
Z tego co sie orientuje to nie da się wykupic taxu bez przerejestrowania samochodu I jego ubezpieczenie u angielkiego ubezpieczyciela.
Jak widzisz to sie nie oplaca bo pewnie samochód który posiadasz będziesz mógł tutaj kupić za 50-60% ceny.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez marass85 » 1 lis 2014, 09:32 Re: road tax

Road taxu nie da sie kupic na PL blahy i koniec kropka... auto trzeba przerejestrowac, a jak sie to uczyni to mozna kupic road tax oczywiscie w pakiecie z mega drogim ubezpieczeniem z racji na kierownice po innej stronie (nie wiem czy przypadkiem nie trzeba zmienic lamp jak sie chce przerejestrowac)... suma sumaru impreza jest bardzo droga i totalnie nieoplacalna... Co do jezdzenia na pl blachach to mozna tu jezzdzic 6 miesiecy, ale pod jednym warunkiem - jezeli jest to TURYSTYKA. Jezeli tu zyjemy i pracujemy to jestemy rezydentami i powinnismy auto przerejestrowac teoretycznie jak najszybciej.

Teraz krotka historia mojego znajomego, ktora wydarzyla sie tydz temu. Zlapali go pod Luton (policja + DVLA) na autostradzie, podobnie jak lapali wszystkie auta na obcych blachach. Sprzawdzali go godzine, jego tozsamosc, kiedy przyjechal byc moze i nawet czy pracuje tu. Powiedzieli mu ze auto przebywa tyle i tyle, nie ma Road taxu i jest to nielegalne... dostal mandat na sume 260F i do wyboru albo przerejestrowac auto i wykupic road tax, albo ma 56 dni na opuszczenie kraju. Dodam tylko, ze oplata musiala byc uiszczona na miejscu bo jak nie to auto pojechaloby laweta na parking i wtedy koszty bylyby jeszcze jeszcze wieksze). Sam jezdze na pl blachach i dlatego bez karty nie wsiadam do auta dzisiaj :D prawda jest taka, ze ostro sie za to wzieli i w sumie ten system sie powoli konczy dlatego za pol roku kupuje ang auto i oby do tego czasu jakos przejzdzic bezproblemowo, pzdr.
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 1 lis 2014, 10:12 Re: road tax

Witam
znalazłem takie informacjie
http://**********/uk/wielka-bryt ... ropy.html#

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 1 lis 2014, 15:49 Re: road tax

daro31 napisał(a): prawda, to dziala tez w druga strone, zaden angol nie bedzie wykupywac drogowego bo przyjechal np, na urlop do Krakowa, jesli jestem w bledzie to niech mnie ktos poprawi
pozdrawiam


Każdy Angol będzie wykupywać za każdym razem jak auto zatankuje...bo w PL podatek jest zawarty w cenie paliwa :D
...o czym większość rodaków zapomina porównując ceny paliwa...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Krzysiek2099 » 2 lis 2014, 02:42 Re: road tax

Noo jasne. Porównując ceny paliwa. W Szczecinie 5,5zł czyli około 1,08 funta z road taxem a tutaj 1,4 funta bez road taxu. Sirjusli???

Widzę tutaj krawężniki są tak samo tępi jak w PL informując kierowców o możliwości wykupienia road taxu, gdy w rzeczywistości go nie mają.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI