Gdzie można aplikować o uznanie kwalifikacji z PL?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Witam.
W niedalekiej przyszłości chciałabym podjąć pracę w zawodzie. Czy ktoś orientuje się gdzie mogę aplikować o uznanie kwalifikacji z PL i określenie LEVEL NVQ (1. Pedagogy of Resocjalization, 2. Pegagogy of Care and Upbringing) ?
Otrzymałam informacje na tutejszym uniwersytecie, że mogę złożyć dokumentację, następnie zostanie określony mój level i będę mogła kontynuować edukację (rekrutacja odbędzie się dopiero w lipcu).
Czy istnieje inny sposób? Czy istnieje jakaś instytucja, która się tym zajmuje?
Nie chciałabym tracić czasu na to, co już posiadam.
Uczelnia, którą ukończyłam w PL wystawiła dyplom wraz z "information on the contents and results gained" w języku angielskim.
Dziękuję za wszelkie informacje.
M.

detaksacja
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 15 lis 2017, 10:58
Reputacja: 0
Neutralny

Ten level nvq 1 i 2 to nie czasem poziom polskiego liceum?
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

napisz do użytkowniczki KEM, ona Ci wszystko wyjaśni.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

Będąc osobą zainteresowaną pracą, udałam się do potencjalnego na rozmowę wraz ze swoimi dokumentami. Praca bez NVQ mało płatna, zresztą nawet w 1 i 2 level też. Health and social care NVQ level jest do poziomu 7. Potencjalny przejrzał papiery, wszystko jest, no oprócz NVQ bez którego nie mogę podjąć pracy na tym stanowisku. Wg niego i jemu podobnych, po konsultacji na oko, stwierdzili, że prawdopodobnie mam level 5, może wyżej. Mam wrócić z papierkiem. Teraz muszę mieć to na papierze, by płaca była adekwatna do dyplomu. Jedni mówią, że gdy składa się dokumenty na uniwersytet, to władze rekrutacyjne często zaniżają, to co się już posiada.
Nie mam pojęcia, z której strony mam zacząć, by było jak najmniej boleśnie.

detaksacja
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 15 lis 2017, 10:58
Reputacja: 0
Neutralny

Nvq to raczej technikum. Nostryfikację dyplomów i innych szkolnych" świstków" można zrobić tu https://www.naric.org.uk/naric/
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

Znajdź organizację NARIC Uk która zajmuje się tłumaczeniem różnego rodzaju kwalifikacji i wydająca certyfikaty które mówią jaki jest ekwiwalent danych kwalifikacji spoza UK w systemie np. edukacyjnym w UK. Ja musiałem to wykonać jak aplikowałem tu na studia w 2009 roku a w Polsce miałem świadectwo technikum+maturę. I znaleźli, że jest to odpowiednikiem tut. BTEc NVQ Level 3.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI