Prawo jazdy Angielskie??

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 15 sty 2008, 21:10 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Jakby nie patrzyl to mozna jezdzic bo jestesmy w unii moze ktos Wie co sie dzieje po wymianie polskiego prawka na angielskie bo wiem tylko tyle ze wysylaja je do polski.
I co bedzie z angielskim prawkiem bo wydaja z data waznosci na 10 lat wiec co pozniej ,a i malo tego polskie mialem dozywotnie te do 70 czy 75 roku zycia :-D

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 16 sty 2008, 01:10 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Eryk1 napisał(a):I co bedzie z angielskim prawkiem bo wydaja z data waznosci na 10 lat wiec co pozniej


pozniej musisz je wymienic na nowe :-)
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 17 sty 2008, 17:58 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Moze ktos mi wyjasnic dokladnie jak to jest z kat. B i B1, jakimi mozna jezdzic autami tzn do ilu max miejsc i ton. Podobno jest roznica miedzy przepisami PL i UK
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mlody » 17 sty 2008, 18:25 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Jak masz pelne B to B1 juz niedotyczy, to jest kategoria na mniejsze pojemnosci (fiat 126p :D ) kategorie sa takie same jak w polsce, B jest do 7,5 DMC i 8 osob + kierowca
Diabeł jest optymistą, o ile sądzi, że można ludzi uczynić gorszymi.

Mlody
Rozeznany
 
 
Posty: 238
Wiek: 45
Dołączył: 22 cze 2007, 18:40
Lokalizacja: West Midlands :>
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 17 sty 2008, 19:05 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Tak mnie to wlasnie zastanawialo bo rozmawialem o tym z jednym anglikiem i powiedzial ze mozna jezdzic nawet busem co ma 12 miejsc, widocznie sie mylil :roll:

Juz znalazlem ze musi byc D albo D1, wiec mam kolejne pytanie. Jak zrobic D, D1 ale bez kursu tzn jako "uczen" ? o co w tym chodzi?
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mlody » 17 sty 2008, 20:46 Re: Prawo jazdy Angielskie??

hmmm.... jeszcze raz z tym D, o co chodzi???

D1 to jest kategoria na male, zdaje sie ze do 25 osob, bez sensu robic mala skoro rocznikowo mozesz zrobic normalna
Diabeł jest optymistą, o ile sądzi, że można ludzi uczynić gorszymi.

Mlody
Rozeznany
 
 
Posty: 238
Wiek: 45
Dołączył: 22 cze 2007, 18:40
Lokalizacja: West Midlands :>
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 18 sty 2008, 17:43 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Mlody napisał(a):B jest do 7,5 DMC i 8 osob + kierowca


Dowiedzialem sie ze na kat B mozna tez jezdzic np minibusem do 16 pasazerow :mrgreen:
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mlody » 18 sty 2008, 18:07 Re: Prawo jazdy Angielskie??

hehehe masz dobrych informatorow, jak sama kategoria B mowi, samochody osobowe, niewidzialem wzmianki o minibusach, a pozatym 16 osob na pokladzie to juz nie mini :>



jak bedziesz mial kontrole, to napisz jak bylo

Pozdrawiam :>
Diabeł jest optymistą, o ile sądzi, że można ludzi uczynić gorszymi.

Mlody
Rozeznany
 
 
Posty: 238
Wiek: 45
Dołączył: 22 cze 2007, 18:40
Lokalizacja: West Midlands :>
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 18 sty 2008, 19:52 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 22 sty 2008, 08:12 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Mi sie zawsze wydawalo, ze powyzej 9 osob to juz jest autobus
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Maxio » 7 lut 2008, 19:07 Re: Prawo jazdy Angielskie??

HI
Tak jak tu mowia niektorzy jest roznica miedzy przepisami .wystarczy sprawdzic w necie DVLA i nie ma problemu. Jednoczesnie przepis mowi .Kto pracuje jako kierowca musi wymienic prawko od zaraz wszyscy pozostali maja czas 185 dni Prawko PL jest odsylane do Pl w punkt administracyjny dla danej osoby .Roznica miedzy polskim a uk prawkem jest taka .Jesli ktos ma bezterminowe Pl to ma tez obowiazek pilnowania daty badan lekarskich Kat d 50 b chyba 70 itd W UK z gory mam wazne dla kazdej katygori.I nie musze myslec I jak B wazne nam do 75 potem ide do konowala i ...tego nie wiem 50 dla d itd. Chodzi angolom o punkty .12 pkt na 3 lata tu jest To samo z autami Trzeba przerejestrowac po 185 dniach Chodzi im o ubezpieczewnie Czy mozna olac? Wszystkie kamery dokladnie wszystkie i te w miescie i te w MO skanuja tablice rejestracyjne I Kowalski nie ma pewnosci kiedy bedzie skanowany drugi raz czy po 184 dniach czy po 186 To tyle Szerokiej drogi :mrgreen:

Maxio
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 21 paź 2007, 16:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Wozek » 28 lut 2008, 23:15 Re: Prawo jazdy Angielskie??

x.x.x...x.x.x napisał(a):w angli na wymiane prawa jazdy obywate UE maja 3 lata od zamieszkania

Jeżeli pracujesz zawodowo jako kierowca to masz czas tylko 3 miesiące od rozpoczęcia pracy :!: Wiem bo dostałem kwit od policjanta na 300f do zapłaty i wezwanie na okazanie angielskiego prawka z terminem do 2 miesięcy.

Wozek
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączył: 29 cze 2007, 18:05
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 29 lut 2008, 06:02 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Mlody napisał(a):B jest do 7,5 DMC i 8 osob + kierowca


kategoria B oznacza możliwość prowadzenia pojazdow, lub zespolu pojazdow do dopuszczalnej masy calkowitej do 3,5 tony, ciagniecia przyczepy lekkiej (do 750kg dmc), i przewozenia max 8 pasazerow. posiadajac polskie prawo jazdy kat 'B' NIE WOLNO prowadzic samochodow o DMC pomiedzy 3,5 t i 7,5 t. pojazdy takie moga prowadzic osoby ktore zdaly test na samochody osobowe (car test) W ANGLII przed 1 stycznia 1997. wg starych, przedunijnych przepisow w anglii (i nie tylko, w niemczech na przyklad tez) podstawowe prawo jazdy uprawnialo do prowadzenia ciezszych aut. unia wprowazdila jednolite kategorie i teraz 3,5t do 7,5t nazywa sie 'C1'. jesli ktos nie chce robic kursu na pelne 'C' wiekszosc szkol jazdy prowadzi kursy na 'C1'. jest to troche tansze niz 'C', i latwiejsze bo zajecia i egzamin robione sa zazwyczaj na wiekszym busiku, np sprinter max na blizniaku o dmc 4,6t.

pozdrawiam

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Eryk1 » 21 mar 2009, 19:27 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Skoro trzeba wymienic prawko po 185 w przypadku nie zawodowych kierowcow to co bedzie w przypadku pierwszego kontaktu z policja jesli ktos tego nie zrobil ? :mrgreen:

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 27 kwi 2007, 20:40
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kajapl » 26 mar 2009, 12:54 Re: Prawo jazdy Angielskie??

Wiem ze mozna wykupic L i jezdzic z kims kto ma juz prawo jazdy.Czy ktos wie cos na ten temat i moze powiedziec mi cos wiecej

kajapl
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 26 mar 2009, 09:30
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI