Working Tax Credit i Tax Credit czy to trzeba odac z powrote

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
witam jak w temecie mam takie pytanko ba kazdy mowi co innego wiadomo wszsyscy maja jakies tam info i szłyszalem ze topozniej trzeba odac jak juz sie duzo zarabia albo ze zabieraja to pozniej w taxie odliczaja wiekszy tax bo w sumie to sama nazwa mowi credit to jest tez dlamnie zastanawiajace i niewiem czy sie strac oto bo mam child benefit dziecko i kobieta w polsce sa prosze o pomoc jakies informacje jak to wyglada pozdrawiam forum

bartsimson
Raczkujący
 
 
Posty: 50
Dołączył: 7 lis 2007, 11:46
Reputacja: -6
Wyśmiewca

Po pierwsze piszesz tak chaotycznie ze nie wiadomo tak naprawde o co pytasz.Ale jedno wywnioskowalam,ze dziecko i mama sa w Polsce.Posiadasz juz Child benefit na dziecko.Pytasz chyba o to czy mozesz sie starac o working tax i child tax credit?
No wiec tak working jest uzalezniony od twojego dochodu.To jest dodatek tylko dla nisko zarabiajach.Zwiekszaja Ci sie dochody masz obowiazek ten fakt zgloscic do Reveniu /Wtedy unikniesz jakiegokolwiek zwrotu na koniec roku podatkowego./Kiedy juz podasz swoje wyzsze dochody ponownie przelicza twoj working Ci sie bedzie nalezal albo go troszke zmniejsza.Jesli chodzi o Child tac credit to Ci sie nie nalezy dlatego,ze dziecko musi byc tutaj a nie w Polsce.Jesli z jakichkolwiek przyczyn pobierasz juz ten zasilek a dziecko jest w Polsce bedziesz musial go wtedy zwracac.
Nie wiem czy o to ci chodzilo ale pytaj na przyszlosc troszeczke jasniej.
........
Avatar użytkownika
eewula
Rozeznany
 
 
Posty: 133
Dołączyła: 19 lut 2007, 10:10
Lokalizacja: blisko
Reputacja: 0
Neutralny

eewula napisał(a):Po pierwsze piszesz tak chaotycznie ze nie wiadomo tak naprawde o co pytasz.Jesli chodzi o Child tac credit to Ci sie nie nalezy dlatego,ze dziecko musi byc tutaj a nie w Polsce.Jesli z jakichkolwiek przyczyn pobierasz juz ten zasilek a dziecko jest w Polsce bedziesz musial go wtedy zwracac.
Nie wiem czy o to ci chodzilo ale pytaj na przyszlosc troszeczke jasniej.


Ja mam kolege, ktory pobiera child tax credit na dziecko , ktore nigdy nie bylo w uk, Twierdzil, iz oczywscie podal ten fakt, iz dziecko jest w pl i sie tam uczy i nawet w tej sprawie jego zona dostala NIN-oczywiscie tez nigdy nie byla w UK.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

No wiec tak.Mam dziecko uczace sie tutaj i dziecko,ktore uczy sie w Polsce.I rozmawialam z Reveniu kilkanascie razy.Za kazdym razem odpowiedz jest ta sama.Dziecko nie przebywa na terenie UK wiec poza CHB nic mu nie przysluguje.O benefity moga sie starac osoby,ktore bezposrednio opiekuja sie dzieckiem w Polsce i w kraju w ktorym przebywa.Sprawdzajac te informacje zadzwonilam do biura prawnego w Londynie,jak to w koncu z tym jest bo slysze ze niektorzy rodzice maja a mi odmawiaja.Po ktorej stronie stoi prawo.No i niestety biuro prawne /a moge podac telefon/odpowiedzialo mi,ze Reveniu odpowiedzialo mi dobrze-nie nalezy mi sie bo dziecka nie ma w UK.Osoby,ktore pobieraja takowy zasilek a nie dzieci nie przebywaja na terenie UK wczesniej czy pozniej beda musialy zwrocic otrzymane pieniazki.Obecnie posiadaja wiele takich spraw gdzie Reveniu chce zwrotu pieniedzy i niestety nie wyglada to dobrze dla rodakow,ktorzy juz wydali te kase.Czesto tez decyduja sie na powrot do kraju by uniknac zwrotu.Mam koleznake,ktora pobierala ten benefit kiedy dziecko bylo w Polsce.Obecnie dziecko dojechalo do niej i zawiadomila Reveniu o tym fakcie.I co sie stalo.Dopiero wtedy dopatrzono sie,ze dziecka nie bylo.Kazano jej zwrocic pieniedze wczesniej przyznane.I od chwili przyjazdu naliczono jej ponownie CHTax.Pomniejszony o zwrot tych nadplaconych pieniedzy,wiec dostaje grosze.Wiem rowniez i chyba wszyscy to wiemy,ze urzedy angielskie nie sa rychliwe ale wczesniej czy pozniej zauwaza zmiane,chyba ze notorycznie sie je oszukuje.Ale to tez na krotka mete,bo wszystkie rozmowy z Reveniu sa rejestrowane,takze naciagaczy latwo wylapac mozna,a wtedy nie tylko czeka ich rozczarowanie ale i kary,ktore sa dotkliwe.Proponuje zadzwonic do Reveniu,poprosic o tlumacza i zapytac sie jasno czy sie nalezy CHTax w sytuacji gdzie dziecko jest w Polsce.I nie wypisywac dokumentow z mysla,ze nikt tego nie sprawdzi.Jest komorka kontrolna takze wczesniej czy pozniej.........
Takze nie polecam naciagania urzedow.
........
Avatar użytkownika
eewula
Rozeznany
 
 
Posty: 133
Dołączyła: 19 lut 2007, 10:10
Lokalizacja: blisko
Reputacja: 0
Neutralny

To w takim wypadku kolega moj bedzie mial pecha, a chlopak nie pracuje nadgodzin, bo mysli, ze mu to zabiora, ze za duzo zarobi, nurtuje mnie ten fakt , czemu wyslali jego zonie insurance number do pl , wszystko bylo z wiazane z tax credits
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

Bo tu machina urzednicza wolno ale skutecznie dziala. A chlopaka i w Pl znajda i scigna, ze naciagnal skarb panstwa, ot taki urok bycia w Unii.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

tu jes gorzej niz w czeskim filmie.
Moj znajomy poszedl do urzedu zeby sie dowiedziec czy moze pobierac CCT gdy zona i corka sa wpolsce. powiedzieli ze nie ma zadnych przeszkod poniewaz jest jedynym zywicielem rodziny.
Mozna to normalnie dostac tylko trzeba zdobyc jakies zaswiadczenie z polski ktore mozna dostac tylko we wroclawiu w jakims urzedzie. Jak sie dowiem szczegulow to napisze.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Pewnie w urzedzie Marszałkowskim bo oni sie zajmuja takimi sprawami 9 miesiecy temu czytalam cos na ten temat w wyborczej jest do wypelnienia troche drukow miedzy innymi takie ktore wypelnia pracodawca w uk ale wiecej nie pamietam.

Anka
Raczkujący
 
 
Posty: 99
Dołączyła: 11 lip 2007, 09:48
Lokalizacja: Tamworth (wrocek)
Reputacja: 0
Neutralny

working tax moze pobierac i child bebefit, ale nie ctc, chybaze dzieci wkrotce do niego dolacza, takie przypadki rozpatruja indywidualnie. natomiast jesli nie maja zamiaru tu przyjechac , to akurat tego dodatku nie dostanie. za duzo pieniedzy by wyszlo z budzetu panstwa itd.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI