Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez AB » 2 mar 2008, 15:09 Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

Cześc wszystkim. Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale za to bardzo konkretny :-) .
Już jutro wyjeżdżam do Birmingham i mam kilka drobnych pytań.

1) Jakich warunków mogę się spodziewać za zakwaterownaie kosztujące £ 50 / tydzień.
2) Jakiego typu gniazdka są w Anglii oraz jakie jest napięcie. Czy ładowarka do komórki która pasuje do gniazdek w Polsce będzie i tam pasowała ?
3) Jeżeli rodzina pozostanie w Polsce i wszyscy korzystamy raczej z komórek, to jaka byłaby najdogodniejsza metoda komunikacji . Np. roaming polskiej komórki na kartę, czy tez interesować się operatorami z Wlkb.
4) Jakie są tam ceny Internetu

Dzięki z góry :wink:

AB
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 mar 2008, 14:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 2 mar 2008, 15:38 Re: Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

1.Jezeli bedziesz mial pokoj sam dla siebie to powinno byc oki, lepiej nie dzielic go z nikim, bo czasami robi sie za ciasno

2.ladowarka polska bedzie pasowala, z tym ze musisz uzyc np cienkiej lyzeczki od herbaty, zeby wsadzic ladowarke do kontaktu,

3.Jak wezmiesz tel na abo nament, to mozesz uzywac darmowych minut do dzwonienia do pl, ale tu nie jestem pewnien czy na polska komorke mozesz dzwonic.

4. Net od 10 na miesiac
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AB » 2 mar 2008, 15:43 Re: Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

Łyżeczkę do gniazdka ?? :551: Nie grozi to porażeniem? :razz: . Co do telefonu, to chodzi mi głównie o operatorów Angielskich, których można polecić :) (nacisk na rozmowy międzynarodowe)

AB
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 mar 2008, 14:50
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 2 mar 2008, 16:52 Re: Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

z ta lyzeczka chodzi o to, ze naciskajac na mala klapke w trzeciej dziurce w gniazdku (uziemienie, ta srodkowa dziurka) otwieramy klapki zaslaniajace pozostale dwie dziurki

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AB » 2 mar 2008, 20:07 Re: Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

Dzięki wsiaz i PE za odpowiedź.

Możecie mi napisać z jakich sieci komórkowych tam korzystacie ? (Najlepiej na kartę)

AB
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 mar 2008, 14:50
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 3 mar 2008, 11:13 Re: Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

Nie musisz kombinowac z lyzeczkami itp "wynalazkami", w kazdym sklepie elektrycznym w Pl, tu w wiekszosci sklepow kupis przejsciowke za 3-4L.
Jest kilka sieci, wsrod Polakow najpopularniejsza byla przez jakis czas O2, ze wzgledu na tansze rozmowy do PL.
I tak najtaniej wychodzi internet i komunikatory typu skype. Komorka przyda Ci sie do szukania pracy na miejscu.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez xvioletx » 3 mar 2008, 17:44 Re: Kilka ptań dotyczącyh życia w Anglii

A nawet za 1L, czy 99p jak się poszuka. A warto bo niestety niektore gniazdka sa zablokowane :)

Ja wroce jeszcze do pokoju, przy 50 L nie musisz decydowac się na pierwszy pokoj jaki
Ci sie trafi, mozesz troszke powybrzydzac ;)

Powodzenia!!!
...catch me if you can...
Avatar użytkownika
xvioletx
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 40
Dołączyła: 28 lis 2007, 16:06
Lokalizacja: Birmingham City Centre
Reputacja: 11
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI