Pies w podrózy z PL do UK

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Katarzyna83 » 9 mar 2008, 10:42 Pies w podrózy z PL do UK

[color=red]Mam zamiar sprowadzic swojego psa tutaj, ktory ma juz wszystkie szczepienia itp. ciekawi mnie tylko czy ktos ma juz doswiadczenie i wie jak wyglada sama podroz(za posrednictwem przewoznika w vanie) z psem czy to meczace dla psa?? i jak czesto odbywaja sie postoje??[/color]i moze czego mozna sie spodziewac na przejsciach granicznych? Dzieki z gory za wszelkie porady!

Katarzyna83
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 7 mar 2008, 13:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Alicja23 » 9 mar 2008, 12:29 Re: Pies w podrózy z PL do UK

o dobry temat ja tez jestem strasznie ciekawa dołączam sie do Ciebie i czekam na jakies info;)

[ Dodano: Nie Mar 09, 2008 12:32 ]
poszperałam troszeczke na necie i znalazłam kilka informacji o to link do nich :
http://www.naszemiasto.pl/pies/tresc/531753_360_5.html
Niebo mnie nie chce a piekło obawia sie,że nim zawładne...
Avatar użytkownika
Alicja23
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 38
Dołączyła: 6 mar 2008, 11:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 mar 2008, 14:38 Re: Pies w podrózy z PL do UK

Akurat na tej stronce nie wszystkie dane sa aktualne. Kasia, czy pies ma cetyfikat przeciwcial na wscieklizne, chip itp? Bo szczepienia to nie wszystko. Jechalam vanem z duzym psem, bylo sporo postojow, konieczna butla z woda dla psiaka, meczace oczywiscie, bo van rozwozil pasazerow pod adresy, wiec trwalo to prawie dobe. Jak jest dobry przewoznik, to ma juz sprawdzone trasy, w jego gestii lezy zakup bilet na prom czy tunel. Jednak nalezy znac procedury lepiej od przewoznika czy nawet weta ;).
Dopuszczone sa tylko niektore linie promowe np. norfolkline, dokumenty i chip sa sprawdzane po francuskiej stronie, kierowca dostaje naklejki z oznaczeniem peta w aucie. Na promie pies zostaje sam, pasazerowie wychodza (czasem mozna zostac z psem nieoficjalnie). Na niektorych promach sa kennele/boksy na pokladzie. W tunnelu jest sie z psem w samochodzie.
Koszty zaleza od uzgodnien, najczesciej na miejscu okazuje sie drozej niz bylo umowione :roll:
Po szczegoly zapraszam na Dogomanie, watek "Anglia"

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtaszek » 9 mar 2008, 17:32 Re

W kwestii promow i Norfolk dodam ze w czasie przeprawy pies musi zostac w samochodzie na czas podrozy , ale mozna do niego zejsc po jakiejs godzince zeby sprawdzic czy wszystko ok.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Dołączył: 17 lut 2007, 12:28
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zmielna » 10 mar 2008, 00:23 Re: Pies w podrózy z PL do UK

Katarzyna83 napisał(a):i moze czego mozna sie spodziewac na przejsciach granicznych?

Moja zona przyjechala do mnie z naszym psem, duza malamutka. O tego czasu juz kilkukrotnie jezdzilismy z nia do PL, nigdy nie bylo problemu na granicach - mowimy tu przeciez tylko o Francja/UK, jesli masz wszystko zrobione zgodnie z PetTravelScheme to po prostu wjezdzasz. Wazne napewno psa trzeba odrobaczyc max 48h przed wjazdem na wyspy - nasi wetci sie smieli ze kupa z robakami wychodzi zwykle dokladnie na wyspach a wiec przepis jest nieco idiotyczny... Pogadaj ze swoim wetem, porzadna klinika przygotuja wszystko za ciebie...

Zdrowka!
Avatar użytkownika
zmielna
Rozeznany
 
 
Posty: 154
Wiek: 46
Dołączył: 20 lis 2007, 22:57
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 14
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 10 mar 2008, 19:30 Re: Re

wojtaszek napisał(a):W kwestii promow i Norfolk dodam ze w czasie przeprawy pies musi zostac w samochodzie na czas podrozy , ale mozna do niego zejsc po jakiejs godzince zeby sprawdzic czy wszystko ok.


A ja zostalam z psem w samochodzie , by sie zbytnionie stresowal... a moze bym jak sie zbyt nie stresowala??? :mrgreen:
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 10 mar 2008, 20:39 Re: Pies w podrózy z PL do UK

No to podesle namiar na angielska firme, specjalizujaca sie w transporcie po UK i EU, z przeszkolonymi pracownikami w pierwszej pomocy www.animalsathome.co.uk . Robila fajne wrazenie, i jesli bedziemy kiedys szukac kogos z transportem, to pewnie do niech "uderzymy", bo na polskie busy juz wiecej sie nie odwaze.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katarzyna83 » 11 mar 2008, 05:43 Re: Pies w podrózy z PL do UK

Dzieki wszystkim!!!, tak karjo moj psiak ma chipa paszporcik i certyfikat tylko musze go przewiez- juz mam przewoznika i nawet myslalam ze pies musi byc w klatce ale niekoniecznie wiec moj jakże wielki ponad 5 kilowy psiak posiedzi na moich kolanach.

Katarzyna83
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 7 mar 2008, 13:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sebade1 » 11 mar 2008, 09:12 Re: Pies w podrózy z PL do UK

wiem że to temat o psach ale czy ktoś wie jak wygląda sprawa z kotem ?

sebade1
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 23 sty 2008, 10:46
Lokalizacja: żory ornontowice
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 11 mar 2008, 15:16 Re: Pies w podrózy z PL do UK

Tak samo jak z psem. O co konkretnie pytasz?
http://bham.pl/forum/viewtopic.php?p=35 ... 1581#35329
tu masz w skrocie, co musi miec kot/pies/fretka, by wjechac do UK.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sebade1 » 12 mar 2008, 07:15 Re: Pies w podrózy z PL do UK

wielkie dzięki tak jest jak sie nie doczyta

sebade1
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 23 sty 2008, 10:46
Lokalizacja: żory ornontowice
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI