zakup biletu lotniczego, platnosc

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez ulenka21 » 10 maja 2008, 12:19 zakup biletu lotniczego, platnosc

Witam.Chce kupic bilet lotniczy z warszawy do birmingham mojej mamie.Za kazdym razem kwota do zaplaty za bilet jest podawana w polskich zlotych.Chce zaplacic za bilet karta stad.Mam pytanie.Czy bank mi przeliczy zlotowki na funty i otrzymam rachunek w funtach?Czy wogole mozliwa jest tak tranzakcja?Dziekuje za odpowiedz.

ulenka21
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 42
Dołączyła: 18 sie 2007, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 10 maja 2008, 12:25 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

tak przeliczy niestety po swoich zawyzonych stawkach na funty plus oplata za tranzakcje miedzynarodowa...mozliwa ;-)
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 10 maja 2008, 15:56 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

Np. w wizzair jest w pewnym momencie opcja zmiany waluty i mozesz zmienic na GBP i wtedy nie placisz za przewalutowanie.
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ulenka21 » 10 maja 2008, 16:47 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

Wiem, ze niektore linie oferuja zmiane waluty, ale akurat w BMI Baby ( linii, ktorej chce kupic bilet) takich przywilejow niestety nie ma, zreszta linie Wizzair chyba nie lataja z warszawy do birmingham, a mnie tylko to polaczenie interesuje.No nic, bede musiala sprobowac zaplacic karta, mam nadzieje, ze mi za platnosc w innej walucie duzo nie policza...Gdzies wyczytalam , ze biora z reguly 2, 5% przeliczanej kwoty, ale to pewnie zalezy tez od karty czy banku...Mam nadzieje, ze Mastercard nie bierze sobie wiekszej kwoty...

ulenka21
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 42
Dołączyła: 18 sie 2007, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 10 maja 2008, 17:55 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

osobiscie polecam norvegian jesli chodzi o polaczeia z bham taniej wychodzi sprawdz

[ Dodano: Sob Maj 10, 2008 18:56 ]
karty debetowe sa mniej oprocentowane niz kredytowe zwyczjowo ale czmu nigdy tego nie zrzumiem hihihi
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 10 maja 2008, 21:49 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

zdecydowanie, tylko i wylacznie Norwegian. Taniej, swietna obsluga, zadnych ukrytych kosztow przy rezerwacji (co niestety pojawiia sie w BMI). obecnie podaja ceny w euro bo costam robia ze stronka. Zwykle place polska karta kredytowa i zciaga mniej pieniedzy niz pokazuje przy rezerwacji. Zalezy od kursu korony norweskiej danego dnia. Jest tylko jeden problem, nie da sie zaplacic karta debetowa. Biora tylko karty kredytowe.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 11 maja 2008, 09:03 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

ale i tak jak do tej pory co sobie polatalem to norvegian jest najlepszy hihihi
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 11 maja 2008, 21:24 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

Luiza napisał(a):zdecydowanie, tylko i wylacznie Norwegian. Taniej, swietna obsluga, zadnych ukrytych kosztow przy rezerwacji (co niestety pojawiia sie w BMI). obecnie podaja ceny w euro bo costam robia ze stronka. Zwykle place polska karta kredytowa i zciaga mniej pieniedzy niz pokazuje przy rezerwacji. Zalezy od kursu korony norweskiej danego dnia. Jest tylko jeden problem, nie da sie zaplacic karta debetowa. Biora tylko karty kredytowe.


Niestety norvegian ma lub mial ukryte oplacy, za dzielenie biletow na poszczegolne loty, ostatni bilet kupowalem ok 5 miesiecy temu i tak bylo, nie sa to duze kwoty, ale zawsze bank pobiera ci kase za kazdy lot osobno mimo, ze kupisz bilet w 2 strony.

[ Dodano: Nie Maj 11, 2008 22:27 ]
hidalgo4 napisał(a):tak przeliczy niestety po swoich zawyzonych stawkach na funty plus oplata za tranzakcje miedzynarodowa...mozliwa ;-)


Po zadnych zawyzonych kursach nikt nie przelicza, banki robiac transfery pieniedzy uzywaja kursu wg NBP lub odpowiednika dla danego kraju. prowizje czesto sa za poszczegolne karty kredytowe
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 12 maja 2008, 22:48 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

wsiaz napisał(a):Niestety norvegian ma lub mial ukryte oplacy, za dzielenie biletow na poszczegolne loty,
Kupowalam bilety w norwegian srednio co 2 miesiace w ciagu ostatniego roku. Ostatni bilet kupowalam w zeszlym tygodniu. Jedyna oplata dodatkowa to 2F / 11zl za bagaz.
wsiaz napisał(a):Po zadnych zawyzonych kursach nikt nie przelicza, banki robiac transfery pieniedzy uzywaja kursu wg NBP lub odpowiednika dla danego kraju. prowizje czesto sa za poszczegolne karty kredytowe
dokladnie. Prowizja zalezy od banku/karty a nie od linii lotniczych. Norwegian takze nie pobiera oplaty internetowej. Za kazdym razem z karty zeszlo mi sporo mniej niz na rachunku koncowym przy rezerwacji (uzywam polskiej karty i moze wtym tkwi caly sekret???)
Nie mam pojecia na jakie ukryte koszty sie natknales, Moze to te Angielskie banki sa jakies lewe?
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Luk-rom » 13 maja 2008, 19:43 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

Luiza napisał(a):Jest tylko jeden problem, nie da sie zaplacic karta debetowa. Biora tylko karty kredytowe.


mozna zaplacic karta ktora osluguje platnosci elektroniczne i nie wazne czy debetowa kredytowa czy zwwkła płatnicza

w polsce rezerwowałem na zwykłej bzwbk
w angli na debetowej lloyds

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posty: 91
Dołączył: 4 kwi 2007, 07:37
Lokalizacja: Augustów/Bham
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 13 maja 2008, 20:24 Re: zakup biletu lotniczego, platnosc

OK. Nie da sie zaplacic najbardziej popularna karta Maestro, ktora mozna placic w kazdych innych liniach lotniczych. To prawda niektore banki maja dostepna np Visa, ktora niebedac karta karta kredytowa daje podobne mozliwosci.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron