przewoz psiaka z UK do Polski

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez eewula » 25 sie 2008, 07:10 przewoz psiaka z UK do Polski

Mam taki problem.Moze wiecie albo przewoziliscie psa do Polski.Szukam informacji jak to zrobic i jakie sa tego koszta.Od roku czasu mam tutaj psa,chce wrocic do kraju ale nie mam sumienia zostawic go w jakims schronisku.Pies bardzo przywiazal sie do mnie i syna a i my traktujemy go jak czlonka rodziny.Niestety zycie sklania nas do powrotu i mam teraz nie lada problem co z nim zrobic.Chcielibysmy go zabrac z soba,ale nie wiele moge znalezc jesli chodzi procedury.Moze jest wsrod was osoba,ktora zabierala psa do kraju i przeszla cala procedure.Chcilabym wiecej wiedziec zanim udam sie do vet stad to pytanie.Czy moze wiecie jakie sa tego koszta? pozdrawiam i czekam na kazda informacje
........
Avatar użytkownika
eewula
Rozeznany
 
 
Posty: 133
Dołączyła: 19 lut 2007, 10:10
Lokalizacja: blisko
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DjXeed » 25 sie 2008, 08:27 Re: przewoz psiaka z UK do Polski

http://www.direct.gov.uk/en/TravelAndTr ... DG_4000019

http://www.which.co.uk/advice/taking-yo ... /index.jsp

Tutaj jest ta legalna procedura, ta mniej legalna to podac psu cos na sen, i przejechac przez prom jak sie patrzy ;) Moj znajomy tak zrobil, i siedzi sobie z angielskim psem w polsce, pamietaj, ze to jedynie angielsko - francuska granica podlega kontroli, a pozniej jedziesz jak w jednym kraju...

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Wiek: 39
Dołączył: 11 sty 2008, 15:56
Lokalizacja: Londyn
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez eewula » 25 sie 2008, 11:58 Re: przewoz psiaka z UK do Polski

Dzieki za linki przynajmniej zorientowalam sie w cenach uslug vet aby psiaka przygotowac do podrozy no i co jest tak naprawde potrzebne.
Ja niestety nie mam wlasnego srodka transportu wiec bede musiala skorzystac z jakiegos przewoznika wiec zalezy mi na wlasciwym zalatwieniu sprawy.
A tak przy okazji znacie jakies firmy przewozowe? co zabraly by mnie z psiakiem?Niestety tanie linie lotnicze nie robia tego.:(
........
Avatar użytkownika
eewula
Rozeznany
 
 
Posty: 133
Dołączyła: 19 lut 2007, 10:10
Lokalizacja: blisko
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DjXeed » 25 sie 2008, 16:39 Re: przewoz psiaka z UK do Polski

Pojedz autobusem, na bank sie da jakos z nimi ugadac. Staja co pare godzin to zwierzak bedzie mogl zalatwic potrzeby fizjologiczne itd. Jesli jest dosc cichy, spokojny i maly to tym bardziej. Sprobuj Orbis Travel.

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Wiek: 39
Dołączył: 11 sty 2008, 15:56
Lokalizacja: Londyn
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 26 sie 2008, 16:30 Re: przewoz psiaka z UK do Polski

DJ, proponuje, by najpierw doczytac o warunkach przewozu zwierzat w kraju docelowym :-P .
Tak naprawde procedura nie jest skomplikowana, wymagany jest chip, paszport i szczepienie p/wsciekliznie i mozna jechac. Sporo busow zabiera pasazerow z zwierzetami, autokary raczej nie... Idealnie jest jechac swoim samochodem, ale i busem sie da. Przyda sie na podroz miska i pare butelek wody, smakolyk do zucia na promie, co jakis czas (my robimy co 2 godziny) postoj na wyprostowanie lap i jest ok.
A jezdzilismy z psem juz kilka razy w obie strony.
DJ podal linki do procedury wwiezienia psa do UK.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI