Jeden wieczór w Birmingham

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez grzeslaw » 8 wrz 2008, 18:16 Jeden wieczór w Birmingham

Witam

Jutro w nocy przylatuje do Birmingham około godziny 23:00. W Środe z rana (o 7:50) mam dalszy lot do Dublina. Także czeka mnie około 8 godzin na lotnisku. Jako młody ciekawy świata człowiek nie chciałbym przesiedzieć tych 8 godzin na lotnisku, tylko wybrać się gdzieś na miasto usiąśc gdzieś spić piwko, i ogólnie się przejść :)

No i tutaj pytanko do was jako ludzi, którym miejsce to nie jest obce:

1) Jaką najtańszą formę transporttu z lotniska do centrum i zpowrotem byście zaproponowali ? Wiem że taxa to koszt około 16 funciaków, co jest torszke sporo. Myślałem o pociągu, ale nie wiem czy dobrze spojrzałem. Oto co wypatrzyłem Jak dla nie wynika z tego, że do centrum moge się dostać chociarzby około godziny 23:30 tak? a jak z powrotem? Chyba że coś innego polecicie?

2) WIem, że jest noc i zabardzo pewnie nie będzie gdzie iść zwiedzać, ale chodziarz obejrzeć, usiąść gdzieś coś zjeść - co byście polecili na nocną podróż?

3) No i pytanko o bezpieczeństwo - gdzie się nie zapuszczać, a gdzie warto się pobłąkać w nocy :D


Z góry serdeczne dzięki za wszelkie udzielone porady i odpowiedzi.

POZDRAWIAM!

grzeslaw
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 wrz 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 8 wrz 2008, 18:36 Re: Jeden wieczór w Birmingham

No to bedziesz sie musial spieszyc bo ostatni pociag z lotniska do centrum odjezdza o 23:20. Potem pozostaje ci jedynie taxa.
W centrum raczej nic ci nie grozi.
Victoria Square wyglada ladnie w nocy i Brindley Place.
Cos zjesc? o tej porze restauracje raczej szykuja sie do zmkniecia. Kluby sa czynne gdzies do 1:00 :mrgreen:
Cale B'ham. Nic ciekawego. Ale moze ktos ma lepsza opinie i cos do polecenia.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez grzeslaw » 8 wrz 2008, 19:00 Re: Jeden wieczór w Birmingham

uuu [; czyli nocne zycie w tygodniu raczej nie kwitnie?

grzeslaw
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 wrz 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez BrainFuk » 8 wrz 2008, 20:14 Re: Jeden wieczór w Birmingham

Przejdź się do centrum zwyczajnie - nie prawda ,ze kluby są do 1:00 czynne jeżeli trafisz na jakąś imprezę to całą noc ... u mnie w pracy tych ulotek jest od groma i plakatów ,że imprezy są.poza tym muszą być kluby otwarte do rana ...

Na bank coś znajdziesz ;] ale ja się nie kumam nie ma człowiek czasu ...

Kasyna są otwarte całą noc :D = pewniak :D
Avatar użytkownika
BrainFuk
Początkujący
 
 
Posty: 19
Wiek: 37
Dołączył: 14 sie 2008, 21:54
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dect » 8 wrz 2008, 22:41 Re: Jeden wieczór w Birmingham

Ad 1. National Express jest dobrym wyjsciem. Bilet z miasta na lotnisko kosztuje mniej niz 4F i jedzie sie jakies 20 minut. A czestotliwosc kursow, nawet w nocy jest olbrzmia.

Ad 2. Jezeli chodzi o jedzenie o tej porze w tygodniu to raczej tylko wszelkie "take away'e" i inne "fish'n'chips". Co do klubow to Broad St (jedna z glownych ulic rozrywkowych w miescie), moze tez Arcadian i to chyba na tyle... :/

Ad. 3 Jest raczej bezpiecznie - centrum na pewno i jezeli nie szukasz kloptow to raczej one Cie tez nie znajda.

Powodzienia i pozdrawiam
Oh, shut up Ed! And stop moaning ;)
Avatar użytkownika
dect
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 42
Dołączył: 6 lip 2007, 08:57
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez grzeslaw » 9 wrz 2008, 05:27 Re: Jeden wieczór w Birmingham

BrainFuck napisał(a):Kasyna są otwarte całą noc :D = pewniak :D

wolałbym mieć jeszcze za co wrócic do Polski :-)

dect napisał(a):Ad 1. National Express jest dobrym wyjsciem. Bilet z miasta na lotnisko kosztuje mniej niz 4F i jedzie sie jakies 20 minut. A czestotliwosc kursow, nawet w nocy jest olbrzmia.

O no prosze .) Byłbyś może w stanie podać mi jakieś linki gdzie jest rozkład jazdy - bo coś ciężko mi znaleść ;/ A i nazwy stacji np FROM: Airport Railway station TO: Birmingham Center, którymi nalepiej jechać. Bedę pierwszy raz w UK, i nie chciałbym się pomylić, albo nie zdąrzyć na lot hehe ;]

Tak na początku myślałem jak kolega napisał, że do 1wszej życie nocne się toczy, to raczej myślałem o pozostaniu na lotnisku, ale widzę, że na głównych ulicach może się jednak coś dziać ;)

Wielkie dzięki za odpowiedzi, i jak macie coś jeszcze ciekawego to piszcie.

Pozdr.

grzeslaw
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 8 wrz 2008, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dect » 10 wrz 2008, 01:53 Re: Jeden wieczór w Birmingham

http://www.nationalexpress.com/ ---> From "Birmingham International Airport" To "Birmingham"
Oh, shut up Ed! And stop moaning ;)
Avatar użytkownika
dect
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 42
Dołączył: 6 lip 2007, 08:57
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI