Nie wiem czy automatycznie przysluguje mi rezydent!!!

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Hej,przejde odrazu do sedna sprawy :wink: Moj maz ma rezydenta od ok.2-2,5 lat,slub wzielismy poltorej roku temu.Ja pracuje od roku w tej samej pracy i pytanie moje jest takie czy automatycznie przysluguje mi takze rezydent jak maz ma??
slyszalam ze musze tylko wyslac jakies papiery i musze go dostac!!
Powiedzcie jakie dokumenty i gdzie
Acha niemam home officu bo jesli ktoras z osoba z bliskiej rodziny go ma to mi automatycznie nie jst potrzebny!! dzieki za informacje
basia

barbara1r
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Wiek: 38
Dołączyła: 14 wrz 2007, 16:58
Reputacja: 2
Neutralny

A skad masz takie informacje ?
Juz chyba wszedzie po forach jest podana procedura, a ciagle ludzie wierza, ze ktos, cos powiedzial.... :roll:
Rejestracja WRS obowiazuje kazda osoba zatrudniona, obowiazek spoczywa na pracowniku i musi byc spelniony w ciagu 30 dni od momentu zatrudnienia.
Status rezydenta (podobnie jak pozostale prawa do np. zasilku po utracie pracy) mozna uzyskac 12 miesiecy od chwili rejestracji w WRS, po wypelnieniu i wyslaniu aplikacji ( jest odnosnik na stronie - zreszta jest szukajka).

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

Informacje stad ze na wniosku o home office pisze wyraznie ze jezeli ktos z bliskiej rodziny posiada home office ty automatycznie go nie potrzebujesz i moj pracodawca powiedzial mi to samo!!!!
basia

barbara1r
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Wiek: 38
Dołączyła: 14 wrz 2007, 16:58
Reputacja: 2
Neutralny

karjo napisał(a):Rejestracja WRS obowiazuje kazda osoba zatrudniona, obowiazek spoczywa na pracowniku i musi byc spelniony w ciagu 30 dni od momentu zatrudnienia


nie do konca tak. jesli jedno z malzonkow idzie do pracy i dopelnia obowiazku rejestracji w wrs a drugie nie pracuje, to rejestracja w wrs automatycznie 'przylega' do drugiego. po 12 miesiacach jesli pracujaca osoba wystepuje o status rezydenta ta druga moze wystapic jako czlonek rodziny pracownika. jesli ta druga, dotychczas niepracujaca osoba, idzie do pracy po zakonczeniu 12 miesiecy rejestracji tej pierwszej NIE potrzebuje sie rejestrowac. jest to casus sprawdzony empirycznie, mielismy dokladnie opisana powyzej sytuacje. Ka rozpoczela prace w trakcie wniosku o rezydenta, nie potrzebowala rejestracji w wrs (jak to mowicie 'homofisu' blehhh ) i otrzymala niebieska karteczke wraz z cala rodzina.

wiec nie jest to takie proste.

jesli chodzi o odpowiedz na inicjalne pytanie to proponuje zadzwonic do nich i zapytac.

http://www.bia.homeoffice.gov.uk/ukresidency/

ta sytuacja jest nietypowa, i byc moze ze mozna ominac rejestracje w wrs. na marginesie powiem, ze skoro pracujesz w jednej pracy od roku, to dlaczego nie zlozylas wniosku o rejestracje w wrs rok temu? tak na wszelki wypadek.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

Bo jak mialam wniosek w domu to przeczytalam na mim ze nie musze sie rejestrowac i pracodawca to potwierdzil!!!

[ Dodano: Wto Lis 04, 2008 18:57 ]
Czyli jak teraz musze starac sie o rezydenta-wysylas jakas aplikacje???
basia

barbara1r
Rozeznany
 
 
Posty: 124
Wiek: 38
Dołączyła: 14 wrz 2007, 16:58
Reputacja: 2
Neutralny

zadzwon do nich i opisz swoja sytuacje. nikt ci nie odpowie w wiarygodny sposob, poniewaz nie sadze aby ktos mial podobny uklad.

pozdr

pe

a aplikacje oczywiscie sie dolacza, i miliard zalacznikow :-)

powodzenia

KA i PE
 
 

Jesli jedna osoba w rodzinie jest zarejstrowana w WRS, to oczywiscie druga - niepracujaca nie rejestruje sie. Natomiast skoro sie pracuje, warto miec to z glowy, w koncu na jakies podstawie oblicza sie okres do uzyskania statusu rezydenta.
Na ogol bywa, ze do UK jechala jedna osoba, po jakims czasie sciagajac rodzine.
I niestety powinnas wyslac aplikacje o status rezydenta - przerobione na wlasnym przykladzie i tez sie czepiali o WRS, pomimo, ze nie pracuje ;).

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

Z tego co mnie wiadomo,to co innego jest posiadanie statusu rezydenta a co innego rejestracja w WRS dotyczaca pozwolenia na prace.Jezeli jedno z malzonkow stara sie o status rezydenta a jest tu z rodzina to wtedy cala rodzina musi wystapic o ten status.Tak bylo w moim przypadku,na poczatku kiedy przyjechalam do mojego meza,nie pracowalam a moj maz pracowal tu juz od roku i wystapilismy o ten status,kiedy poszlam do pracy a mialam juz status rezydenta to i tak musialam wyslac dokumenty wraz z listem od pracodawcy,do Home Office,ze jestem zatrudniona,gdyz status rezydenta to nie to samo co home office,pozwolenia na prace.

Magda31
Rozeznany
 
 
Posty: 116
Wiek: 48
Dołączyła: 18 wrz 2007, 17:41
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI