Oszczędności w banku

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez kalafiori » 10 sty 2009, 11:31 Oszczędności w banku

Jeśli już w Wlk. Bryt. zaoszczędziło się pewną sumę pieniędzy, jak najlepiej przetrzymywać je w banku?
Czy danie swych oszczędności na oprocentowanie się opłaca?
Na jakich jest to zasadach?
Dodam że chodzi mi o bank Lloyds TSB i pracowniki tego banku wręcz zasypują swych klientów listami i rozmowami w których pojawia się słowo: INTERES. ( Chodzi o procenty zysku ).
Dziękuję.

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 10 sty 2009, 12:06 Re: Oszczędności w banku

na poczatek zaloz sobie mini ISA, jest to lokata do max kwoty 3600F ktora jest zwolniona z podatku od zysku. jesli chodzi ogolnie o oszczedzanie w banku to nie jest to najlepszy czas. podstawowa stopa banku anglii kilka dni temu spadla do poziomu 1,5%, wiec banki raczej nie beda sklonne zaplacic realnie (po podatku) wiecej niz okolo 2,5% w skali roku. dzialania rzadu maja na celu sklonienie cie do wyciagniecia kasy z banku i wydania jej na konsumpcje w celu pobudzenia gospodarki. jesli masz troche wiecej forsy polecam zainteresowanie sie rynkiem mieszkan/domow do wynajecia. jesli masz okolo 30tys to warto dobrac reszte jako kredyt i kupic male mieszkanie w dobrym miejscu. rata nie przekroczy pobieranego czynszu, a po 3 - 4 latach odbierzesz swoja kase z dobra nawiazka.

pozdr

pe

[ Dodano: Sob Sty 10, 2009 12:07 ]
kalafiori napisał(a):INTERES. ( Chodzi o procenty zysku ).


nie interes tylko interest, ale jest pewna analogia :-)

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez kalafiori » 10 sty 2009, 21:18 Re: Oszczędności w banku

Nie mam popjęcia co to jest ,,mini ISA"
i stanąłem również na pojęciu PODATEK.
Mam samochód, płace wszystkie rachunki za dom itp. zgodnie z prawem, ale nie rozliczam się na końcu roku z nikim.
Czy mam coś zmienić i
czy w banku coś zabierają mi zamiast dodawać?
czy mam zatem nic nie dawać na oprocentowanie, bo w kupno mieszkań boje sie wchodzić.
dziekuje KA i PE za rady.

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 11 sty 2009, 07:18 Re: Oszczędności w banku

isa to taka mala lokata do 3600F od zysku z ktorej nie jest pobierany podatek (jesli zarobisz jakas kase musisz zaplacic podatek, jesli dostaniesz jakies odsetki od lokaty to to jest zarobek. bank pobiera to automatycznie i isa jest lokata nieopodatkowana do max kwoty 3600F) idz do swojego banku i powiedz 'i want to open a mini isa account' i reszte juz zrobia za ciebie. jesli masz wiecej niz 3600 i umiescisz na koncie oszczednosciowym to dostaniesz z tego odsetki pomniejszone o podatek. za isa dostaniesz obecnie okolo 3.3% realnie, a za zwykla lokate 2,5%, moze troche wiecej (w skali roku oczywiscie)

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez kalafiori » 11 sty 2009, 10:02 Re: Oszczędności w banku

Zatem mając 30 000 Funtów, mogę założyć tylko jedno- mini isa account. A jeśli nie mogę więcej czy zakładając konto we dwoje ( rodzina) mogę mieć dwa- mini isa account ) no i co z reszta pieniedzy?
- czy mam ją dać na oprocntowanie?
jeśli tak to na jaki okres?
I czy jeśli dam np. na rok oprocentowania, czy w razie pewnych zmian mam prawo nagle wybrać pieniądze z banku?
dziękuję za biznesowe informacje :-)

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nowy28 » 11 sty 2009, 12:02 Re: Oszczędności w banku

A ja mam pytanie.Sprzedaje nieruchomosc w Polsce, za te pieniadze chce kupic tutaj dom.Czy bank bedzie sie czepial skad mam te pieniadze?Mam zamiar zrobic transfer pienidzy z banku z Polski do banku, gdzie tutaj mam konto.I kiedy najlepiej kupic dom, bo widze, ze ceny domow ciagle maleja, tylko jak dlugo to bedzie trwalo?

nowy28
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 4 maja 2008, 18:57
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 13 sty 2009, 07:29 Re: Oszczędności w banku

jesli chodzi o isa to o ile pamietam mozna 2, ale radze to sprawdzic.

jesli sprzedajesz do w pl i kupujesz tutaj to dowodem nabycia wiekszej kasy jest notarialny akt sprzedazy. bank sie nie czepia, oni tylko pytaja z kad to jest i oile pamietam wypelniasz prosta deklaracje. przy wplacie tej kwoty na dom tutaj my wysylalismy polski akt notarialny kancelarii prowadzacej kupno. jesli chodzi o transfer to najtaniej jest kupic funty i przywiezdz w gotowce. jedyne co to musisz miec kwitki z kantorow i zadeklarowac kwote na lotnisku. nie tracisz wtedy na rzewalutowaniu i nie ponosisz oplaty za przelew.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez kalafiori » 14 sty 2009, 10:04 Re: Oszczędności w banku

Zatem postanowiłem:

Założyć - mini isa account- co da mi 3.3% zysku w skali rocznej.

a reszte pieniędzy zostawić na oprocentowanie- co da mi 2,5% zysku w skali rocznej.

czy decyzja ta jest w miarę prawidłowa?
i czy mogę zrezygnować w każdej chwili i np. zabrać wszystkie pieniądze z banku, bez żadnej kary?
dziękuję KA i PE, pomogłeś mi w mej decyzji :-)

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 24 lip 2013, 08:33 Re: Oszczędności w banku

Odsmażę kotleta :)
Chcę założyć konto mini ISA ,wrzucić tam moje skromne pieniądze i miesięcznie jeszcze wpłacać regularnie powiedzmy 100-200f , macie jakieś pomysły ? Ja sprawdzałam na moneysupermarket.com i max co dają to 2% trochę mało, widzę 4 lata temu było 3,3 . Mając cokolwiek na koncie nosi mnie by coś kupić, wymyślam zaraz, że trzeba by wymienić meble ,zrobić remont itd, a tak jak by były gdzieś ulokowane plus stałe polecenie przelewu z konta to coś by się uzbierało . Mam konto w Hsbc i tam jest jeszcze gorzej jesli chodzi o procent.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez JohnQ » 24 lip 2013, 19:35 Re: Oszczędności w banku

Witam

Regular saver w banku HSBC, 4% albo 6%, w zaleznosci jakie masz u nich konto.

Pozdrawiam

JohnQ
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 24 lip 2013, 19:16
Reputacja: 10
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 24 lip 2013, 20:05 Re: Oszczędności w banku

Ja mam w loydsie konto Classic zupełnie darmowe nie wiem dokładnie jaki jest na nim % ale praktycznie co miesiąc dopisuja mi 10£. Minusem jest to, ze jeśli masz wiecej jak 6000£ na koncie to odsetki masz tylko za pierwsze 6000£ ale rozmawialem z kobieta w banku i powiedziala mi ze moge otworzyc kolejne konto na takich samych zasadach.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez JohnQ » 24 lip 2013, 20:49 Re: Oszczędności w banku

Witam

Konto w banku Lloyds Tsb o ktory wspomina poprzednia osoba to konto classic with vantage, konto osobiste, na ktorym otrzymujesz oprocentowanie pod warunkiem ze wplywa na nie min.£1000 funtow miesiecznie, nie musi tam zostac tylko wplynac i moze wyplynac nastepnego dnia. Oprocentowanie zalezy od kwoty jaka znajduje sie na tym koncie.

£1+ - oprocentowanie 1.49%
£1000+ oprocentowanie 1.98%
£3000- £5000 oprocentowanie 2.96%

Powyzej £5000 oprocentowanie 0.00%

Kwote odsetek nalezy pomniejszyc standardowy podatek od odsetek 20 %.

W zeszlym roku byla promocja i mozna bylo dostawac odsetki do kwoty £6000. Teraz niestety zostala tylko opcja z odsetkami do kwoty £5000.

Pozdrawiam

JohnQ
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 24 lip 2013, 19:16
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 24 lip 2013, 22:07 Re: Oszczędności w banku

JohnQ, Dzięki, tak się skupiłam na tym ISA , że przeoczyłam regular saver. Zaraz się wezmę za czytanie warunków :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 25 lip 2013, 08:03 Re: Oszczędności w banku

Najlepszy regular saver ma teraz First Direct, 6%
Nationwide 5% do 2500tys

Dodano: -- 25 lip 2013, o 08:05 --

JohnQ napisał(a):Witam

Konto w banku Lloyds Tsb o ktory wspomina poprzednia osoba to konto classic with vantage, konto osobiste, na ktorym otrzymujesz oprocentowanie pod warunkiem ze wplywa na nie min.£1000 funtow miesiecznie, nie musi tam zostac tylko wplynac i moze wyplynac nastepnego dnia. Oprocentowanie zalezy od kwoty jaka znajduje sie na tym koncie.

£1+ - oprocentowanie 1.49%
£1000+ oprocentowanie 1.98%
£3000- £5000 oprocentowanie 2.96%

Powyzej £5000 oprocentowanie 0.00%

Kwote odsetek nalezy pomniejszyc standardowy podatek od odsetek 20 %.

W zeszlym roku byla promocja i mozna bylo dostawac odsetki do kwoty £6000. Teraz niestety zostala tylko opcja z odsetkami do kwoty £5000.

Pozdrawiam


1000 moze wyplynac po 1 sekundzie :-) jesli np robisz recznie taki przelew co miesiac

Dodano: -- 25 lip 2013, o 08:07 --

aaa jesli Twoj income jest ponizej personal allowance to mozesz miec tax free interest (nie zabieraja ci tych 20% z zarobionych odsetek)

http://www.hmrc.gov.uk/forms/r85.pdf

Dodano: -- 25 lip 2013, o 08:09 --

ISY i SAVINGS accounts sa teraz beznadziejne, najlepsze oprocenowanie maja current accounts i regular savers czasami

Dodano: -- 25 lip 2013, o 08:10 --

xxxx napisał(a):Ja mam w loydsie konto Classic zupełnie darmowe nie wiem dokładnie jaki jest na nim % ale praktycznie co miesiąc dopisuja mi 10£. Minusem jest to, ze jeśli masz wiecej jak 6000£ na koncie to odsetki masz tylko za pierwsze 6000£ ale rozmawialem z kobieta w banku i powiedziala mi ze moge otworzyc kolejne konto na takich samych zasadach.



mozesz miec 3 vantage accounts

a 1000 moze lactac z konta na konto:))

Dodano: -- 25 lip 2013, o 09:20 --

aaa i w First Direct dostaniesz 100f na dzien dobry
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 25 lip 2013, 11:10 Re: Oszczędności w banku

Otwarłam przed chwilą jedno konto regular saver w hsbc , szkoda tylko ,że staruje się z tak małej kwoty bo max 250f. Teraz miałam na flexie i po miesiącu doszło mi 5p :) szaleństwo :)
A może bym otwarła jeszcze konto w Loyds ? Mogę ? Chodzi o to, że miałabym normalnie w hsbc gdzie wpływa wypłata a w loyds przelewałabym coś by uzbierać , czy musi wpływać wypłata?

Dodano: -- 25 lip 2013, o 13:38 --

Dobra ,aplikowałam online o to konto z Lloyds, zobaczę co mi przyjdzie ,zaznaczyłam że chcę oszczędzać a nie mieć bieżący rachunek i bez debetu.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI